OFICIÁLNE: Poznáme vydanie PlayStation 5 a množstvo noviniek

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Prezident Sony Interactive Entertainment (SIE) Jim Ryan prostredníctvom PlayStation Blogu potvrdil vydanie PlayStation 5. Novej generácie konzoly s oficiálnym názvom PlayStation 5 sa dočkáme na Vianoce roku 2020. Je teda jasné, ako bude vyzerať list Ježiškovi väčšiny hráčov. Presný dátum sme sa síce nedozvedeli, no množstvo zaujímavých noviniek a informácií prišlo o novom ovládači.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Jeho oficiálny názov spomenutý nebol, no podľa všetkého môžeme klasicky očakávať DualShock 5. Jedným z najväčších cieľov pri tvorení novej generácie konzoly bolo pre vývojárov ešte viac ponoriť hráča do samotnej hry. Výbornou príležitosťou pre zlepšenie bol teda samotný ovládač, ktorý príde s inovatívnymi funkciami, ktoré vás vtiahnu priamo do diania hry.

PlayStation 5
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Vydanie PlayStation 5 je oficiálne potvrdené

Prvou novinkou bude takzvaný „haptic feedback„, teda úplne nový spôsob vibrácie ovládača. To znamená, že narazenie do steny v pretekárskom aute budete cítiť a vnímať úplne inak, ako obraňovanie lopty na futbalovom ihrisku. Prostredníctvom novej funkcie dokonca rozlíšite, či v hre bežíte skrz trávnaté polia, alebo sa brodíte cez terén plný blata.

Aby sme tomu lepšie porozumeli, musíme si to vyskúšať v praxi. Ďalšia novinka sa nazýva „adaptive triggers“ a kompletne zmení chápanie tlačidiel L2/R2. Samotní vývojári hier si budú môcť nastavovať odpor tlačidiel, ktorý budete cítiť pri ich stláčaní. Opäť sa tak rozlíši pocit medzi naťahovaním luku a zrýchľovaním off-road auta v kamennom teréne.

Pomocou týchto dvoch nových funkcií bude ovládač reagovať na rôzne situácie v hrách. A práve ich spojenie nám prinesie oveľa lepší zážitok z hrania hry. Ich vývojári už obdržali skoré verzie ovládačov a my sa už teraz nevieme dočkať výsledku ich predstavivosti. Viac noviniek sme sa dozvedeli prostredníctvom portálu Wired.

PlayStation 5
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Nový ovládač bude ťažší, no zároveň sa môžeme tešiť na lepšiu batériu a čo hlavne – nabíjanie cez konektor USB-C. Oficiálny vzhľad konzoly ešte odhalený nebol, no bolo potvrdené, že uniknuté devkity sú skutočné a vývojári k nim už majú spolu s ovládačmi prístup. Ďalšie informácie si zhrnieme v krátkych bodoch:

  • Ovládač bude mať aj nový vylepšený reproduktor
  • Ray Tracing bude na novej konzole hardvérový, nie softvérový
  • PlayStation 5 bude disponovať SSD diskom namiesto HDD disku
  • Hru si budeš môcť inštalovať po častiach (napríklad iba multiplayer alebo kampaň)
  • Fyzické verzie hier budú vychádzať na 100GB diskoch
  • Optická mechanika bude zároveň fungovať ako 4K Blu-ray prehrávač
  • Prerobené bude aj samotné hlavné menu a užívateľské rozhranie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, ako sa vám zatiaľ pozdáva PlayStation 5? Ohľadom všetkých noviniek vás budeme ihneď informovať!

Zdroj: blog.eu.playstation.com, wired.com

Foto: nl.letsgodigital.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -