Zaži s nami atmosféru Halloweenu!

Kiná

Sony sa ocitá v červených číslach! Koľko peňazí stihlo štúdio stratiť v prvom polroku?

Sony Pictures sa zapísalo do histórie kinematografie ako jedno z najprospešnejších štúdií v histórii. Pod taktovkou tohto giganta sa na celosvetovom trhu zrodilo mnoho filmov, ktoré sa dočkali nominácii ba aj výhier na Oscaroch. Medzi tieto filmy sa radia klasiky ako sú Men in Black, A Man for All Seasons a mnoho ďalších. Práve vďaka svojím veľkým zárobkom začalo štúdio na začiatku 21. storočia produkovať filmy, ktoré zasadili korene dnešnej CGI tvorbe. Snímky, ktoré boli tzv. revolučné, snáď už všetci poznáme. Boli nimi počiny o Spider-Manovi, ktoré si zrežíroval Sam Raimi. Práve tieto filmy dokázali štúdio dostať na výslnie. Žiaľ, nič netrvá večne a Sony bolo onedlho v červených číslach!

Prvý Spider-Manov kostým vo filme!

Filmy o Spider-Manovi zasadili korene dnešnému CGI; zdroj: screenrant.com

Mínusové čísla

Mnoho filmov z dielne veľkého štúdia bolo v plusových číslach. Napríklad dlho očakávaný reboot filmu Ghostbusters zarobil z pôvodných 144 miliónov dolárov 229 miliónov. Avšak jediný film nedokázal štúdio zachrániť a Sony v minulom polroku zaznamenalo stratu 719 miliónov ku minulému roku. Filmové štúdio v momentálnej situácii zachraňuje iba film Spider-Man: Homecoming, ktorý zarobil v otvárací víkend viac, než 117 miliónov. Bohužiaľ, ani tento film nedokázal zachrániť Sony pri zárobkoch a štúdio momentálne zaznamenáva stratu 86 miliónov amerických dolárov.

Táto čiastka je vyčíslená z údajov, ktoré boli zozbierané za prvý polrok roku 2017. V druhej polovici tohto roku to ale tak zle so Sony nevyzerá. Filmové štúdio podľa všetkého bude zachraňovať film Baby Driver, ktorý zarobil v otvárací víkend 20 miliónov dolárov. Ako to ale bude pokračovať so štúdiom Sony, žiaľ, nevieme. Ale zatiaľ vám môžeme potvrdiť, že vás necháme informovaných o finančnej situácii, v ktorej sa štúdio Sony v budúcnosti ocitne.

Ansel Elgort ako Baby

Ansel Elgort vo filme Baby Driver; zdroj: i0.wp.com

Čo si myslíte vy? Dokáže sa štúdio koncom roka dostať z mínusových čísel? Vašu predpoveď nám môžete napísať do komentárov!

About author

I love Pickles
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár