Tvrdá rana pre divákov. Vytúžené pokračovanie Hry o tróny nikdy nevznikne

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie príbehu nebude

Od skončenia fantasy hitu Hra o tróny ubehlo takmer päť rokov a odvtedy sme sa zo strany americkej káblovky dočkali jediného pokračovania v podobe seriálu Rod draka. HBO počas uplynulých rokov zvažovalo aj vznik ďalších noviniek, pričom k najhorúcejším patrilo pokračovanie príbehu Jona Snowa.

S nápadom na vznik seriálu prišiel za HBO ešte v roku 2022 jeho herecký predstaviteľ Kit Harington. Spisovateľ George R.R. Martin vtedy povedal, že hviezda Hry o tróny prišla so sviežim a vzrušujúcim nápadom, ktorý zaujal aj HBO. Odvtedy sme o seriáli počuli len drobné aktualizácie, ktoré však nenaznačovali, či príbeh Jona Snowa dostal zelenú.

Game of Thrones
HBO

To sa aktuálne zmenilo a fanúšikovia Hry o tróny z definitívneho verdiktu pravdepodobne príliš nadšení nebudú. Kit Harington totiž potvrdil, že seriál nevznikne a odkladá sa na neurčito.

Nepredstavili dostatočne pútavý príbeh

Herec hovorí, že projekt sa doposiaľ nachádzal v štádiu príprav, čo už ale viac neplatí. HBO už s nápadom na seriál nepočíta a dá prednosť iným projektom. Hlavným problémom sa ukázal byť nedostatok zdrojového materiálu, na ktorý doplatili aj záverečné série hlavného seriálu. Podľa Haringtona tvorcovský tím nedokázal prísť s nápadom na zmysluplné pokračovanie príbehu Jona Snowa.

Príliš som o tom nehovoril, pretože všetko bolo v štádiu príprav. Nechcel som, aby sa niečo dostalo na verejnosť a ľudia začali teoretizovať, tešiť sa alebo kritizovať myšlienku seriálu. Najmä, keď nakoniec nikdy nemusí vzniknúť. Pri prípravách sa totiž na vec pozeráte zo všetkých uhlov a snažíte sa zistiť, či to bude stáť za to. V súčasnosti je však odpoveď nie. Aktuálne je projekt mimo stola, pretože sme nedokázali nájsť správny príbeh, ktorý by všetkých dostatočne nadchol. Rozhodli sme sa preto nateraz zaradiť spiatočku. V budúcnosti sa ešte možno vrátime, v tejto chvíli však určite nie. Je to definitívne mimo stola, povedal pre Screenrant.

Game of Thrones
TMDB

Nateraz dva hlavné seriály

Okrem príbehu Jona Snowa HBO momentálne pracuje na viacerých ďalších projektoch. Už v júni sa dočkáme premiéry druhej série Rod draka, ktorá by mala pokračovať aj ďalšími sériami.

Zelenú od HBO tiež dostal A Knight of the Seven Kingdoms, ktorý sa odohráva medzi udalosťami Rod draka a seriálom Hra o tróny. Všetko podstatné o tejto novinke nájdete v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -