Šok pre Slovákov. Obľúbená televízia nečakane skončila

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Čo to znamená pre existujúcich zákazníkov?

Internetové televízie sú na Slovensku čoraz viac populárne. Preto divákov zaskočila správa, že končí obľúbená služba Kuki.tv, o čom informovali na svojej oficiálnej stránke. Vo vyhlásení píšu, že „predaj internetovej televízie Kuki na Slovensku bol ukončený.“

V oznámení prevádzkovateľ televízie podotýka, že noví zákazníci si už od 1. júna 2024 nemôžu zakúpiť Kuki.tv. Existujúcich zákazníkov sa však ukončenie predaja nijak nedotkne, nakoľko podľa spoločnosti môžu „Kuki naďalej používať tak, ako sú zvyknutí.“ Internetová televízia Kuki bude totiž naďalej k dispozícii u ich veľkoobchodných partnerov.

Obľúbená internetová televízia ponúkala veľký rozsah TV staníc, ktoré si každý klient mohol povyberať sám. Klienti si taktiež mohli meniť usporiadanie samotných staníc a svoje programy sledovať naživo alebo až 7 dní spätne cez archív.

Kuki.tv má, respektíve malo aj vlastnú aplikáciu pre mobily a tablety a vysielali vo Full HD až 4K rozlíšeniach. Najobľúbenejší balík spoločnosti stál 17,90 eura mesačne a zahŕňal 139 TV staníc. Najlacnejší balík s 44 stanicami stál 5,90 eura mesačne a najvyššie predplatné za 50,90 eura mesačne obsahovalo všetkých 144 TV staníc a kompletnú ponuku videotéky.

kukitv
Zdroj: Kuki.tv

Službu prevádzkuje a vyvíja česká telekomunikačná spoločnosť Nej.cz, ktorá sa od 1. júna 2024 spojila so spoločnosťou O2 Czech Republic. Zdá sa, že práve jedným z dopadov fúzie bolo odstavenie slovenskej Kuki.tv. Našťastie však práve kvôli Nej.cz a O2 môžu existujúci klienti Kuki.tv naďalej využívať jej služby.

Dôvodom na tento krok je pravdepodobne narastajúca konkurencia vo forme početnej ponuky internetových televízií na slovenskom trhu. Svoju vlastnú má každý lokálny operátor, no k dispozícii sú aj iné zahraničné a lokálne služby.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -