Spider-Man 3: Ako je možné, že sa vo filme znovu ukáže Jamie Foxx ako záporák Electro?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jamie Foxx ako Electro vo filme Spider-Man 3

Nedávno sme vám priniesli doslova šokujúcu informáciu o tom, že sa herec Jamie Foxx vráti ako záporák Electro vo filme Spider-Man 3. Túto postavu stvárnil vo filme The Amazing Spider-Man 2 (2014), kedy ešte pavúčieho muža hral Andrew Garfield. Práve po tomto filme sa Spider-Man vrátil späť do Marvelu, kde sa jeho novým predstaviteľom stal Tom Holland.

Vo svete Marvel Cinematic Universe tak vznikli filmy Spider-Man: Homecoming a Spider-Man: Far From Home, pričom nás už v roku 2021 čaká tretia časť. V nej sa Jamie Foxx opäť ukáže ako spideyho klasický nepriateľ zo stránok komiksov, pričom jeho prítomnosť môže znamenať hneď niekoľko vecí.

Záporáci nemajú logiku, na skvelé akčné scény však postačia
Zdroj: electro-shadows.com

Multiverzum

Táto alternatíva je snom takmer každého fanúšika. V tomto prípade by Jamie Foxx stvárnil úplne rovnaký charakter ako vo filme The Amazing Spider-Man 2. Pýtate sa, ako je to možné? Nuž, Marvel plánuje naplno predstaviť svoje multiverzum, ktoré môžete chápať ako rozličné reality, dimenzie a svety. Brány do iných svetov by mohol otvoriť už seriál WandaVision tento rok v decembri.

No už podľa názvu bude kľúčovým film Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý sa nepochybne bude zaoberať touto tematikou. Raz by sa tak na plátne teoreticky mohli stretnúť bok po boku Tom Holland, Andrew Garfield a Tobey Maguire – teda všetci predstavitelia Spider-Mana. Výborným príkladom fungovania multiverza je animák Spider-Man: Paralelné svety, v ktorom sa nachádza hneď niekoľko verzií Spider-Mana.

spider-man 3 electro
Zdroj: screenrant.com

Rovnaký herec, iná verzia postavy

Viac pravdepodobná je táto možnosť. V nej si Jamie Foxx síce zahrá Electra, no pôjde o inú verziu postavy. Na rovnakom princípe funguje aj charakter J. Jonaha Jamesona, ktorý sa úplne nečakane objavil v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Far From Home.

Pokiaľ si dobre pamätáte, šéfredaktora novín Daily Bugle stvárnil v pôvodnej trilógii od režiséra Sama Raimiho herec J. K. Simmons. Rovnaký herec teraz stvárňuje J. Jonaha Jamesona aj v MCU, no aj napriek tomu nejde o rovnakú verziu tejto postavy. Takisto by mohol Jamie Foxx fungovať ako Electro.

j. jonah jameson
Zdroj: hollywoodreporter.com

Toto herec naznačil aj vo svojom (dnes už vymazanom) príspevku na Instagrame. Sony ani Marvel zatiaľ jeho prítomnosť vo filme oficiálne nepotvrdili, no herec tak vykonal sám. Napísal, že sa veľmi teší z toho, že bude súčasťou nového Spider-Mana.

K tomu dodal veľmi zásadnú informáciu o tom, že už nebude taký modrý, ako bol vo filme TASM 2. A to môže znamenať jediné – že nestvárni rovnakú postavu. Marvel Studios mu tak môže dať kostým, ktorý sa viac priblíži jeho komiksovej predlohe. Inšpirovať sa môžu napríklad hrou Marvel’s Spider-Man.

Electro
Zdroj: reddit.com

Sinister Six

Či už sa stane tak alebo onak, všetko nasvedčuje tomu, že sa v Marvel Cinematic Universe skôr či neskôr ukáže legendárny tím zloduchov Sinister Six. Už dnes majú pripravených záporákov Vulture, Shocker, Scorpion, Mysterio a Chameleon. Piatym členom bude Electro a posledné miesto môže v budúcnosti doplniť napríklad Doctor Octopus, Morbius, Kraven the Hunter alebo Green Goblin. Samostatného filmu Sinister Six od Sony sme sa mali dočkať už za čias série The Amazing Spider-Man, no to sa bohužiaľ nikdy nestalo realitou.

film Sinister Six bol v plánoch
Zdroj: comicbox.eu

Multiverzum alebo iná verzia postavy? Akým spôsobom sa podľa vás objaví Electro vo filme Spider-Man 3? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -