Je Sony Xperia XZ2 jedným z najlepších mobilov na sledovanie filmov a videí?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite sa zhodneme na tom, že pre všetkých milovníkov filmov a seriálov je veľmi dôležitým aspektom práve kvalita obrazu a zvuku. To platí pri pozeraní v kine, na televízore, na monitore vášho počítača alebo práve na mobile. My sme si teda nedávno položili veľmi zapeklitú otázku – Ktorý smartfón je najlepší na sledovanie filmov a videí? Práve vtedy sa nám do rúk dostal mobilný telefón Sony Xperia XZ2, ktorý sme si mali možnosť otestovať.

Okrem vlajkovej lode od Sony pre tento rok sme si skúsili aj jeho menšieho brata, Xperia XZ2 Compact. Ten podstúpil náš herný test s mobilnou verziou hry PUBG. Na tomto odkaze sa dozviete, ako dobre sa mu darilo.

Sony Xperia XZ2
Foto: Dominik Kusý

Najlepší smartfón na sledovanie filmov a videí?

Ako som spomínal vyššie, pri sledovaní filmov, seriálov alebo videí je veľmi dôležitá kombinácia kvalitného obrazu a zvuku. Na vlajkovej lodi som si teda pustil pár YouTube videí, ktoré ponúkajú najkrajšiu kvalitu obrazu a čistý zvuk. Neskôr som prešiel na mobilnú aplikáciu služby Netflix, kde som si stihol pozrieť hneď niekoľko častí nového seriálu. A verte mi – Sklamaný som určite neostal. Mobilný telefón Xperia XZ2 totižto ponúka 5,7″ displej, ktorý úplne stačí na maximálne zachytenie atmosféry filmu alebo videa. Najväčšou vychytávkou je jeho Full HD+ rozlíšenie, ktoré ponúka HDR displej.

V preklade to znamená, že mobil poskytuje tie najkrajšie farby a oveľa vernejší kontrast. Po menšom skúmaní som zistil, že sa táto technológia nazýva TRILUMINOS a poskytuje až o 30% širšie farebné spektrum, než ostatné štandardné displeje. A to je, myslím si, pri pozeraní filmov a videí naozaj dôležité. Nakoniec mi mobil na skúšku ponúkol funkciu Sony Dynamic Vibration System, o ktorej som až do tej chvíle nikdy nepočul. Po jej spustení sa naozaj začalo diať to, čo si predstavíte pod pojmom dynamické vibrovanie. Vibrovanie sa totižto zladilo so zvukom, čo má dovŕšiť ešte lepší zážitok zo sledovania. Pri pozeraní videoklipov si to určite predstaviť viem, no pri sledovaní seriálu ma to rušilo.

Sony Xperia XZ2
Testujeme Sony Xperia XZ2, Foto: Dominik Kusý

Potvrdil to aj samotný YouTube

Možno ste to ani netušili, no YouTube si každoročne vedie takzvaný YouTube Device Report. Do tohto rebríčku zaraďujú tie zariadenia, na ktorých je najlepší pôžitok zo sledovania ich videí. Na všetkých týchto vybraných zariadeniach si tak dokážete užiť HDR videá, pohlcujúce 360° videá a veľmi rýchle načítavanie – To všetko s použitím oveľa menšej šírky pásma. Aby sa nejaký smartfón mohol kvalifikovať do vybraných zariadení, musí podporovať vysoký dynamický rozsah (HDR), vysokú obrazovú frekvenciu (FPS), 4K dekódovanie a rôzne iné aspekty, ktorým nerozumieme ani my sami. Samozrejme, Sony Xperia XZ2 sa medzi týmito zariadeniami nachádza!

Celkovo sa v tomto zozname nachádza iba 19 mobilných telefónov zo všetkých na trhu. Samotný YouTube teda potvrdil, že ide o jeden z najlepších smartfónov na pozeranie video obsahu. Ešte vyššie sa nachádza mobil Sony Xperia XZ2 Premium, ktorý sa na Slovensku začne predávať už budúci mesiac.

Sony Xperia XZ2
Zdroj: devicereport.youtube.com

Výborná kombinácia zvuku a obrazu

Pokiaľ teda často cestujete, alebo si jednoducho radi užijete pozeranie obsahu v posteli na mobile, Sony Xperia XZ2 je výborná voľba. Zariadenie ponúka HDR obraz s nádhernými farbami, výkonné stereofónne reproduktory pre skvelý zvuk a dokonca aj funkciu, ktorá dokáže analyzovať zvukové dáta a preniesť akciu priamo do vašej dlane. Samotný YouTube predsa potvrdil, že ide o jeden z najlepších zážitkov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -