Soul bude ďalšou kreatívnou rozprávkou od štúdia Pixar. Dokážu nás talentovaní autori ešte prekvapiť?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Soul je ďalšou nápaditou rozprávkou

Štúdio Pixar je každému fanúšikovi kvalitných animovaných snímok dobre známe. Z dielne talentovaných autorov vzišli počiny ako celá séria Príbeh Hračiek (Toy Story), Rodinka Úžasných (The Incredibles), Príšerky s.r.o. (Monster, Inc.) alebo Autá (Cars). Z novších projektov, ktoré spôsobili značný rozruch možno spomenúť Coco, prípadne mimoriadne náučné a súčasne zábavné V hlave (Inside Out). Najnovšie z produkcie tohto kreatívneho štúdia vzíde atraktívne Soul.

Vzhľadom na to, že títo autori sa sústredia ako na hlavnú myšlienku, ktorá má poučiť detské publikum, tak i na zábavnosť, často sa štúdio Pixar objavuje na Cenách Akadémie. Ako zaujímavosť môžeme spomenúť, že sa štúdiu podarilo získať neuveriteľných dvadsať zlatých sošiek.

Dokonca snímky Hore (Up) a Toy Story 3 boli prvými animovanými filmami od roku 1993 (kedy sa to podarilo štúdiu Disney s Kráska a zviera), ktoré sa dostali do pomyselného súboja o absolútne víťazstvo v hlavnej kategórii.

Prvotnú ukážku animovanej novinky Soul sme mohli vidieť už pred pár mesiacmi. Aktuálne sa však novinka pripomína oficiálnym trailerom a ten prezrádza aj dátum uvedenia do kinosál.

Svojská cesta za vlastným telom s Jamiem Foxxom

Dvojminútový trailer načrtne približné dianie nadchádzajúcej animovanej udalosti. Hlavnou postavou má byť podľa všetkého učiteľ Joe Gardner (hlas mu prepožičal Jamie Foxx), ktorý zaúča deti v oblasti hudby. Súčasne sa však chce stať členom hudobnej skupiny a hrať v jazzovom klube, čo sa mu očividne podarí.

Krátko na to však zomiera pádom do kanála. Jeho duša opustí telesnú schránku a vydáva sa na cestu za večným svetlom. To sa každopádne astrálnej verzii Joea nepáči a preto sa rozhodne vrátiť do svojho starého tela a ďalej žiť svoj život. Pixar tentokrát vsádza na kreatívnu vizuálnu stránku, s ktorou bude režisér Pete Docter (pracoval na Hore, V hlave a Príšerky s.r.o.) experimentovať.

Soul
Zdroj: collider.com

Ukážka totiž nielenže pekne vyzerá, ale hneď niekoľkokrát zmení vizuálny štýl a farebnú paletu, čo určite dopomôže výtvarnej dynamike. Tá je dopĺňaná šikovne umiestneným humorom a adekvátnou hudbou, ktorá bude snáď do výsledného projektu sedieť minimálne tak dobre ako v prezentovanom traileri.

Vzhľadom na tieto kvality je možné, že sme práve videli ukážku na jednu z rozprávok tohto roka. Nehovoriac o tom, že produkcia Pixar Animation Studios sa takmer až spravidla objavuje snáď na všetkých dôležitých udeľovaniach filmových cien.

Netreba ale predbiehať, keďže ostatné štúdiá žánrové projekty príliš nepredstavovali a prekvapiť môže aj Netflix, ktorému sa na prestížnych oceneniach darí čoraz viac.

Soul
Zdroj: theplaylist.net

Kedy môžeme Soul očakávať? 

Záver traileru momentálne hovorí jasne – animovaná novinka by mala prísť do kín v júni terajšieho roku. Či sa jej to nakoniec podarí a nebude presunutá ako množstvo ďalších filmov z blízkeho obdobia, ukáže až čas. Každopádne nateraz platí, že si ju budeme môcť pozrieť už toto leto.

Tradične by mala snímka do našich kín poputovať so slovenským dabingom, nakoľko posledné dva projekty Pixaru, teda Vpred (Onward) a Toy Story 4 sa rovnako dočkali tuzemského dabingu.

Tešíte sa novú pixarovkou alebo vás moderná tvorba animačného štúdia až tak neberie? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -