OFFOstatné

Smartfón Sony Xperia XZ2 dostáva aktualizáciu na Android 9.0 Pie!

Mobilná divízia značky Sony už pred nejakým časom potvrdila, že už čoskoro bude aktualizovať na Android 9.0 Pie niektoré z tých lepších smartfónov rady Xperia. Už mnohokrát predsa potvrdili, že majú priam výbornú softvérovú podporu a práve ich zariadenia získavajú aktualizácie vo veľkom predstihu. Celé to začalo s modelom Xperia XZ3, ktorá sa aktuálne predáva s už nainštalovanou najnovšou verziou systému Android. Nezaostávajú však ani iné modely, pretože práve Xperia XZ2 už má na Slovensku taktiež možnosť aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému. Rovnako tak platí aj pre jej menšieho brata, teda Xperia XZ2 Compact. Na čo sa teda majitelia môžu tešiť?

Sony Xperia XZ2

Zdroj: Dominik Kusý

Rad Xperia XZ2 už má Android 9!

Samotnej aktualizácie sa model dokonca dočkal v predstihu, pretože na oficiálnom blogu divízie Sony Mobile stojí, že nový Android bude preň dostupný od novembra. Ešte však nie je ani koniec októbra a na našej Sony Xperia XZ2 už v redakcii svieti najnovší Android! Čo všetko sa teda od predchádzajúcej verzie zmenilo? Android 9 sa predovšetkým adaptuje vám a tomu, ako váš mobilný telefón používate. Učí sa vaše preferencie počas toho, ako ho používate. Medzi tieto nové funkcie tak patrí napríklad adaptívna batéria, či adaptívny jas. Ďalej si konečne môžete zistiť, koľko času denne trávite na vašom smartfóne bez použitia aplikácie od tretej strany.

Dozviete sa, koľko času trávite v jednotlivých aplikáciach a ako často si kontrolujete váš telefón. S týmto sa samozrejme spája aj nastavenie denných časových limitov, ktoré vám môžu pomôcť s vašou “závislosťou”. Kladných zmien sme sa dočkali aj vo sfére bezpečnosti a nakoniec sa môžeme tešiť aj z novej aplikácie pre fotoaparát. Viditeľné zmeny dokonca postrehnete aj v rozhraní. Samotná aktualizácia na Android 9.0 Pie má niečo málo cez 1GB a nájdete ju pod označením 52.0.A.3.27.

Android 9.0 Pie

Zdroj: imgur.com

Android 9.0 Pie

Zdroj: imgur.com

Od tohto dňa začnú aktualizácie dostávať aj modely Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact. Začiatkom novembra zas Xperia XZ2 Premium. V priebehu marca budúceho roka sa môžu na Android 9 tešiť aj Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra a Xperia XA2 Plus.

Ako sme spomínali vyššie, v našej redakcii sa už na modeloch Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact tešíme z najnovšieho systému. Na našej Xperia XZ2 sme už dokonca testovali aj sledovanie filmov a videí, no porovnávali sme aj najlepšie mobilné aplikácie na čítanie komiksov. Jeho menšieho brata sme zas potrápili s testovaním mobilných hier, primárne teda s PUBG Mobile a Fortnite Mobile!

Tak čo, ste aj vy hrdým vlastníkom modelu Xperia XZ2? Už ste si stihli systém aktualizovať na najnovší Android?

Zdroj: xperiablog.netandroidpolice.comblogs.sonymobile.comandroid.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  OFFOstatné

  Microsoft predstavil novú konzolu Xbox Series X. Kedy si výkonné monštrum kúpime?

  OFF

  Tričká, kryty či šálky. Baby Yoda je výborným darčekom na Vianoce.

  Ostatné

  Ako dopadol Viedenský Comic Con 2019 a kedy organizátori chystajú ďalšie podujatie?

  OFFOstatné

  Skvelá zľava na konzolu PlayStation 4 a hry trvá už len pár dní

  Pridaj komentár