Smrteľné stroje od Petera Jacksona dojazdili! Prečo sa filmu nepodarilo uspieť?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmu Smrteľné stroje pravdepodobne došlo palivo a v otváracom víkende prekvapivo vyhorel. Film zo štúdia Universal si dokázal zarobiť len 7,5 milióna dolárov, čo má za následok stratu viac ako 100 miliónov. Režisér Christian Rivers a producent Peter Jackson nám priniesli adaptáciu románu od spisovateľa Phillipa Reeveho a vôbec to nedopadlo podľa predstáv. Film umiestnený v steampunkovej budúcnosti nám odhalil akčný život na kolesách, avšak namiesto očakávaného filmu tu máme časovanú bombu.

No ak sa na to pozrieme z celosvetovej perspektívy, tam je to už o niečo lepšie. Tam film dosiahol sumu 42,3 milióna dolárov, i keď netreba zabúdať na rozpočet filmu. Ten sa vyšplhal na 110 miliónov a počiatočný zárobok tvorcom úsmev určite nevyčaroval. Poďme sa teda pozrieť na to, prečo sa film Smrteľné stroje stali smrteľnými jedine tak pre svoju existenciu.

Bola pripravovaná filmová séria Smrteľné stroje odsúdená k zániku? 

V minulosti sme sa dočkali úspechov ako napríklad pri sériách Hunger Games alebo Twilight. Tieto filmové klasiky môžeme považovať za úspech Hollywoodu, ktoré sa taktiež riadia medzi fantasy filmy. Od toho momentu sa teda svet snaží nájsť novú filmovú sériu, ktoré by mohla rovnako uspieť. Medzi klenoty si dovolím zaradiť aj filmové série ako Divergent alebo Labyrint. Taktiež sme si mohli vychutnať filmy ako Nádherné bytosti (2013), Piata vlna (2016), Enderova hra (2013) alebo Darca z roku 2014. Všetky vyššie menované filmy však úspech nedosiahli a v bohatom filmovom svete sa zaradili medzi priemerné a slabé filmy. Aj preto bolo určite riskantné prísť s niečím novým a ako to už vyzerá, nepodarilo sa to podľa plánov.

Zdroj: movieweb.com

Smrteľné stroje mohli určiť novú fantasy sériu filmov, no pravdepodobne sa tak už nikdy nestane. Trailer bol síce geniálny a ukázal nám kvalitné filmové spracovanie, no realita je úplne iná. S premiérou prišli negatívne recenzie a na Rotten Tomatoes svieti nízke hodnotenie len 26%. Ale prečo ľudia odmietli ísť do kina? Nezaujal ich daný koncept? Alebo je dôvodom animovaný film Spider-Man: Paralérne svety? Ten pravdepodobne upútal viac a aj keď si táto komiksová lahôdka od Marvelu zarobila len 35,4 milióna dolárov v úvodnom víkende, pozitívne recenzie hovoria za všetko. Druhým dôvodom nezáujmu o film bol príchod očakávaného filmu Aquaman, ktorý sa pomaly stáva úspechom DC a na domácej pôde dokázal zarobiť už 261 miliónov dolárov.

Je náročné uspieť ak sú vašimi konkurentmi filmoví giganti ako Marvel a DC. Superhrdinské filmy divákov lákajú viac a pozornosť bola nasmerovaná úplne iným smerom ako sú Smrtelné stroje. Nič však nie je stratené. Uvidíme ako sa bude celá situácia vyvíjať a kam sa zaradí najnovší prínos zo štúdia Universal.   

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -