Osobnosti

Soulja Boy má vlastnú videohernú konzolu, kvôli ktorej skončí vo väzení! Koľko rokov mu hrozí?

Hry ovládajú svet. V dnešnej dobe už nikto nepochybuje o tom, že počítačové, konzolové či mobilné hry sú obrovskou časťou zábavného priemyslu. Aj preto je vidieť, že na tento trh postupne vstupuje stále viac spoločností a celebrít. Kto by predsa nechcel kus koláča tržieb aj pre seba. Nie vždy však tieto investičné dobrodružstvá dopadnú dobre. To by nám mohol potvrdiť aj raper Soulja Boy, ktorý možno skončí vo väzení – kvôli videohernej konzole! Za čo presne mu hrozí až 10 rokov?

soulja boy

Zdroj: videogamer.com

Soulja Boy má problém kvôli svojej konzole!

Raper DeAndre Cortez Way, známy pod umeleckým menom Soulja Boy, po novom buduje značku založenú na ikone, ktorou sa stal. Jeho ambiciózny štart podnikateľa dosvedčuje e-shop spoločnosti SouljaTech. Na ňom nájdete všetky možné produkty sveta elektroniky – smart hodinky, veľké alebo handheld konzole, slúchadlá či dokonca aj telefón. Máte však jeden veľký háčik, ktorý rapera možno pošle za mreže!

Nie, Soulja Boy naozaj zo dňa na deň neotvoril fabriku. Tieto produkty sú totižto len rebrandované zariadenia, hromadne nakúpené z Číny. Samozrejme, raper ich kúpi za smiešnu cenu v porovnaní s nadsadenou cenovkou, ktorú ponúka svojim fanúšikom. Aj keď to možno nie je najmorálnejší biznis plán v histórii, zákon tým nijako neporušuje. Čo ho však môže dostať do problémov je konzola, ktorú predáva so stovkami hier od spoločností Nintendo či Sony – avšak, bez licencie.

soulja boy

Zdroj: souljawatch.com

Kreatívne pomenovaná SouljaGame Console je produkt zakúpený z Aliexpressu za zhruba 100 amerických dolárov. Raper naň následne vytlačí svoje logo a ďalej ho predáva s cenou 150 dolárov. Ku smiešnej výrobnej hodnote je prihodených 800 herných titulov, na ktoré Soulja Boy nemá licenciu. Podľa nových informácií sa kvôli tomu dočkal nemilého dopisu od spoločnosti Nintendo, ktorá sa mu vyhráža žalobou. Pokiaľ by bol usvedčený z porušenia zákonu o falšovaní značky a autorských práv, hrozilo by mu až 10 rokov za mrežami. Po druhom priestupku by sa horná hranica navýšila až na 20 rokov.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=8UFIYGkROII]

 

Čo na to vravíte? Povedali by ste niekedy, že raperi budú mať problém so zákonom práve kvôli videoherným konzolám? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: mtonews.com, sector.sk, souljawatch.com, aliexpress.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  Stane sa z tohto Marvel superhrdinu budúci záporák MCU? Herec hovorí jasne

  Osobnosti

  Robert Downey Jr., Chris Hemsworth a Chris Evans v remakeu klasickej komédie Traja amigos?

  OsobnostiVýber šéfredaktora

  Legendárni herci, ktorí spojili svoj život s postavou Jokera

  OdporúčameOsobnosti

  Šéf Disney vysvetľuje, ako Tom Holland zachránil Spider-Mana v MCU

  Pridaj komentár