Sneh, ľad a adrenalín mottom tohtoročného filmového festivalu SNOW FILM FEST

Nenechajte si ujsť

Už 22. novembra sa v slovenských Cinemaxoch budete môcť pozrieť na Snow Film Fest. Sedem filmov preplnených športovým a ľadovým duchom sa Vám predstaví od 18:00 v mestách ako Banská Bystrica, Trnava, Žilina, Prešov, Bratislava, Košice, Skalica a Nitra. Vonku je zima dosť, tak prečo si neurobiť zimnú disciplínu, kto jej vydrží viac :P Či už na obrazovkách alebo v realite, dúfame, že aspoň vaše srdce neostane chladné. A aké filmy nám Snow Fest vlastne prináša?

snow film fest
snow film fest

Krátky náhľad do obsahu festivalu Snow Film Fest

Celý festival odštartuje dokument o lyžiarskej výprave po najdlhšej železnici sveta – Transsibírskej magistrále s názvom Sibírsky Traverz. Hneď za ním pokračuje v maratóne príbeh Ľady a prílivy o šiestich ženách, ktoré si plachtia cez more od Dánska až po Grónsko. Aj my si ten pocit môžem dopriať preplachtením sa k tretiemu filmu, ktorým má názov Tamara. Hlavná predstaviteľka v ňom sa (nečakane) volá Tamara a my sa pozrieme ako zdoláva 8611 metrov vysoký vrch. Samozrejme myslíme na filmových plátnach, aj keď naživo by to bolo nepochybne viac prežívané. Ďalší titul sa volá Whiskey Berber a to, či sa v ňom nejaké to whiskey nachádza zistíte po jeho prezretí. My Vám však aspoň povieme, že film bude o bratoch Švihálkovcoch, ktorí si dali za cieľ odhaliť skialpový potenciál marockého Atlasu. A tak vás teda asi sklameme, ale predpokladáme, že ak neboli východniari, tak pri tomto počine sa užívanie alkoholu nekonalo. Pomocou českých freeriderov sa pozrieme aj na pohorie Rila vo filme Bulharské biele zlato. Následne bude následovať krátka prestávka, po ktorej sa predstaví predposledný film večera s názvom Expedícia Švédsko. Dej vám snáď približovať nemusíme, názov hovorí za všetko. Náš posledný film bude niesť hrejivý názov a to Biele objatia. Samozrejme to nemá mať rasistický podtón. Ako sa vraví, najlepšie na koniec. A tak tento film nie je o ničom inom, ako o bláznoch čo nechcú žiť. Oficiálne o ľuďoch a o tom, prečo kvôli adrenalínu riskujú svoje životy.

Podrobnejšie informácie o filmoch a trailer festivalu nájdete na tomto linku. A my sa teda na dnes lúčime a dúfame, že Vám nie je zima. Určite nám dajte vedieť, čo si o akcii myslíte, budeme len radi.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -