Snehulienka a sedem „politicky korektných spoločníkov“? To ukazujú fotky z natáčania hraného remaku

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Snehulienka a politicky korektní spoločníci

Určite sa viacerí zhodneme, že štúdiu Disney trochu dochádzajú nápady. Vidieť to na ich novom trende, v ktorom tvoria jednu hranú verziu klasickej animovanej rozprávky za druhou. Niektoré zožali úspech, iné boli úplné prepadáky. Ďalším na zozname, ktorého sa dočkáme na ďalší rok, je Snehulienka, po ktorej boku podľa nových fotiek nebudú stáť trpaslíci, ale „politicky korektní spoločníci.“

Inak sa to ani nazvať nedá, keďže na fotografiách z natáčania z Veľkej Británie sa nachádza sedem rôznych ľudí. Líšia sa nielen vo výške, ale aj vo farbe pleti či pohlaví. Z prítomných je iba jeden herec trpiaci dwarfizmom, čo znamená, že trpí nižším vzrastom pre genetickú poruchu. Inak sa ale ani jeden zo zvyšných nepodobá na tradičných trpaslíkov, ktorých poznáme z animovanej klasiky.

Natáčanie hraného remaku Snehulienka
Zdroj: dailymail.co.uk

Sú fotografie pravdivé? Odpoveď dáva zdroj z Disney

Film vyvolal prvú vlnu kritiky ešte kedysi dávno po obsadení hlavnej postavy. Snehulienku si totiž zahrá mladá vychádzajúca latino hviezda Rachel Zegler. To sa nepáčilo fanúšikom z jasného dôvodu – Snehulienka, ktorá sa volá podľa svojej snehovo bielej pleti, ju tak bude mať medenú. Oproti Snehulienke bude stáť zlá kráľovná, ktorú si zahrá známa herečka Gal Gadot, ktorá je pôvodom z Izraela.

Ak sa ale lepšie pozrieme na fotku, je jasné, že Snehulienkou na nej nie je Zegler. Jeden zo zdrojov z Disney zároveň prezradil, že nejde o oficiálne fotografie, teda ich zhotovil len nejaký fanúšik či okoloidúci. Na druhú stranu ale potvrdil, že fotky zachytávajú natáčanie hraného remaku – nie sú tam ale všetci herci, ktorí sa nakoniec ukážu vo filme. Niektorých nahradil záskok.

Rachel Zegler Gal Gadot Snehulienka
Gal Gadot a Rachel Zegler; Zdroj: thejoi.com

To môže byť aj z dôvodu štrajku hercov v Amerike, kvôli ktorému museli prestať s nakrúcaním projektov. Pre britských hercov to ale neplatí a tak možno chce štúdio takto využiť situáciu. Neskôr by stačilo len digitálne vymeniť ich tváre. Možno ale šlo len o skúšku prostredia, v ktorom mali natáčať. Štúdio Disney sa k tomu nevyjadrilo a tak nie je isté, čo z toho je pravda a ktorí herci sú praví a ktorí len zaskakujú.

Naozaj len záskok alebo reakcia na kritiku?

Nie tak dávno ale herec s dwarfizmom, Peter Dinklage (Hra o tróny), nazval náhľad na siedmich trpaslíkov príšerne zastaraným. Hovorca štúdia aj preto vydal prehlásenie, že sa chcú vyhnúť stereotypom trpaslíkov z pôvodného filmu a na tomto k nim pristupujú inak. Zároveň aj všetko konzultujú s komunitou ľudí, ktorí trpia dwarfizmom. Čo sa teda týka zmien, nad výslednou sedmičkou visí veľký otáznik.

Peter Dinklage, Martin Klebba
Peter Dinklage, Martin Klebba; Zdroj: edition.cnn.com, boulderweekly.com

Minimálne jeden tam ale bude, keďže herec s dwarfizmom, Martin Klebba (Piráti z Karibiku), si má zahrať Dudroša. Vo filme si ďalej zahrá aj výherca Tony a bežne vysoký herec, Andrew Burnap. O réžiu filmu sa postará Marc Webb (The Amazing Spider-Man), pričom nové piesne do filmu, ktoré doplnia niektoré zo starej klasiky, vytvoria Benj Pasek a Justin Paul (Najväčší showman). Ak sa nič nezmení, film príde do kín 22. marca 2024.

Čo hovoríte na možnosť, že nie všetci trpaslíci vo filme budú trpaslíkmi? Film sa do veľkej miery drží politicky korektných noriem, myslíte, že mu to uškodí?

Zdroj: vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -