REKLAMA

Najlepší Spider-Man film v histórii?

Možno nejde o najlepší film o pavúčom mužovi (stále je tu Spider-Man 2), no určite ide o jeden z najlepších filmov Marvel Cinematic Universe. Potešilo ma to hlavne po sklamaní menom Captain Marvel, čo si už asi nikdy dobrovoľne nepozriem. V tomto filme dokonca vynikala aj samotná akcia a súboje, ktoré boli naozaj originálne.

Napríklad taký finálny súboj je niečím, čo sme v MCU v podobnej forme ešte nevideli. Dobre sa pozeralo aj na vizuálnu stránku, ktorá síce ničím nevynikala, no niektoré sekvencie by som dokázal pozerať stále dookola. Presnejšie mám na mysli ilúzie Mysteria, ktoré sú ako vystrihnuté z komiksov a animovaných seriálov.

REKLAMA

spider-man: ďaleko od domova
Zdroj: wired.com

O niečo slabšia bola hudobná stránka. Už od Návrat domov si stojím za tým, že Spidey v MCU má doposiaľ najhoršiu hudobnú tému. Pre mňa ju dokonca prekonala aj hudba z hry Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4. Síce to nekazí celkový dojem z filmu, no aj tak to stojí za spomenutie.

Samostatnou témou sú herecké výkony, ktorým prakticky nie je čo vytknúť. Potešila hlavne Zendaya (Euphoria), Jake Gyllenhaal (Sliedič) a samozrejme talentovaný Tom Holland (Stratené mesto Z), ktorý má pred sebou ešte svetlú budúcnosť. Či už vo sfére Marvel Cinematic Universe, alebo aj mimo nej. Jeho Spider-Mana uvidíme na plátne kín ešte dlhé roky…

Séria má veľké plány do budúcnosti

Ako som spomínal vyššie, Ďaleko od domova je posledným filmom Tretej fázy. To v preklade znamená, že to pomyselne ukončilo jednu veľkú kapitolu, aj keď to spravil už Endgame. Teraz sme sa skôr dočkali rôznych vysvetlení, ktoré nám už od Infinity War lámali hlavu.

spider-man: ďaleko od domova
Zdroj: ungeek.ph

Zároveň film zanechal veľký odkaz, ktorý sa bude riešiť v Štvrtej fáze a v ďalšom pokračovaní. Aby som bol presnejší, boli to dve potitulkové scény, ktoré nás naozaj prekvapili. Venovať sa im budeme v samostatných článkoch, ktoré budú najbližšie dni vychádzať na webe. Určite teda nezabudnite ostať aj po titulkoch, keby ste si náhodou po filme Endgame odvykli.

Poďme si to teda zhrnúť. Spider-Man: Ďaleko od domova je akčnou komédiou ako stvorenou pre letný večer. Peter Parker opäť nečelí žiadnym následkom, no to nie je problémom iba tohto filmu. Určite sa radí na vrchol MCU a je dôkazom toho, že pre to netreba žiaden temný a depresívny príbeh.

Ide o oddych po Endgame, ktorý sme si zaslúžili ako my, tak aj Peter Parker. Zo sály sme naozaj všetci odchádzali spokojní, čo sa jednoducho nestáva často. A určite nezmeškajte dve scény po titulkoch, ktoré pridávajú filmu jeden bod. Od nás si teda posledný Marvel film tohto roka odnáša krásnych 9/10, pretože sme si to jednoducho užili. Tešíme sa na trojku!