5 šokujúcich faktov zo zákulisia filmov, ktoré vás prekvapia!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Šokujúce fakty zo zákulisia filmov

Práca herca rozhodne nie je práca, ako každá iná. Lenže ako v každej práci, tak aj herci musia niekedy predstierať, že je všetko v najlepšom poriadku. Mnohé hviezdy mali počas nakrúcania rôzne problémy. Mnohí herci si museli niektoré svoje scény zaplatiť sami. A niektorí z nich boli dokonca alergický na okuliare a aj napriek tomu ich neustále nosili! Tieto veci sa však pri sledovaní filmov nedozviete. Preto vám dnes prinášame šokujúce fakty zo zákulisia filmov, ktoré prekvapia takmer každého fanúšika!

Ktorá slávna hviezda nepochodila pri konkurze do série Twilight a kto sa bozkával s Chrisom Hemsworthom vo filme Thor: Temný svet?

5. Daniel Radcliffe bol alergický na okuliare, ktoré musel nosiť!

fakty zo zákulisia filmov
Zdroj: brightside.me

Počas rozhovoru, ktorý mal Daniel Radcliffe s autorkou J. K. Rowlingovou povedal, že bol alergický na prvý pár okuliarov. Doslova hovoril o tom, že mu spôsobovali tmavé škvrny na tvári a takisto sa sťažoval aj na bolesti hlavy. Tiež sa však priznal, že trvalo niekoľko týždňov, kým si štáb alebo on uvedomili, že ide o okuliare a nie o nejakú zvláštnu chorobu. Harrymu pri tomto zistení, že je len alergický na okuliare, určite odľahlo.

4. Carl Weathers dostal rolu vo filme Rocky, lebo bol drzý k Sylvesterovi Stalloneovi

fakty zo zákulisia filmov
Zdroj: brightside.me

Počas konkurzu na rolu Apolla Creeda do filmu Rocky, herec Carl Weathers urazil slávneho Slya bez toho, aby si to uvedomil. Keď Weathers prišiel na konkurz, tak mu povedali, že svoj text bude predčítať s jeho autorom, teda so Stalloneom. Keď dočítali scénu, tak sa Weathersovi jeho výkon nepozdával a tak povedal: „Mohol by som to urobiť aj lepšie, ak by ste mi dali skutočného herca.“ Keď to vyšlo z jeho úst, určite nerátal s tým, že pred ním stojí hlavná hviezda celého filmu. Lenže práve vďaka tomuto drzému komentáru Sly vedel, že práve našli toho pravého. Pretože presne niečo podobne namyslené, by povedal aj Apollo Creed.

3. Jennifer Lawrence sa pokúšala o rolu Belly v sérii Twilight

fakty zo zákulisia filmov
Zdroj: brightside.me

Twilight sága sa stala hitom po celom svete. Takisto sa vďaka tejto upírskej sérii preslávili Kristen Stewart, Robert Pattinson, Anna Kendrick či Ashley Greene. Medzi týmito herečkami však mohla byť aj Jennifer Lawrence, ktorá mala veľký záujem o rolu Belly. K Jennifer sa nám hodí postava romantickej hrdinky, lenže tvorcovia sa skôr rozhodli pre Kristen. V tom čase boli ešte obe pomerne neznáme herečky. Jennifer povedala, že film na ňu urobil veľký dojem, rovnako ako herecký výkon spomínanej Kristen Stewart.

2. Tom Hanks použil vlastné prostriedky pri nakrúcaní niektorých scén vo filme Forrest Gump

Tom Hanks
Zdroj: brightside.me

Forrest Gump je zrejme najdôležitejšia rola v kariére slávneho herca Toma Hanksa. Za jeho bravúrny herecký výkon ho Akadémia odmenila Oscarom. Na prázdno nevyšiel ani režisér tejto kultovej snímky, ktorý si taktiež vyslúžil za svoju skvelú prácu Oscara. Lenže pri tvorbe tohto filmu nešlo všetko ako po masle. Hanks priznal, že časť rozpočtu museli zaplatiť z vlastných vreciek on a režisér Robert Zemeckis. Napríklad obaja financovali scénu, v ktorej Forrest beží po spojených štátoch. Štúdio to síce zamietlo, no oni vedeli, aká dôležitá je vlastne táto scéna.

1. Skutočná manželka Chrisa Hemswortha nahradila Natalie Portman vo filme Thor: Temný svet

Thor: Temný svet
Zdroj: weminoredinfilm.com

Vo filme Thor: Temný svet sme videli peknú bozkávaciu scénu medzi Thorom a Jane Fosterovou. Problém je len v tom, že to nebola tá Jane Fosterová v podaní Natalie Portman. V tejto scéne ju totiž nahradila Hemsworthova skutočná manželka Elsa Pataky (Rýchlo a zbesilo 5). Natalie Portman bola v tom čase zaneprázdnená iným filmom a navyše nakrúcanie Thora prebiehalo v zahraničí. Preto tvorcom napadlo hodiť parochňu na Chrisovu manželku Elsu, ktorá bola na nakrúcaní s ním. V skutočnosti to má logiku, pretože v tomto bozku sme skutočne videli vášeň.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -