Akého smiešneho prekladu sa dočkal Solo: A Star Wars Story v Číne?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ako sa volá Solo: A Star Wars Story v Číne?

Nuž, keď vám taká populárna séria ako Star Wars nezarába, treba začať rozmýšlať. Kto vie prečo, číňania jednoducho neprišli na chuť novým Star Wars filmom. Nie len že im neprišli nachuť, ale vlastne ich od začiatku ani nezaujímali. Masívny hit menom Sila sa prebúdza, ktorý sa môže pýšiť 2 miliardami v tržbách, od číňanov takmer nič nevytiahol. Tento trh pritom väčšinou tvorí najväčšiu časť zárobkov veľkých filmov.

Ani jeden distribútor v Číne by teda asi nikdy nepredpokladal, že sa Star Wars v tržbách ani len nepriblíži k odhadovanému zárobku. Bohužiaľ, taká je krutá realita, a práve distribútori budú musieť veľa zmeniť, aby mohli tržbám pomôcť. S prichádzajúcim filmom Solo: A Star Wars Story na to teda idú skutočne po lopate. Keďže ich diváci neradi počujú, že ide o Star Wars film, tak si ho premenovali tak, aby to z toho názvu nebolo vôbec poznať.

Oficiálne logo filmu Solo: A Star Wars Story
Oficiálne logo filmu Solo: A Star Wars Story; Zdroj: starwars.com

Ak teda náhodou budete v máji v Číne a rozhodnete sa zájsť na Sola do kina, hľadajte ho pod názvom: Ranger Solo. Presne tak, takto netradične bude pomenovaný štvrtý film z novej vlny Star Wars filmov. Ako sme teda písali vyššie, nepochybne ide o takúto zmenu kvôli tržbám. Dokáže im však táto zmena v niečom pomôcť? Nuž, my budeme dúfať, že áno. Len aby sa ich priemerní diváci nezačali sťažovať, že si sadli na nejaký western a zrazu im spustili Star Wars film. Náš preklad ešte nepoznáme, no dúfame, že podobného prekladu sa ani nedočkáme. Všetci si asi pamätáte pôvodný slovenský preklad filmu Rogue One… Tulák Jeden. Veľmi dúfame, že sa ničoho podobného pri Solovi v našich kinách nedočkáme.

Tešíte sa na Solo: A Star Wars Story? Čo vravíte na čínsky preklad názvu? Sadli by ste si radšej do kina na film Ranger Solo? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -