Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Spider-Man filmy sa vždy radili medzi popredné projekty komiksového sveta. Vyrobiť film s týmto Marvel hrdinom sa stalo snom pre viacerých skúsených režisérov, ktorých želania sa nikdy nenaplnili.

Pavúčieho muža sme mohli na striebornom plátne vidieť hneď niekoľkokrát. Prvým bol herec Tobey Maguire, potom ním bol Andrew Garfield, až sme sa dostali k Tomovi Hollandovi. Netreba zabúdať ani na animovaný film Spider-Man: Paralelne svety.

Spider-Man filmy, ktoré sme nikdy nemali šancu vidieť

Hollywood už dlhé roky hľadá spôsoby, ako najlepšie zarobiť veľa peňazí. To Spider-Man určite dokáže a takýchto filmových projektov malo vzniknúť hneď niekoľko. Veľa z nich však zapadlo prachom a už nikdy sa ich nedočkáme. Ktoré filmy to boli? V dnešnom článku sa dočítate o piatich Spider-Man filmoch, ktoré sa nikdy neudiali.

Zdroj: bloody-disgusting.com

Spider-Man od tvorcov Rogera Cormana a Stana Leeho

Roger Corman bol známy tým, že bral „filmové majetky„, o ktoré sa nik nezaujímal, a urobil z nich niečo aj vďaka nízkemu rozpočtu. Stal sa ikonou Hollywoodu pre svoju jedinečnosť, ktorá ho priviedla až k dverám do sveta Spider-Mana.

Tvorca film plánoval ešte v osemdesiatych rokoch a dokonca mu s ním pomáhal aj legendárny Stan Lee. Podľa ich scenára sme sa mali dočkať veľkolepého súboja medzi Spider-Manom a Dr. Octopusom nad budovou OSN.

Príbeh sa mal dopracovať až do záveru, kedy Spider-Man zachráni ľudstvo pred jadrovou vojnou s Ruskom. Studená vojna, ako môžeme vidieť, zasiahla aj do scenára pripravovaného filmu. Ten sa však nikdy nenatočil a Roger Corman sa vybral novým smerom.

Zdroj: ukpicturesent.com

Spider-Man od režiséra Jamesa Camerona

Ešte pred filmami ako Titanic alebo Avatar, režisér James Cameron preskúmal aj franšízu Spider-Mana. Dokonca napísal až 90 stranovú úpravu pôvodného filmu. Nechýba ani zaujímavosť zo sexuálnej časti scenára, v ktorom má Peter Parker vysvetľovať Mary Jane párenie pavúkov počas ich sexu na moste v Brooklyne.

V hlavnej úlohe bol plánovaný herec Leonardo DiCaprio, ktorý by sa postavil proti záporným komiksovým hrdinom Electrovi a Sandmanovi. To sa už pravdepodobne nikdy nestane, pretože projekt Jamesa Camerona zapadol prachom.

Amazing Spider-Man
Zdroj: syfy.com

The Amazing Spider-Man 3

Herec Andrew Garfield a režisér Marc Webb nemali vôbec jednoduchú úlohu. Nielenže sa museli zotavovať z nesprávneho postupu filmu Spider-Man 3, ale okrem toho museli odpovedať na jednu dôležitú otázku. Prečo sa opakuje film s tým istým komiksovým hrdinom?

Prvý film nebol až tak zlý a dá sa zaradiť medzi príjemné filmové zážitky. To sa však nedá povedať o pokračovaní, ktoré sa medzi úspechy nezaradí. A ako by vyzeral tretí film z tejto série? Peter Parker by v ňom vynašiel sérum, ktorým by dokázal oživiť mŕtvych. Tým by oživil Gwen Stacy a jej otca.

Ako teda môžeme vidieť, strýko Ben je jednoducho minulosť a tomuto sympatickému dedkovi by sa sérum neušlo. Sérum by taktiež oživilo aj neznáme monštrum, ktoré by sa neskôr pripojilo k skupine záporných hrdinov Sinister Six (Dr. Octopus, Sandman, Vulture, Kraven the Hunter, Electro a Mysterio).

Zdroj: skuadronfilms.com

Spider-Man od režiséra Sama Raimiho

Táto trilógia filmov bude navždy ikonickou klasikou pre všetkých fanúšikov Spider-Mana. Režisér Sam Raimi ešte v tom čase totiž pripravil pavúčieho muža na moderné superhrdinské filmy. V pláne bolo dokonca až 5 filmov, ale pri treťom sa séria navždy ukončila.

Štvrtý film mal vo svojom vnútri obsahovať postavy Vulturea a Mysteria. Dokonca sme sa mohli dozvedieť, že pri tomto počte záporných hrdinov by sme neostali. Spider-Man 4 mal obsahovať všetkých členov Sinister Six. Nič z toho sa nakoniec neudialo a Sam Raimi sa rozhodol odísť do iného žánru.

David Fincher
Zdroj: kcrw.com

Spider-Man od režiséra Davida Finchera

Ešte predtým, ako Sam Raimi odovzdal žezlo k filmovému kráľovstvu Spider-Man, štúdio Sony malo na zozname režisérov niekoľko zaujímavých mien. V roku 1999 boli zvažovaní režiséri Michael Bay (Transformers), Chris Columbus (Harry Potter a Kameň mudrcov), Barry Sonnenfeld (Muži v čiernom) a David Fincher (Sedem).

Nakoniec sa štúdio priklonilo k Fincherovi, ale k vzájomnej dohode nikdy nedošlo. Tvorca mal podľa informácií vyjadriť záujem o zrežírovanie Spider-Mana, ale jeho nápady štúdio doslovne nenávidelo. Chcel totižto zabiť Gwen Stacy a hlavnou zápornou postavou by bol Green Goblin.

Vôbec ho nezaujímal príbeh o pôvode, ale chcel sa skôr zamerať na psychológiu hlavnej postavy. Čo znie určite zaujímavo, ale toto je jednoducho komiksový svet. Sem psychológia nepatrí a namiesto toho ju nahradila farebnosť deja a vizuálne efekty.

Zdroj: denofgeek.com

Ako môžete vidieť vyššie, Spider-Man filmy vždy boli a vždy budú. Niektoré z nich znejú zaujímavo, ale ani jedného z vybraných sme sa do dnešných dní nedočkali. Marvel sa predsa len posunul výrazne vpred a postava Spider-Mana je momentálne v dobrých rukách.

Páčil sa vám niektorý z vyššie uvedených konceptov od známych režisérov? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentára. 

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -