Plač vystrieda úsmev. Toto je 5 smutných filmov s prekvapivo šťastným koncom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Smutné filmy so šťastným koncom

Filmy nemajú za úlohu vždy len pobaviť či zaujať, ale takisto aj rozplakať. A tieto úžasné snímky to dokázali. Rozplakali v podstate takmer každého diváka, ale na konci takmer každého diváka rozveselili. Tvorcom týchto filmov sa totiž podarilo niečo úžasné. Dokázali skĺbiť veľmi smutné udalosti a obrátiť ich na pozitívum, a to je skutočne nevídaný úkaz. Dnes vám preto ukážeme tie najlepšie smutné filmy so šťastným koncom.

5. Život je krásny (1946)

V tomto rebríčku nesmie chýbať jedna z najväčších amerických vianočných klasík. George Bailey vedie malú rodinnú banku, ktorú sa všemožne snaží zničiť jeho konkurencia. A práve na Vianoce sa stane niečo naozaj zlé, pretože z banky zmizne obrovská suma hotovosti. To by znamenalo nielen veľký škandál, ale takisto aj masívne prepúšťanie jeho zamestnancov. George je v koncoch a rozhodne sa skoncovať so životom, no vtedy sa stane niečo magické.

Legendárny film režiséra Franka Capru má jeden z najkrajších filmových koncov všetkých čias (neprezradíme vám ho, aby ste ho mohli prvýkrát vidieť na vlastné oči). A práve vďaka tomu už od čias konca 2. svetovej vojny prináša práve na sviatky radosť do všetkých domácnosti. A samozrejme nesmieme zabudnúť na vynikajúci výkon James Stewarta v hlavnej úlohe.

4. 12 rokov otrokom (2013)

Film o rasizme z obdobia pred Občianskou vojnou, ktorý šokoval svet a takisto aj Akadémiu, ktorá tvorcom udelila 3 Oscarov, vrátane toho za Najlepší film roka. Príbeh slobodného afroameričana Solomona Northupa sa začína stretnutím s dvoma mužmi kvôli práci. Tí s ním ale mali iné plány. Uniesli a predali ho na Juh. Zobrali mu doklady a Solomon sa tak rázom stal otrokom. Svoje utrpenie pod bičom prežíval dlhých 12 rokov, až kým sa nad ním nezľutoval istý tesár v podobe Brada Pitta. Všetko to, čo ako otrok prežil, publikoval vo svojej knihe, ktorá sa stala predlohou tohto fenomenálneho príbehu.

Surová dráma 12 rokov otrokom sa v dobe svojho uvedenia stala veľmi populárnou. Okrem troch Oscarov získali tvorcovia na čele s režisérom Steveom McQueenom ďalších 200 cien. Počas sledovania by zrejme už nikto nečakal, že sa Solomon vráti k svojej rodine, ale stalo sa.

3. Šťastie na dosah (2006)

Dnes už kultový príbeh spracovaný podľa skutočnej udalosti sa točí okolo Chrisa Gardnera, milujúceho otca a manžela, ktorý ale nezvláda finančnú situáciu svojej rodiny. Nie je to ale o tom, že by sa nesnažil, skôr mu neustále uniká to povestné šťastie. Napriek tomu Chris vo svojej snahe nechce poľaviť, čo ale neplatí o jeho manželke. Tá už ďalej nevydrží večné problémy s peniazmi a opusti ako Chrisa, tak aj ich syna Christophera.

V momente, keď si Chris nevie dať rady, získa stáž vo firme, ktorá sa orientuje na burze. Chris má talent a ambície na to, aby sa z neho raz stal skvelý burzový maklér. Lenže táto stáž je neplatená, Chris preto musí so svojím synom prespávať v útulku pre bezdomovcov či dokonca aj na autobusových zastávkach. Všetko však smeruje k jednému z najšťastnejších koncov v histórii kinematografie.

Film, za ktorý získal Will Smith svoju druhú nomináciu na Oscara, patrí medzi vôbec najuznávanejšie drámy všetkých čias. Na divákov totiž najviac zapôsobilo jednak to, že ide o skutočný príbeh a takisto aj nesmierne koncentrovaný a priam až dokonalý výkon spomínaného Smitha, ktorému určite pomáhalo to, že jeho syna si zahral jeho skutočný syn Jaden Smith. Jedna z posledných scén, v ktorej sa na Chrisa konečne usmeje šťastie, patrí medzi vôbec najkrajšie scénky v histórii. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -