Smartfón Sony Xperia XZ2 dostáva aktualizáciu na Android 9.0 Pie!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Mobilná divízia značky Sony už pred nejakým časom potvrdila, že už čoskoro bude aktualizovať na Android 9.0 Pie niektoré z tých lepších smartfónov rady Xperia. Už mnohokrát predsa potvrdili, že majú priam výbornú softvérovú podporu a práve ich zariadenia získavajú aktualizácie vo veľkom predstihu. Celé to začalo s modelom Xperia XZ3, ktorá sa aktuálne predáva s už nainštalovanou najnovšou verziou systému Android. Nezaostávajú však ani iné modely, pretože práve Xperia XZ2 už má na Slovensku taktiež možnosť aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému. Rovnako tak platí aj pre jej menšieho brata, teda Xperia XZ2 Compact. Na čo sa teda majitelia môžu tešiť?

Sony Xperia XZ2
Zdroj: Dominik Kusý

Rad Xperia XZ2 už má Android 9!

Samotnej aktualizácie sa model dokonca dočkal v predstihu, pretože na oficiálnom blogu divízie Sony Mobile stojí, že nový Android bude preň dostupný od novembra. Ešte však nie je ani koniec októbra a na našej Sony Xperia XZ2 už v redakcii svieti najnovší Android! Čo všetko sa teda od predchádzajúcej verzie zmenilo? Android 9 sa predovšetkým adaptuje vám a tomu, ako váš mobilný telefón používate. Učí sa vaše preferencie počas toho, ako ho používate. Medzi tieto nové funkcie tak patrí napríklad adaptívna batéria, či adaptívny jas. Ďalej si konečne môžete zistiť, koľko času denne trávite na vašom smartfóne bez použitia aplikácie od tretej strany.

Dozviete sa, koľko času trávite v jednotlivých aplikáciach a ako často si kontrolujete váš telefón. S týmto sa samozrejme spája aj nastavenie denných časových limitov, ktoré vám môžu pomôcť s vašou „závislosťou“. Kladných zmien sme sa dočkali aj vo sfére bezpečnosti a nakoniec sa môžeme tešiť aj z novej aplikácie pre fotoaparát. Viditeľné zmeny dokonca postrehnete aj v rozhraní. Samotná aktualizácia na Android 9.0 Pie má niečo málo cez 1GB a nájdete ju pod označením 52.0.A.3.27.

Android 9.0 Pie
Zdroj: imgur.com
Android 9.0 Pie
Zdroj: imgur.com

Od tohto dňa začnú aktualizácie dostávať aj modely Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact. Začiatkom novembra zas Xperia XZ2 Premium. V priebehu marca budúceho roka sa môžu na Android 9 tešiť aj Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra a Xperia XA2 Plus.

Ako sme spomínali vyššie, v našej redakcii sa už na modeloch Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact tešíme z najnovšieho systému. Na našej Xperia XZ2 sme už dokonca testovali aj sledovanie filmov a videí, no porovnávali sme aj najlepšie mobilné aplikácie na čítanie komiksov. Jeho menšieho brata sme zas potrápili s testovaním mobilných hier, primárne teda s PUBG Mobile a Fortnite Mobile!

Tak čo, ste aj vy hrdým vlastníkom modelu Xperia XZ2? Už ste si stihli systém aktualizovať na najnovší Android?

Zdroj: xperiablog.netandroidpolice.comblogs.sonymobile.comandroid.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -