Sony naplánovalo ďalší záhadný Marvel film na rok 2021. Uvidíme ďalšiu časť ich Spider-Man univerza?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vyzerá to tak, že štúdio Sony má so svojim vlastným Spider-Man univerzom ešte veľké plány. Všetko to v roku 2018 odštartoval Venom, ktorý predstavil herca Toma Hardyho ako Eddieho Brocka a.k.a. Venoma. Kritikom film zrovna nezachutil, no diváci si ho užili a dokazuje to aj slušný zárobok.

V scéne po tituloch sa dokonca predstavil Woody Harrelson ako zloduch Cletus Kasady/Carnage, čo takmer jednoznačne potvrdilo pokračovanie. Toho sa dočkáme už 2. októbra 2020 a okrem vyššie spomenutých hercov sa môžeme tešiť aj Naomie Harris ako Shriek či návrat herečky Michelle Williams v úlohe Anne Weying. O réžiu sa tentokrát postará známy herec a režisér Andy Serkis.

Ďalší Sony/Marvel film v roku 2021

Nemôžeme však preskakovať, pretože 30. júla 2020 uvidíme film Morbius. Herec Jared Leto sa vzdal svojej úlohy Jokera v DC a prešiel ku konkurencii, kde stvárni žijúceho upíra Morbiusa. Ten je tiež jedným z najznámejších nepriateľov Spider-Mana a všetko nasvedčuje tomu, že s ním bude aj úzko prepojený.

Presnejšie sa tu bavíme o tom, že film Morbius možno prepojí svety Marvel Cinematic Universe a Sony/Marvel univerzum. Tento fakt naznačuje prítomnosť herca Michaela Keatona v prvom traileri. Ten v MCU stvárňuje charakter Adriana Toomesa/Vulture, ktorý bol hlavným antagonistom snímky Spider-Man: Návrat domov. A to určite nemôže byť náhoda.

Najnovšie správy hovoria o tom, že ďalší, zatiaľ nepomenovaný Sony/Marvel film bol naplánovaný na dátum vydania 8. októbra 2021. Pokiaľ by chcel tento dátum premiéry stihnúť, tak by produkcia musela začať už niekedy počas tohto roka. Zatiaľ môžeme len hádať a polemizovať, ktorý film v tento dátum uvidíme.

Štúdio Sony má na zozname hneď niekoľko Spider-Man filmov, ktoré chcú v budúcnosti natočiť – Nightwatch, Kraven the Hunter, Black Cat, Silver Sable, The Sinister Six, Madame Web či Silk. Najväčšiu pravdepodobnosť na vznik dávame snímkam Kraven the Hunter a The Sinister Six. Štúdio však vyjadrilo svoju náklonnosť aj k natočeniu filmu o Spider-Woman.

Kraven the Hunter
Zdroj: geektyrant.com

Samostatný príbeh o Kravenovi je vo vývoji už nejaký ten piatok. O scenár sa stará Richard Wenk a mal by sa točil okolo klasického príbehu, v ktorom Sergei Kravinoff loví Spider-Mana. Zatiaľ ale nepoznáme meno režiséra ani hlavného predstaviteľa, takže premiéru v roku 2021 by štúdio stíhalo len veľmi ťažko.

Preto je možnosťou film The Sinister Six, ktorý má hneď teraz pripravený minimálne polovicu svojho tímu. Spojiť by sa mohli zloduchovia ako Adrian Toomes/Vulture, Mac Gargan/Scorpion a napríklad aj Morbius alebo Quentin Beck/Mysterio, ktorého smrť mohla byť len fingovanou. Oficiálneho oznámenia by sme sa mali dočkať už onedlho, keďže sa pomaly musí začať pred-produkcia.

Ďalšími Spider-Man filmami vo výrobe sú Spider-Man 3 (16. júl 2021) a Spider-Man: Paralelné svety 2 (7. apríl 2022). 

Zdroj: screenrant.com, comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -