PlayStation Studios je novozaloženou značkou Sony exkluzivít

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Sony zahájilo novú éru 

Ďalšia generácia herných konzol klope na dvere a v prípade, že všetko dopadne ideálne, nový PlayStation 5 si budeme môcť zakúpiť počas tohtoročných vianočných sviatkov. Nemôžeme sa preto čudovať, že materská firma spomínanej platformy pripravuje určité zmeny, ktoré súvisia s prezentovaním exkluzívnych hier.

Konkrétne ide o vytvorenie nového loga, respektíve začiatočnej animácie, ktorá bude sprevádzať spustenie exkluzívnych titulov na nových konzolách spoločnosti Sony. Tie budú vychádzať pod hlavičkou a s označením takzvaného PlayStation Studios.

PlayStation 4
Zdroj: wccftech.com

Spomienka na úspechy PlayStation exkluzivít 

Bezmála dvadsaťsekundová animácia tak trochu pripomína úvod niektorých neskorších superhrdinských filmov, ktoré obsahovali krátke útržky zo snímok Marvel Cinematic Universe. PlayStation Studios sa, pochopiteľne, chváli najlepšími titulmi, ktoré pod hlavičkou Sony vyšli, i keď pochopiteľne nemohli autori do krátkeho úseku vložiť úplne všetky.

Menovite sa v otváracej animácii objavuje The Last of Us, God of War, Uncharted 4: A Thief’s End, Horizon Zero Dawn, ikonický Ratchet and Clank a hravá detská hra Little Big Planet. Zo zmienených titulov sa nakoniec vykľujú štyri symboly, ktoré si spájame s platformou PlayStation, čiže štvorec, trojuhoľník, krúžok a písmeno x.

Je nutné dodať, že video, ktoré sa bude objavovať na začiatku exkluzivít, pôsobí veľmi vkusne, minimalisticky a funkčne. Pre zanietených hráčov, ktorí poznajú všetky vyššie zmienené počiny, sa navyše jedná o príjemnú nostalgiu a ohliadnutie sa za starými hernými časmi.

Problém s kontroverziou 

Záverom si dovolíme pridať menšiu zaujímavosť. Nakoľko video vyšlo na oficiálnom kanáli PlayStation, má kvôli aktuálnej situácii zablokované všetky komentáre. Rovnako ani like a dislike tlačidlá nefungujú. Zástupcovia Sony k takýmto krokom pristúpili najmä kvôli problému s uniknutým scenárom k The Last of Us Part II.

Mnohým hráčom sa očividne nepáčilo, čo si mohli prečítať. V podstate odvtedy aktívne a neprestajne bombardujú akékoľvek správy týkajúce sa spomínaného pokračovania a tvorby Sony. Ostatne, stačí si pozrieť poslednú ukážku k druhému The Last of Us na kanáli IGN a ihneď zistíte, že hráčska nevôľa je enormná.

Otázkou však zostáva, či sú podobné kroky od prítomnej komunity korektné a férové. Predsa len je nelogické z takéhoto dôvodu haniť ostatné projekty pochádzajúce od Sony. Takisto príliš nedáva zmysel v komentároch prezrádzať dej fanúšikom, ktorí si uniknuté informácie neprečítali. Podobné konanie pritom svedčí skôr o fanúšikovskej základni, z ktorej sa minimálne za posledné roky stáva neustále bučiaci zhluk s každou drobnosťou nespokojných hráčov.

Páči sa vám nová úvodná animácia PlayStation Studios? A čo si myslíte o kontroverzii s The Last of Us Part II, ktorá v tomto prípade súvisí i s predstavením nového loga a symbolu Sony exkluzivít? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -