ENDGAME: Smrť Tonyho Starka mala byť úplne iná! Prečo Marvel vymazal túto scénu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Na záver veľkolepej Infinity Ságy sme sa tešili niekoľko rokov, pričom môžeme povedať, že čakanie sa vyplatilo. Príbeh bol ukončený uspokojivo a tak, že to dávalo zmysel. No a práve preto, aby zauzlenie tohto vyše 10-ročného príbehu dávalo zmysel, museli byť niektoré postavy obetované. Každý fanúšik síce chápe, že smrť Tonyho Starka bola nevyhnutná, no aj tak nepotešila. Vedeli ste však, že koniec filmu Avengers: Endgame ju mal pôvodne spracovať veľmi inak?

Dom Tonyho Starka z Avengers: Endgame
Zdroj: cnet.com

Smrť Tonyho Starka v Avengers: Endgame mala byť iná

Moment, kedy Iron Man luskol prstami, sa každému vryl do pamäte ako jeden z najväčších a najsilnejších okamihov v celom MCU. Postava, ktorá všetko začala, taktiež všetko ukončila. Vlastne by sme sa na to mohli pozerať tak, že všetky Avengers filmy boli prevažne Tonyho príbeh o prekonávaní svojej arogancie a obete pre dobro ostatných. Obete, ktorú vykonal, keď položil svoj život za životy ostatných, vrátane svojej rodiny.

Práve táto rodina dodala momentu ešte viac emócií. Avengers: Endgame nám totiž ukázal, že aj Tony si konečne vyskúšal pokojný život s Pepper Potts a svojou dcérkou. Je pritom jasné, že to spravil hlavne kvôli nim. Obzvlášť kvôli malej Morgan.

Iron Man v Avengers: Endgame
Zdroj: hdqwalls.com

Tonyho vymazaná scéna

Práve Morgan Stark mala byť zakomponovaná do samotného konca filmu, ktorý štúdio Marvel nakoniec jemne pozmenilo. Podľa pôvodných plánov sa totižto mal Tony po lusknutí objaviť v Soul Worlde, na tom istom mieste, na ktorom sa objavil aj Thanos, keď vymazal polovicu všetkého života.

V samotnom Soul Worlde sa mal Tony stretnúť so svojou dospelou dcérou. Celá scéna mala prebiehať veľmi podobne ako tá s Thanosom a Gamorou z Avengers: Infinity War. Z filmu však nakoniec bola vystrihnutá, čo je podľa mňa veľká škoda. K dôvodu, prečo tak Marvel spravil, sa v podcaste HappySadConfused vyjadrili aj režiséri:

“Keďže tieto filmy zaobchádzajú s mágiou, zámerom bolo, že Tonyho budúca dcéra mu odpustila a nechala ho odísť v mieri. Bol to celkom silný nápad. Bolo to už však priveľa nápadov v príliš komplikovanom filme.”

Smrť Tonyho Starka v Avengers: Endgame
Zdroj: marvelcinematicuniverse.fandom.com

Tonyho odrastenú dcéru v krátkej scéne zo Soul Worldu stvárnila herečka Katherine Langford. Nakoniec ju však vystrihli. Prišli sme tým o ešte väčšie paralely medzi príbehmi Iron Mana a Šialeného Titána, no zasa na oplátku sme silnejšie pocítili, ako na jeho smrť reagujú ostatné postavy. Koniec koncov je ale otázne, či by táto krátka scéna nebola krajší koniec pre hrdinu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo si myslíte? Spravil Marvel dobre, že pozmenil smrť Tonyho Starka a neukázal nám, ako sa na chvíľu stretol so svojou dcérou v Soul Worlde? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -