Mysterio vs. Doctor Strange? Spider-Man: Bez domova mal podľa konceptu mať zrejme ešte jedného záporáka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Mysterio v Spider-Man: Bez domova

Film Spider-Man: Bez domova je u nás, na Slovensku, spolu s predpremiérami zhruba dva týždne. Vo svete je už však viac než mesiac, pričom kriticky, divácky aj zárobkovo je na tom viac než dobre. Snímka bola určite skvelou najmä vďaka záporákom zo starších Spider-Man filmov, pričom niektorí herci sa do týchto rolí vrátili naozaj po dlhom čase. Nový koncept art však ukázal, že v Spider-Man: Bez domova sa mal ukázať aj Mysterio.

Ten bol záporákom vo filme Spider-Man: Ďaleko od domova a vďaka nemu sa celý svet dozvedel, že Peter Parker je Spider-Man. Nastolil tak vlastne dej najnovšieho filmu. V komiksoch bol taktiež často členom takzvanej Sinister Six. Šlo o šesticu zloduchov, ktorí nenávideli Spider-Mana a chceli ho spoločne zničiť. Medzi zvyšných piatich členov patrili často záporáci, ktorých sme mohli vidieť aj v poslednom Spider-Manovi.

Spider-Man Bez domova záporáci
Zdroj: collider.com

Menovite šlo o Lizarda, Doctora Octopusa, Electra, Green Goblina a Sandmana. Bolo zvláštne, že sme teda nedostali aj šiesteho člena, pričom to nemusel byť len Mysterio, ale kľudne aj Vulture alebo Scorpion. Na začiatku mal byť filmovým záporákom dokonca len Kraven the Hunter, tak aj ten mohol byť ďalším členom. Avšak nový koncept art z filmu ukazuje, že nad šiestym členom sa naozaj rozmýšľalo, avšak do výsledného scenára a verzie filmu sa nedostal.

Mysterio by bojoval s Doctorom Strangeom

Mysterio by bol šiestym členom Sinister Six, aj keď nie je isté, o akú verziu tohto záporáka by šlo. Či by to bol oživený Quentin Beck, živý Beck, ktorý smrť len nafilmoval, alebo Beck z úplne inej reality. Možností by bolo naozaj mnoho, no najdôležitejším je aj tak fakt, že sa mal postaviť Doctorovi Strangeovi pri Soche slobody. Tento súboj by na plátne vyzeral naozaj epicky a som zvedavý, ako by urobili boj reálnej mágie proti ilúziám a projektilom.

Stranegovi by ho ale netrvalo dlho poraziť, keďže Mysterio naozaj používa len stroje, ktoré okolo neho tvoria ilúzie. To, že sa Mysterio do výslednej verzie filmu nakoniec nedostal, vôbec nevadí, pretože film bol už tak plný mnohých iných postáv, avšak koncept art vyzerá naozaj dobre a raz v budúcnosti, možno v nejakom filme Doctora Strangea, by sme takýto súboj naozaj vidieť mohli. Spider-Manov film bez Mysteria si však ešte stále vieme pozrieť v slovenských kinách.

Čo vravíte na nový koncept art? Mali podľa vás do Spider-Man: Bez domova dať aj záporáka Mysteria?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -