FilmyOdporúčame

Ako smrť Wolverina ovplyvnila smrť Iron Mana vo filme Avengers: Endgame?

V predchádzajúcich článkoch sme sa pozreli na to, či bola smrť Iron-Mana plánovaná už roky dozadu pred filmom Avengers: Endgame. Taktiež sme sa dozvedeli, ako Robert Downey Jr. zmenil smrť Iron Mana v Avengers: Endgame. A zistili sme aj to, kto rozhodol o tom, že Iron Man zomrie vo filme Avengers: Endgame.

Nuž, zákulisie smrti Tonyho Starka sa dennodenne odkrýva aj päť mesiacov po premiére. Túto udalosť budeme znateľne cítiť aj v ďalších filmoch z Marvel Cinematic Universe, pretože ich to bude priamo ovplyvňovať. Dobrým príkladom je film Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorého hlavná dejová linka bola priamo prepojená práve so smrťou Iron Mana.

Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame

Zdroj: Marvel / snímka obrazovky

Smrť Iron Mana inšpirovaná Wolverinom

K tejto smrti sa vyjadril aj samotný šéf Marvel Studios, Kevin Feige. Presnejšie sa rozrozprával o tom, ako plánoval pád hrdinu, ktorý roky dozadu naštartoval celé MCU. Priznal sa, že on a tvorcovia filmu Avengers: Endgame vzhliadali ku smrti Wolverina vo filme Logan z roku 2017. Práve tá totižto brnkla na tú správnu emotívnu strunku.

“Videli sme Logana rovnako, ako ostatní diváci. Bolo to v kine s tým, že sme s tvorbou tohto filmu nemali vôbec nič spoločné. Hovorili sme si ‘ó môj Bože, aký úžasný koniec pre Hugha a jeho postavu.’ A existuje iba pár príkladov toho, ako môže herec, ktorý je tak spojený s nejakou postavou, navždy odísť tak perfektne. To je to, čo sme tak zúfalo chceli dať Robertovi, a to bolo našim zameraním.”

Logan

Logan , zdroj: HDQWALLS

Nuž, podarilo sa. My osobne sme si poplakali pri smrtiach oboch postáv. Hugh Jackman bol dokonca v koži Wolverina dlhšie, než ako Robert Downey Jr. stvárňoval Iron Mana. Obľúbeného mutanta si zahral v deviatich filmoch počas 17 rokov. Downey bol poriadnou súčasťou deviatich filmov počas 11 rokov.

Tak čo, ktorá smrť vás zasiahla viac? Iron Mana v Avengers: Endgame alebo Wolverina v Logan? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár