Plagáty k Across the Spider-Verse prezradili, ktorí Spider-Mani vo filme dostanú najviac priestoru

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Plagáty k Across the Spider-Verse

Na trhu s komiksovými filmami je momentálne pretlak, minimálne od veľkých producentov a štúdií ako Marvel a DC. Je preto ťažké preraziť, no občas to dokáže film, o ktorom by to človek nepovedal. Podarilo sa to animovanému filmu Spider-Man: Paralelné svety v roku 2018. Vďaka veľkému úspechu dostaneme tento rok pokračovanie s názvom Across the Spider-Verse, ku ktorému vyšli nové plagáty.

Bolo ich 9 a aj keď neboli veľmi komplikované, dokázali povedať veľa. Na každom z nich sa totiž nachádzal symbol nejakého Spider-Mana, pričom sa dá predpokladať, že tieto postavy budú mať azda najviac priestoru, poprípade ich môžeme dať do katgórie „hlavné postavy“. Samozrejme, definitívnu odpoveď dostaneme až 2. júna 2023 v kinách. Ktorých Spider-Manov tam však podľa plagátov uvidíme?

1. Miles Morales/Spider-Man

Miles Morales Spider-Man
Zdroj: instagram.com

Prvý symbol patrí nikomu inému ako Milesovi Moralesovi (Shameik Moore), ktorý bol vlastne aj hlavnou postavou prvého filmu. Inak tomu nebude ani v druhej časti. Miles však už o niečo podrástol, nielen ako človek, ale aj ako hrdina. Určite ho bude teda skvelé znova sledovať. Jeho logo zároveň vyjadruje jeho umeleckú a individuálnu povahu.

2. Gwen Stacy/Spider-Gwen

Spider-Man Spider-Gwen Gwen Stacy
Zdroj: instagram.com

Ďalšou postavou, ktorú sme už videli aj v prvej časti, je Gwen Stacy (Hailee Steinfeld). Ide o Spider-Woman (alebo fanúšikom známa aj ako Spider-Gwen) z iného vesmíru ako bol ten Milesov, pričom práve ich kamarátsky vzťah prerástol za obdobie, čo sme ich nevideli, do niečoho viac romantikcého. Ide o ženu plnú protikladov, keďže v jej symbole aj pohyboch sa skrýva ako elegancia baletky, tak aj energia rockerky.

3. Miguel O’Hara/Spider-Man 2099

Miguel O'Hara/Spider-Man 2099
Zdroj: instagram.com

Tohto Spider-Mana sme v jednotke videli iba na chvíľu, a aj to len v potitulkovej scéne. Miguel O’Hara (Oscar Isaac) pochádza z reality, ktorá sa odohráva v roku 2099. Snaží sa dať dokopy tím Spider-Manov na akúsi misiu. Z prvých záberov na druhú časť je však jasné, že ide o vážnejšieho Spider-Mana, než na akého sme bežne zvyknutí, pričom dáva Milesovi v boji mimoriadne zabrať.

4. Jessica Drew/Spider-Woman

Jessica Drew Spider-Woman Spider-Man: Across the spider-verse
Zdroj: instagram.com

Ďalšou ženskou verziou pavúčieho muža bude Jessica Drew (Issa Rae). Tvorcovia sa pri tvorení jej postavy rozhodli inšpirovať komiksami, v ktorých je tehotná, a tak sme ju v traileri mohli vidieť s tehotenským bruškom. Jej symbol vyčnieva spomedzi ostatných, pretože okrem typickej červenej sa v ňom ukazuje aj (pre Spider-Manov) netradičná žltá.

5. Pavitr Prabhakar/Spider-Man India

Pavitr Prabhakar/Spider-Man India
Zdroj: instagram.com

Tento Spider-Man sa nelíši ani tak origin príbehom, ako miestom, v ktorom sa jeho origin príbeh odohráva. Pavitr Prabhakar totiž pochádza z Indie, v ktorej sa naučil všetko o veľkej sile a následnej zodpovednosti. O tomto Spider-Manovi je už dlhšiu dobu známe, že sa vo filme ukáže, a to aj napriek tomu, že stále nevieme, kto postavu nadabuje.

6. Hobart Brown/Spider-Punk

Spider-Punk Spider-Man: Across the SPider-Verse

Zo symbolu tohto Spider-Mana z alternatívneho vesmíru, v ktorom vládne totalitný režim, je azda jasné, čo ho v živote motivuje. Hobart Brown (Daniel Kaluuya) miluje punk a vidieť to aj na jeho kostýme, ktorý má na sebe napríklad ostne alebo alebo punkovú vestu. Čo sa týka písmen v logu uprostred pavúka, tak tie znamenajú nasledovné – Friendly Neighborhood Spider-Man (priateľský, susedský Spider-Man).

7. Ben Reilly/Scarlet Spider

Spider-Man Ben Reilly/Scarlet Spider
Zdroj: instagram.com

Jeden z mnohých klonov Petra Parkera z komiksov, avšak azda najslávnejší. Ben Reilly si požičal krstné meno od strýka Bena a priezvisko od tety May (ktorá bola Reillyová pred svadbou). Ide o postavu, ktorá zomrela a znova bola vzkriesená najviac zo všetkých postáv v komiksoch, aspoň podľa Smrti. Ben si vyskúšal byť ako hrdinom, tak aj záporákom či anti-hrdinom.

8. Cyborg Spider-Woman

Cyborg Spider-Woman Spider-Man: Across the Spider-Verse
Zdroj: instagram.com

Prekvapivo svoj vlastný plagát dostala aj Cyborg Spider-Woman, ktorá je asi najnečakanejším prírastkom, keďže sa o nej azda vôbec nehovorilo. Určite však pôjde o postavu s najzaujímavejším dizajnom, čo naznačuje ako názov mena, tak aj reťaze a kov v symbole pavúka. Aj napriek tomu, že o nej veľa v komiksoch ani iných médiách nie je, pôjde zrejme o dôležitú postavu.

9. Margo/Spider-Byte

Margo/Spider-Byte Spider-Man: Across the Spider-Verse
Zdroj: instagram.com

Kto vraví, že Spider-Man musí zachraňovať iba v reálnom svete? Margo je pavúčia žena z alternatívnej, budúcej reality, ktorá zachraňuje virtuálny svet pred kyberzločinom. Jej prepojenie s technológiami je vidieť už v tom, ako vyzerá jej logo. Podobne ako o Cyborg Spider-Woman, ani o Spider-Byte sa veľa nevie, no zrejme pôjde o zaujímavú a podstatnú postavu vo filme.

Uvidíme aj ostatných Spider-Manov z prvej časti?

Nanešťastie, chýba tam väčšina Spider-Manov z prvej časti, ako napríklad Peter B. Parker (Jake Johnson) alebo Spider-Man Noir (Nicolas Cage). Prvého spomínaného sme videli (s malou dcérou) v traileroch a je tak zrejmé, že sa aspoň na chvíľu ukáže. Nicolas Cage ale prezradil, že nikto za ním ohľadom druhej časti neprišiel a tak tam zrejme jeho postavu neuvidíme.

Spider-Mani
Zdroj: marvel.com + vlastná úprava

Zatiaľ čo jednotka vynikala netradičnou, no zaujímavou animáciou a príbehom, dvojka bude mať tiež svoje prednosti. Okrem toho, že v nej uvidíme omnoho viac Spider-Manov ako v prvej časti (má tam byť až 240 nových postáv), sa tam má použiť až 6 rôznych animácií. Zároveň sa môžeme tešiť na cestu Spider-Versom, na ktorej sa bude musieť Miles postaviť hlavnému záporákovi menom The Spot (Jason Schwartzman).

Na ktorého z „hlavných“ Spider-Manov (ako nám tvrdia plagáty) v očakávanom filme Spider-Man: Across the Spider-Verse sa tešíte najviac? Dajte nám to vedieť do komentárov.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -