Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame mohla vyzerať veľmi inak, nebyť Roberta Downeyho Jr. Samotné vyvrcholenie nielen filmu, ale aj celej Infinity Ságy, je práve moment, kedy Tony Stark luskne prstami a porazí Šialeného Titána Thanosa. Pre každého fanúšika šlo o nesmierne mocný a emocionálny moment. Komu však za to môžeme vďačiť?

Najlepšie momenty Iron Mana v MCU
Zdroj: youtube.com

Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame

Tony Stark bol vždy charakterom, za ktorým nestáli len veľké činy, ale často ešte väčšie slová. Rozprával vždy, keď mal tú možnosť – či už ohľadom pokynov pre kolegov superhrdinov, mnohých vtipov či s niektorým zo svojich AI asistentov.

Keď však prišiel moment jeho smrti, zrazu bol ticho. Prečo počas svojich posledných sekúnd života na filmovom plátne nič nepovedal? Toto v rozhovore prezradili režiséri Russovci:

“Robert sa rozhodol: ‘Nepoviem ku*va nič. Nechcem nič rozprávať, pretože to podľa mňa nie je úprimné. A nemyslím si, že v tom momente by vôbec mal možnosť rozprávať.’,” prezradil režisér Joe Russo. Rozhodnutie, že Tony Stark po lusknutí nepovie nič (až na slabé “Pep” svojej žene) učinil samotný Robert Downey Jr., ktorému to prišlo realistickejšie a ešte mocnejšie.

zaujímavé fakty o osobnostiach
Zdroj: time.com

Anthony Russo ďalej opísal pohľad herca na situáciu: “[Robert] povedal: ‘Budem tam len ležať a môžeme to nechať plynúť s ostatnými postavami, no ja sa budem len nepatrne hýbať, pretože to mi príde ako správne rozhodnutie.'” Režiséri s ním očividne súhlasili, keďže presne tak sa to udialo aj vo filme. Takto Anthony Russo ešte viac opísal, prečo to dávalo zmysel:

“Keď máme postavu, ktorá zažíva tak veľkú bolesť, je na pokraji smrti… Bolo pre nás dôležité vytvoriť vo vás pocit, keď sa v tej chvíli pozriete na Tonyho Starka, že viete, že zomiera, a chvíľu to musíte vstrebávať.”

bratia russovci avengers marvel
Zdroj: marvelstudiosnews.com

Súhlasíte s tým, že smrť Iron Mana v Avengers: Endgame by ani zďaleka nebola tak mocná, ak by počas nej Tony ešte rozprával? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: empireonline.com