Potvrdené. Najlepší seriál 2024 čaká veľká budúcnosť, niektorí diváci už teraz varujú

Nenechajte si ujsť

Šógun bude pokračovať ďalšími sériami

Iba pred pár dňami sme informovali o tom, že najlepšie hodnotený seriál tohto roka – Šógun, bude pravdepodobne pokračovať. Správy sa ukázali ako pravdivé, spoločnosť Disney v spolupráci so stanicou FX však pre divákov pripravili prekvapenie. Šógun bude pokračovať rovno dvoma ďalšími sériami, informuje THR.

Šógun, ktorý je postavený na knižnej predlohe Jamesa Clavella z roku 1975, bol od začiatku plánovaný iba ako miniséria. Natáčanie trvalo 5 rokov a pre stanicu FX išlo o jeden z najdrahších projektov jej histórie. Ochota ísť do rizika sa však tvorcom vyplatila a zo Šóguna sa krátko po premiére vo februári tohto roka stal obrovský divácky hit. Napokon historická miniséria prepísala rekordy FX ako najsledovanejší seriál v jej histórii.

Anna Sawai - Šógun
Zdroj: themoviedb.org

Nie je preto divu, že tvorcovia by v príbehu radi pokračovali a hľadali cestičky, ako sa pohnúť vpred. To im FX a spoločnosť Disney, pod ktorú patrí, nakoniec aj umožnili a Šógun nedostane jednu, ale rovno dve ďalšie série. V ich centre bude opäť stáť Hiroyuki Sanada ako Lord Yoshii Toranaga, s veľkou pravdepodobnosťou však uvidíme aj ďalšie známe tváre, vrátane Cosmo Jarvisa alias Johna Blackthorna.

Správa o vzniku dvoch ďalších sérií rozdelila fanúšikov na dva tábory. Prvý sa nad príchodom nových epizód teší a neskrýva nadšenie nad tým, že seriálový klenot bude pokračovať. Druhá časť fanúšikov za predĺžením vidí iba snahu zarábať a už teraz vyjadruje skepticizmus nad kvalitou pokračovaní. Podľa viacerých divákov je Šógun majstrovské dielo, ktoré malo skončiť ako miniséria.

Pôvodný článok: 

Veľké seriálové prekvapenie tohto roka bude s veľkou pravdepodobnosťou pokračovať. Televízna novinka Šógun na konci apríla odvysielala svoju poslednú časť a nič nenasvedčovalo tomu, že by mala pokračovať. Stanica FX, ktorá patrí pod značku Disney, seriál od začiatku prezentovala iba ako minisériu a odmietala sa baviť o pokračovaní.

To však ešte v FX nevedeli, že Šógun sa stane ich vôbec najsledovanejšou a najslepšie hodnotenou novinkou. Spoločnosť FX v spolupráci s Disney preto z tejto filozofie upúšťa a dvojica hľadá cestu, ako so seriálom pokračovať aj ďalej.

Zdroj: TMDB

Pokračovanie vôbec nie je v rovine špekulácií. Ako informuje Variety, hlavná herecká hviezda prvej série – Hiroyuki Sanada, už podpísala zmluvu na návrat do role Lorda Yoshiiho Toranagu. V súčasnosti majú prebiehať rokovania s hercom Cosmo Jarvisom, ktorý v seriáli stvárnil britského námorníka Johna Blackthorna a ďalšími hercami. Rovnako sa zmenila klasifikácia seriálu z minisérie na dramatickú sériu, čo znamená, že sa počíta aj s pokračovaním.

Prvá séria vznikala 5 rokov

Stanica FX zatiaľ špekulácie nepotvrdila, všetko však nasvedčuje tomu, že druhá séria Šógun je hotovou vecou. Zlou správou však je, že tím tvorcov s ňou vôbec nerátal, takže nemôžeme hovoriť o žiadnom hotovom scenári ani rozbehnutom projekte. Nie je tajomstvom, že nakrúcanie prvej série bolo komplikované a tiež veľmi drahé. Seriál vznikal dlhých päť rokov.

Pri druhej sérii by to určite bolo menej, aj tak sa však rozprávame o premiére vzdialenej najmenej dva až tri roky. Tvorcovia sa tiež musia vysporiadať s ďalším problémom. Prvá séria bola adaptáciou rovnomenného románu Jamesa Clavella z roku 1975. Clavell síce v rámci svojej ságy napísal aj ďalšie knihy, išlo však o nové príbehy zasadené do iných krajín, ktoré sa navyše odohrávali v rozličných časových obdobiach.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -