Časy sa menia. Niekomu sa to možno páči, niekomu zas nie, no je jasné, akým smerom sa uberá vízia Kevina Feigeho. Filmový vesmír Marvel Studios začína reprezentovať čoraz viac menšín a promuje rôznorodosť ľudstva. No a po novom by na tento účel mal slúžiť aj Spider-Man v MCU. Je možné, že ikonický Peter Parker bude na filmovom plátne homosexuál?

trailer na spider-man
Zdroj: cnet.com

Bude Spider-Man v MCU homosexuál?

Myšlienka to vôbec nie je tak nová. Podnietil ju anglický magazín The Times, keď pri príležitosti premiéry filmu Spider-Man: Ďaleko od domova robili rozhovor s hlavným predstaviteľom Tomom Hollandom. Tom vtedy dostal otázku, či by sme niekedy mohli vidieť homosexuálneho Petera Parkera, na čo herec odpovedal takto:

“Áno, samozrejme.”

Bude Spider-Man v MCU homosexuál
Zdroj: syfy.com

Máme teda očakávať, že v ďalšom filme Spider-Man odmietne MJ a vyjde na povrch so svojou skutočnou sexualitou? Nie, to zatiaľ určite nie. Ako totižto podotkol 23-ročný Tom Holland, takéto rozhodnutie je mimo jeho rúk. Rozhodnú scenáristi a producenti.

“Viem toho však veľa o budúcnosti Marvel, pričom v nasledujúcich rokoch budú reprezentovať množstvo rôznych ľudí. Svet nie je tak jednoduchý ako heterosexuálny biely chalan. Tam to nekončí a tieto filmy musia reprezentovať viac ako jeden druh človeka.”

kevin feige
Zdroj: timesunion.com

Homosexualita v Marvel Cinematic Universe

Osobne pochybujem, že štúdio sa vydá týmto krokom. Ak by chceli z filmovej verzie ikonického Petera Parkera spraviť homosexuála, bolo by to v poriadku, ale v takomto prípade pochybujem, že by v oboch jeho sólovkách strácali čas s ustanovovaním jeho lásky voči MJ (Zendaya).

Kevin Feige už však potvrdil, že budúcnosť MCU sa spolieha aj na viacero LGBT superhrdinov: “Netajili sme to a nebáli sme sa povedať, že to prichádza… už čoskoro.”

Captain Marvel a Valkyrie mcu
Zdroj: wall.alphacoders.com, wallpapercave.com

Toto “čoskoro” môže odkazovať na pripravovaný film Thor 4 (Love and Thunder), v ktorom bude Valkyrie (Tessa Thompson), nová vládkyňa Asgardu, hľadať svoju kráľovnú, s ktorou bude zdieľať trón. Ten uvidíme koncom roka 2021. Sme zvedaví, kam nás to zavedie.

Čo si o tom myslíte vy? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: thetimes.co.uk, 9gag.com