Toto sú šokujúce závery vo filmoch, ktoré nám doslova vyrazili dych

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Filmy s nečakaným koncom

Perfektné rozuzlenie zápletky. To chcú tvorcovia vo svojich dielach dosiahnuť. To, aby boli diváci šokovaní tým, ako to napokon dopadlo. Väčšinou ide detektívky alebo trilery, prípadne horory. Pri ich sledovaní sme totiž napätí až do samotného konca. Práve dnes sa na tieto príbehy pozrieme. Toto sú totiž šokujúce závery vo filmoch, ktoré nám doslova vyrazili dych. Finále ktorého filmu sme zaradili na prvé miesto?

10. Uteč (2017)

O mysterióznom horore režiséra a scenáristu Jordana Peelea sme už písali mnohokrát. Najzaujímavejšie na celom filme je zrejme jeho nečakané finále. Hlavnými postavami tohto hororu sú Rose (Allison Williams) a Chris (Daniel Kaluuya). Dvaja mladí ľudia rozdielnej rasy, ktorí smerujú na návštevu k Rosiným rodičom. Napriek tomu, že sa všetci snažia tváriť milo, sa ku Chrisovi správajú akoby bol z inej planéty.

To, čo sa však stane na konci, by zrejme nikdy nepredpokladal. Tak na začiatok, Chris nie je prvým černochom, s ktorým Rose chodila, práve naopak. Rose totiž loví dobre vyzerajúcich ľudí tmavej pleti, aby ich mohla doviesť domov. Podobne ako to urobila aj s Chrisom.

Potom nastúpi na rad jej matka, ktorá danú obeť totálne zhypnotizuje. A potom už prichádza otec – doktor. Celá podstata toho je v tom, že starý beloch bude žiť v tele mladého, zdravého a schopného černocha. Film na ľudí extrémne zapôsobil, a to aj vďaka svojej veľmi kontroverznej téme.

9. Training Day (2001)

Film, vďaka ktorému získal herec Denzel Washington svojho druhého Oscara. Režíroval ho Antoine Fuqua, ktorý neskôr s Washingtonom vytvoril dnes už kultovú sériu Equalizer (2014 až 2023). Film Training Day je o dvoch policajtoch. Tým prvým je skúsený detektív Alonzo Harris (Washington), ktorý má za úlohu zacvičiť nováčika Jakea Hoytona (Ethan Hawke).

To čo však Jake počas jedného dňa zažije, by mu zrejme nikdy nenapadlo. Alonzo totiž nie je dobrým policajtom – práve naopak. S kriminálnikmi narába tak, ako mu to vyhovuje. Keď zistí, že jeden z nich doma ukrýva veľkú hotovosť, bez milosti ho so svojimi kumpánmi zabije. Jakeovi ešte predtým dá fajčiť crack a piť pivo. Tým pádom ho zdiskredituje a on ho nemôže nahlásiť.

Vo finále tak vidíme bitku medzi Jakeom a Alonzom a napokon zlý policajt dostane presne to, čo si zaslúži. Najdrsnejšou scénou vo filme je práve tá, v ktorej Jake uvidí, aký je vlastne Alonzo v skutočnosti.

8. Tí druhí (2001)

Kultový horor s Nicole Kidman patrí medzi tie najúspešnejšie filmy, v ktorých si táto celosvetovo uznávaná herečka zahrala. V tomto filme stvárnila matku dvoch detí, v dobe, v ktorej končila 2. svetová vojna.

Grace (Kidman) netrpezlivo vo svojom veľkom sídle očakáva svojho manžela, ktorý by sa každým dňom mal vrátiť z vojny. Stará sa pritom o svoje deti, ktoré sú alergické na slnečné svetlo. Celé ich sídlo je preto prakticky bez slnečného svetla. A práve v tomto dome sa dejú zvláštne veci.

Film je najzaujímavejší vo svojom závere. Vo finále totiž zisťujeme, žetí druhísú vlastne Grace a jej rodina. Preto sú jej deti alergické na svetlo, sú to totiž duchovia, ktorí zostali po smrti vo svojom dome a strašia tak nových obyvateľov sídla. Celý film sa točil okolo toho, že sme duchov hľadali niekde inde, ako sme mali. Aj preto ide o jeden z najprekvapivejších koncov filmovej histórie.

7. Sirota (2009)

Kultový horor Sirota je o Esther, 9-ročnej sirote, ktorá dostane druhú šancu na život. Adoptuje si ju totiž rodina Colemanovcov, ktorá túži po treťom dieťati, ktoré však nemôžu mať prirodzenou cestou.

Všetko sa zdá byť v poriadku, až do momentu, keď sa okolo Esther začne diať jedna katastrofa za druhou. Vo finále zisťujeme, že Esther nemá 9 rokov, že je to dospelá žena, ktorá má približne 36 rokov a trpí zvláštnou chorobou, kvôli ktorej vyzerá stále ako dieťa.

Taktiež zisťujeme, že má na svedomí hneď niekoľko vrážd, mimo toho spôsobila aj požiar, ktorý zabil jej biologických rodičov. Napokon si to Colemanovci musia s Esther vybaviť po svojom. Takýto koniec očakával len málokto. Fantastickým výkonom sa pritom prezentovala herečka Isabelle Fuhrman, ktorá si rolu diabolskej Esther zopakovala aj prequeli zvanom Sirota: Prvá vražda (2022). (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -