Film Spider-Man: Ďaleko od domova tajne predstavil aj ďalšieho zloducha!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Spider-Man: Ďaleko od domova valcuje ako slovenské, tak aj kiná po celom svete. Okrem finančnému úspechu sa môže Marvel tešiť aj výborným recenziám od fanúšikov a kritikov. Predsa len, na stránke Rotten Tomatoes si film stále drží nádherné hodnotenie 91%. No a pokiaľ vás zaujíma to naše, tak si určite prečítajte našu recenziu.

Možno si to ani neuvedomujete, no v tomto filme sa stalo naozaj mnoho vecí. Už od premiéry v kinách o nich každý deň píšeme samostatné články a stále nám nedochádza materiál. Dalo sa to však očakávať – ide predsa o poslednú marvelovku tohto roka a zároveň aj o posledný film Tretej fázy Marvel Cinematic Universe.

Chameleon
Zdroj: reddit.com

Nový Spider-Man film predstavil aj ďalšieho zloducha

Peter Parker sa v tomto filme postavil proti Elementálom a samozrejme aj proti hlavnému záporákovi, Mysteriovi. Veľa divákov si však neuvedomilo alebo možno iba nevšimlo, že sa vo filme nachádzal aj iný zloduch. Ide o ďalšieho významného nepriateľa pavúčieho muža, ktorého poznáme z komiksov alebo animovaných seriálov.

Jeho meno je Dmitri Smerdyakov, známejší pod prezývkou Chameleon. Vo filme bol Dmitri súčasťou zbytku tímu S.H.I.E.L.D. a spolupracoval s Nickom Furym (v skutočnosti s Thalosom). Áno, máme na mysli toho vodiča autobusu, ktorý deti odviezol do Rakúska a zároveň špehoval Petera Parkera.

Chameleon v animovanom seriáli Spider-Man z roku 1993
Chameleon v animovanom seriáli Spider-Man z roku 1993; Zdroj: aminoapps.com

V MCU ho stvárňuje turecký herec Numan Acar. V komiksoch Chameleona poznáme ako majstra maskovania a zároveň nevlastného brata Kravena the Huntera. Vôbec po prvýkrát sa objavil v známom vydaní The Amazing Spider-Man #1 z roku 1963. Dmitri pôvodne nemal žiadne nadprirodzené schopnosti a jednoducho sa maskoval makeupom a rôznymi kostýmami, ktorými napodobňoval svoje ciele.

Neskôr ale svoje schopnosti nadobudol tým, že bol jeho pigment pokožky upravený chirurgicky a mutagénnym sérom. Dokáže sa teda premieňať na koho len chce. Chameleon okrem iného nosí aj látku vytvorenú z pamäťového materiálu, ktorý reaguje na jeho nervové impulzy. V sekunde tak môže byť v ktoromkoľvek kostýme, ktorý si zmyslí.

Počas rokov bol súčasťou tímov ako KGB, Sinister Six, Sinister Twelve či Hydra. Ako je teda možné, že v najnovšom filme súčasťou S.H.I.E.L.D.u? Bol zloduchom a špiónom už v tomto filme, alebo k jeho premene ešte dôjde? Na túto otázku nám pravdepodobne odpovie len čas…

Tak čo, všimli ste si jeho prítomnosti už v kine? Sme naozaj zvedaví, či bude aj on súčasťou budúcich filmov!

Zdroj: wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -