Dočkáme sa filmovej adaptácie knihy Spasiteľ Duny? Režisér Denis Villeneuve to vidí ako reálnu možnosť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Denis Villeneuve a Spasiteľ Duny

Duna: Časť 2 je už momentálne vo výrobe. To nie je žiadnym prekvapením, keďže jednotka bola komerčným, kritickým i diváckym úspechom. Cesta Paula Atreidesa sa však nekončí v prvej knihe, ale jeho cesta sa rozpráva aj v druhej knihe série. Tá nesie názov Spasiteľ Duny, pričom Denis Villeneuve, ktorý režíroval prvý film a pracuje aj na druhom, dostal otázku ohľadom toho, či chce adaptovať do filmovej verzie aj druhú knihu.

Všetci, ktorí prvý film videli, vedia o tom, že film sa točí okolo planéty Arrakis. Planéta na pohľad vyprahnutá, piesočnatá a suchá v sebe ukrýva mnoho pokladov, pričom najväčším z nich je korenie. To dáva ľuďom isté schopnosti, vďaka ktorým vedia napríklad navigovať lode počas cesty vesmírom. Túto planétu zdedil rod Atreidesovcov, ktorý musí na planéte nastoliť nový poriadok a udržať, ochrániť si ju pred nepriateľmi.

Duna trilógia Denis Villeneuve
Zdroj: esquire.com, premedia.sk + úprava

„Spasiteľ Duny by bol nádherný film”

Villeneuve je známy filmový režisér, ktorý sa v sci-fi tematike vyzná a robí v tejto oblasti prvotriedne filmy. Stačí len spomenúť skvosty ako Blade Runner 2049, Prvý kontakt či už spomínanú Dunu. Nedávno okrem jej druhej časti začal pracovať aj na filmovej adaptácii knihy Rendezvous With Rama. Sci-fi tvorca je v tomto žánri naozaj doma. Keď sa ho spýtali aj na vytvorenie tretieho filmu v sérii Duna, povedal toto:

„Myslím si, že Spasiteľ Duny by bol nádherný film. A dokončilo by to cestu Paula Atreidesa. Ale robím jeden film v tomto čase. Je to veľmi ťažké a som trochu lenivý! Ale myslím si, že tri filmy sú možnosť.“

Nuž, podľa týchto slov vidíme, že režisér by rád urobil trilógiu. Ako sám nedávno povedal, nechce robiť novú sériu, no trilógia je potrebná minimálne pre pochopenie celého príbehu Paula Atreidesa, ktorého hrá mladý herec Timothée Chalamet. Spasiteľ Duny sa odohráva 12 rokov po udalostiach prvej knihy a sleduje príbeh staršieho Paula Atreidesa. Celá séria, ktorú napísal Frank Herbert, však pozostáva až zo šiestich kníh.

V druhej časti sa ukáže vraj aj jedna nová postava

Či Warner Bros. a Legendary dajú zelenú aj tretiemu filmu sa zrejme tak skoro nedozvieme. Treba sa tak sústrediť na druhý film, ktorý je už potvrdený a vo výrobe. V ňom sa očakáva návrat niektorých postáv, pričom okrem hlavnej postavy Paula to môžu byť napríklad ešte Lady Jessica (Rebecca Ferguson), Chani (Zendaya), Gurney Halleck (Josh Brolin), Stilgar (Javier Bardem) alebo Glossu Rabban Harkonnen (Dave Bautista).

Barry Keoghan Joker
Zdroj: deviantart.com, ew.com + úprava

Posledný spomínaný mal v knihe aj mladšieho brata, ktorého sme v prvom filme nevideli. Povráva sa ale, že sa ukáže v druhej časti. A malo by ísť o postavu menom Feyd-Rautha Harkonnen. Postava ešte nemá prideleného herca, no vraví sa, že horúcim kandidátom je herec Barry Keoghan. Toho sme naposledy videli vo filme Eternals a najbližšie sa ukáže v komiksovke The Batman. A ako mladý zabijak sa možno ukáže 20. októbra 2023 v Duna: Časť 2.

Čo myslíte, bude nakoniec Duna trilógiou? Chceli by ste na filmovom plátne vidieť aj Spasiteľa Duny?

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -