Netflix sa so Sony dohodol na exkluzívnej dohode. Streamovať budú filmy ako Morbius či Uncharted

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Nakoľko filmové štúdio Sony nemá vlastnú streamovaciu službu, Netflix využil situáciu a fanúšikovia kvalitných filmov sa môžu začať tešiť. Ako bolo oznámené, Sony uzavrelo so streamovacím gigantom 18mesačnú dohodu o poskytnutí exkluzívnych licenčných práv počnúc rokom 2022.

Štúdio Warner Bros. vydáva tohtoročné filmy zarovno v kinách a HBO Max, zatiaľ čo štúdio Paramount plánuje uvádzať ich nové filmy na Paramount+ vždy 45 dní po kino premiére. Ako presne bude nová stratégia platiť aj medzi Netflixom a Sony netušíme, ale jedno máme potvrdené – filmy sa na Netflix dostanú až po tom, čo zažijú premiéru v kinách.

Sony a Netflix
Zdroj: theilluminerdi.com

Sony a Netflix podpísali novú exkluzívnu dohodu

Spoločnosť Sony Pictures je skvelým partnerom a my sme nadšení, že môžeme rozšíriť naše vzťahy prostredníctvom takejto dohody zameranej na budúcnosť,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení globálny filmový šéf Netflixu, Scott Stuber.

Všetko započne s príchodom roku 2022, takže vysoko očakávané filmy SpiderMan: No Way Home a Venom: Let There Be Carnage nie sú bohužiaľ súčasťou dohody. Čo však na Netflixe určite uvidíš sú marvelovky Morbius s Jaredom Letom, ako aj pokračovanie animovaného filmu SpiderMan: Paralelné svety. Na zozname sa taktiež nachádza filmová adaptácia  Uncharted s Tomom Hollandom. Nechýba ani akčný film Bullet Train s Bradom Pittom a Sandrou Bullock.

Dohoda taktiež poskytuje Netflixu prístup k mnohým starším titulom z bohatej filmovej knižnice spoločnosti Sony – franšíza Bad Boys a iné. Netflix sa v dohode zároveň zaviazal spolufinancovať viaceré projekty, ktoré nepôjdu do kín a budú určené rovno na služby VOD (video on demand).

Čo hovoríš na novú exkluzívnu dohodu medzi streamovacím gigantom Netflix a filmovým štúdiom Sony? Tešíš sa na filmy ako Morbius alebo Uncharted? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: sonypictures.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -