Zvládne Sony Xperia XZ2 Compact Fortnite na najlepších detailoch?

Nenechajte si ujsť

Dnes sme si na mobilnom telefóne Sony Xperia XZ2 Compact opäť vyskúšali ďalšiu hru. Tentokrát sme dali šancu Fortnite, teda najväčšiemu rivalovi hry PUBG. Mohli sme tak konečne porovnať, ktorá z nich nás bavila viac.

Fortnite Mobile

Po zistení, že Fortnite sa dá hrať už aj na Sony Xperia XZ2 Compact som sa jej teda rozhodol dať šancu. Ako ste už mohli vedieť, hru nenájdete v Obchode Play. Treba si ju stiahnuť cez samostatnú aplikáciu. Čo ma však milo prekvapilo bola veľkosť hry, keďže mala len niečo cez 2 GB. 

fortnite mobile
Zdroj: videogramer.com

V čom hra vyniká a čo ma naopak sklamala?

Hneď ako som sa pustil do hrania tak som našiel pár nedostatkov. Jedným z nich je toľko ospevovaný cross-platfom systém. Po pravde? Je to dosť zlé. Ak chcete hrať s kamarátmi, ktorí hrajú na PC, verte mi, nebudete to mať ľahké. Fortnite Mobile sa totiž celkom zle ovláda, avšak keby som v nej strávil niekoľko hodín, možno by som si na to zvykol. Páčilo sa mi však, že môžem hrať za ten istý profil, aký mám na PC a môžem si zlepšovať staty a pokračovať s Battle Passom. Som rád, že v Epic Games mysleli aj na sviatočných hráčov mobilových hier a pridali aj možnosti automatického strieľania a aim assistu, ktoré mi hranie uľahčili.

Fortnite vs PUBG?

Pre mňa však určite vyhráva PUBG, už len tým, že hra je pre začiatočníkov oveľa ľahšia a dá sa v nej rýchlo naučiť ako vyhrávať hry a ako byť lepším. Toto je ale iba môj subjektívny názor.

fortnite mobile
Zdroj: gsmarena.com

Zvládol mobil Sony Xperia XZ2 Compact Fortnite aj na najvyššie detaily?

Hru som skúsil samozrejme aj na najlepších detailoch (epic), ktoré mimochodom boli aj automaticky predvolené. Hra išla v poriadku až na nejaké väčšie boje, kde som občasne pociťoval sekanie. Nebolo to však nič hrozné.

Vyskúšali ste už Fortnite Mobile verziu? Ak áno, čo na hru hovoríte? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -