Realme GT je nový super-výkonný smartfón so špičkovým čipsetom a skvelou cenovkou

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Strednú triedu smartfónov doplní nový vlajkový model spoločnosti Realme. Smartfón Realme GT je prvým kúskom z novej rady tejto stále rozrastajúcej sa značky a vyzerá to tak, že dokáže konkurovať aj iným čínskym smartfónom, ako je napríklad OnePlus Nord.

V Číne začína Realme GT s cenovkou 2799 CNY (približne 360 eur) v základnej verzii s 128 GB úložiskom a 8GB RAM. Vylepšená verzia s 256 GB úložiskom a 16GB RAM stojí 3299 CNY (približne 430 eur).

Realme GT smartfón
Zdroj: gsmarena.com

Špecifikácie smartfónu Realme GT

Dizajn modelu Realme GT 5G je zjavne inšpirovaný koncepciou športových automobilov s označením GT. K dispozícii bude v striebornej a modrej farbe, ako aj unikátnej závodnej žltej vyrobenej z vegánskej kože. Raritou je prítomnosť konektoru 3,5mm audio jack.

Smartfón má 3D sklenený zadný kryt a dodáva sa s 6,43palcovým FHD+ displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Na zadnej strane okrem skleneného krytu nájdeme aj tri fotoaparáty – hlavný 64 Mpx snímač, ultraširoký 8 Mpx snímač a makro snímač s rozlíšením 2 Mpx. Selfie kamera má 16 Mpx.

Realme GT smartfón
Zdroj: gsmarena.com

Super-výkon so špičkovým čipsetom

Vo vnútri zariadenia sa nachádza nový procesor Snapdragon 888 od Qualcommu, ktorý by mal zaisťovať super-rýchle procesy pri rôznych činnostiach. Nechýbajú ani špeciálne režimy pre optimalizáciu hier a na mieru šité interné chladenie.

Rovnako ako pri ostatných Realme smartfónoch, aj Realme GT podporuje 65W nabíjanie, ktoré doplní potrebnú šťavu batérii s kapacitou 4500 mAh za 35 minút.

Kedy bude smartfón Realme GT uvedený na trh aj v ostatných krajinách sveta a koľko bude stáť u nás v Európe je zatiaľ otázne, ale to by sa mohlo zmeniť už v blízkej budúcnosti.

Čo hovoríš na nový super-výkonný smartfón Realme GT? Páčia sa ti jeho špecifikácie? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: gmsarena.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -