Filmy

Je možné, že Spider-Man bude v MCU gay? Toto povedal Tom Holland!

Časy sa menia. Niekomu sa to možno páči, niekomu zas nie, no je jasné, akým smerom sa uberá vízia Kevina Feigeho. Filmový vesmír Marvel Studios začína reprezentovať čoraz viac menšín a promuje rôznorodosť ľudstva. No a po novom by na tento účel mal slúžiť aj Spider-Man v MCU. Je možné, že ikonický Peter Parker bude na filmovom plátne homosexuál?

trailer na spider-man

Zdroj: cnet.com

Bude Spider-Man v MCU homosexuál?

Myšlienka to vôbec nie je tak nová. Podnietil ju anglický magazín The Times, keď pri príležitosti premiéry filmu Spider-Man: Ďaleko od domova robili rozhovor s hlavným predstaviteľom Tomom Hollandom. Tom vtedy dostal otázku, či by sme niekedy mohli vidieť homosexuálneho Petera Parkera, na čo herec odpovedal takto:

“Áno, samozrejme.”

Bude Spider-Man v MCU homosexuál

Zdroj: syfy.com

Máme teda očakávať, že v ďalšom filme Spider-Man odmietne MJ a vyjde na povrch so svojou skutočnou sexualitou? Nie, to zatiaľ určite nie. Ako totižto podotkol 23-ročný Tom Holland, takéto rozhodnutie je mimo jeho rúk. Rozhodnú scenáristi a producenti.

“Viem toho však veľa o budúcnosti Marvel, pričom v nasledujúcich rokoch budú reprezentovať množstvo rôznych ľudí. Svet nie je tak jednoduchý ako heterosexuálny biely chalan. Tam to nekončí a tieto filmy musia reprezentovať viac ako jeden druh človeka.”

kevin feige

Zdroj: timesunion.com

Homosexualita v Marvel Cinematic Universe

Osobne pochybujem, že štúdio sa vydá týmto krokom. Ak by chceli z filmovej verzie ikonického Petera Parkera spraviť homosexuála, bolo by to v poriadku, ale v takomto prípade pochybujem, že by v oboch jeho sólovkách strácali čas s ustanovovaním jeho lásky voči MJ (Zendaya).

Kevin Feige už však potvrdil, že budúcnosť MCU sa spolieha aj na viacero LGBT superhrdinov: “Netajili sme to a nebáli sme sa povedať, že to prichádza… už čoskoro.”

Captain Marvel a Valkyrie mcu

Zdroj: wall.alphacoders.com, wallpapercave.com

Toto “čoskoro” môže odkazovať na pripravovaný film Thor 4 (Love and Thunder), v ktorom bude Valkyrie (Tessa Thompson), nová vládkyňa Asgardu, hľadať svoju kráľovnú, s ktorou bude zdieľať trón. Ten uvidíme koncom roka 2021. Sme zvedaví, kam nás to zavedie.

Čo si o tom myslíte vy? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: thetimes.co.uk, 9gag.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár