FilmyOdporúčame

Ako smrť Wolverina ovplyvnila smrť Iron Mana vo filme Avengers: Endgame?

V predchádzajúcich článkoch sme sa pozreli na to, či bola smrť Iron-Mana plánovaná už roky dozadu pred filmom Avengers: Endgame. Taktiež sme sa dozvedeli, ako Robert Downey Jr. zmenil smrť Iron Mana v Avengers: Endgame. A zistili sme aj to, kto rozhodol o tom, že Iron Man zomrie vo filme Avengers: Endgame.

Nuž, zákulisie smrti Tonyho Starka sa dennodenne odkrýva aj päť mesiacov po premiére. Túto udalosť budeme znateľne cítiť aj v ďalších filmoch z Marvel Cinematic Universe, pretože ich to bude priamo ovplyvňovať. Dobrým príkladom je film Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorého hlavná dejová linka bola priamo prepojená práve so smrťou Iron Mana.

Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame

Zdroj: Marvel / snímka obrazovky

Smrť Iron Mana inšpirovaná Wolverinom

K tejto smrti sa vyjadril aj samotný šéf Marvel Studios, Kevin Feige. Presnejšie sa rozrozprával o tom, ako plánoval pád hrdinu, ktorý roky dozadu naštartoval celé MCU. Priznal sa, že on a tvorcovia filmu Avengers: Endgame vzhliadali ku smrti Wolverina vo filme Logan z roku 2017. Práve tá totižto brnkla na tú správnu emotívnu strunku.

“Videli sme Logana rovnako, ako ostatní diváci. Bolo to v kine s tým, že sme s tvorbou tohto filmu nemali vôbec nič spoločné. Hovorili sme si ‘ó môj Bože, aký úžasný koniec pre Hugha a jeho postavu.’ A existuje iba pár príkladov toho, ako môže herec, ktorý je tak spojený s nejakou postavou, navždy odísť tak perfektne. To je to, čo sme tak zúfalo chceli dať Robertovi, a to bolo našim zameraním.”

Logan

Logan , zdroj: HDQWALLS

Nuž, podarilo sa. My osobne sme si poplakali pri smrtiach oboch postáv. Hugh Jackman bol dokonca v koži Wolverina dlhšie, než ako Robert Downey Jr. stvárňoval Iron Mana. Obľúbeného mutanta si zahral v deviatich filmoch počas 17 rokov. Downey bol poriadnou súčasťou deviatich filmov počas 11 rokov.

Tak čo, ktorá smrť vás zasiahla viac? Iron Mana v Avengers: Endgame alebo Wolverina v Logan? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Thanos nie je ani zďaleka najsilnejší zloduch MCU. Dokázal to film Avengers: Endgame

  FilmyTrailery

  Pokračovanie kultovej Perinbaby prichádza po 34 rokoch s prvou ukážkou

  FilmyOdporúčame

  Rebríček TOP 15 najlepšie zarábajúcich filmov za posledných 10 rokov

  Filmy

  Uvidíme hororový film Insidious 5 spolu s hercom Patrickom Wilsonom?

  Pridaj komentár