Samsung závodí s časom. Stihne vyrobiť smartfón Galaxy Fold 2 včas?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Zdá sa, že plány juhokórejského Samsungu ostávajú na svojom pôvodnom mieste a ich najnovšieho kúsku by sme sa mali dočkať v auguste 2020. Smartfón Samsung Galaxy Fold 2 sa totiž už začal vyrábať.

Technologický gigant už zadal hromadné objednávky komponentov u hlavných dodávateľov, čo sa skrz pandémiu neočakávalo. Skladacie zariadenia sú predsa len o niečo náročnejšie na výrobu ako tie normálne, ale to výrobcu neodradilo a časové oneskorenie sa zdá byť minulosťou.

Samsung Galaxy Fold 2 výroba
Zdroj: investo.vn

Bude smartfón Samsung Galaxy Fold 2 dokončený včas?

Vzhľadom na náročnú situáciu vo svete, Samsung i naďalej sústredí všetku energiu do výroby nových zariadení.

Ak bude výroba prebiehať bez akýchkoľvek problémov, skladacia novinka by mohla odštartovať novú éru Samsungu. Spoločnosť už v minulosti niekoľko krát avizovala, že by sa radi zamerali na skladacie smartfóny, ktoré si v Ázii získali obrovskú fanúšikovskú základňu.

Samsung Galaxy Fold 2
Zdroj: didongmoi.com

Na aké nové funkcie sa môžeme pripraviť?

Výrobca potvrdil, že dizajn nového smart zariadenia bude podobný, ako sme mohli vidieť pri pôvodnom kúsku. Zmení sa veľkosť hlavnej obrazovky a nás čaká až 8-palcový displej (Samsung Galaxy Fold obsahoval 7,3-palcový displej). Obnovovacia frekvencia by mala byť na úrovni 120 Hz. Vylepšená bude aj sekundárna (predná) obrazovka, ktorá by mala mať 6,23″ s rozlíšením 819 x 2267 a obnovovacou frekvenciou 60 Hz.

Poteší aj fotoaparát a vidieť môžeme hneď niekoľko objektívov. Okrem primárneho 12 MP so širokým uhlom záberu nebude chýbať ani 12 MP ultra širokouhlý objektív64 MP teleobjektív a ToF VGA senzor. Predná kamera by mala mať 10 MP a 64 MP a ponúkať až trojnásobné priblíženie.

Juhokórejská spoločnosť sa snaží napredovať, čo sa im v niektorých prípadoch darí. Naposledy uviedol Samsung na trh skladací smartfón Galaxy Z Flip, a ako môžeme vidieť, pri skladacom patente ostávajú. Pripravované obojživelné smart zariadenie sľubuje oveľa viac zábavy ako jeho predchodca, ale to nám oficiálne potvrdí až koniec tohto leta.

Výroba smart zariadenia Samsung Galaxy Fold 2 je v plnom prúde. O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -