S akým nápadom kedysi prišiel James Cameron pre prvého filmového Spider-Mana?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Spider-Man a James Cameron

James Cameron je jedným z najznámejších tvorcov filmov na svete. K jeho kúskom patria napríklad filmy ako Avatar alebo Titanic, ktoré v istom čase patrili k medzinárodne najzárobkovejším filmom. James Cameron pracoval aj na filme Spider-Man z roku 2002, od projektu však potom neskôr odišiel. Scenáristovi filmu ale zanechal nápad, ktorý bol nakoniec použitý aj vo filme.

Nápad Jamesa Camerona

Spider-Man z roku 2002 patrí k obľúbeným filmom superhrdinského žánru a taktiež sa dá povedať, že práve ním sa začala éra obľúbenosti a pozerania tohoto žánru. James Cameron pracoval na projekte s radosťou, dokonca napísal aj 45-stranový scenár ako inšpiráciu pre scenáristu filmu Davida Koeppa, ktorý o tom porozprával v interview pre IGN.

Spider-Man Tobey Maguire
Zdroj: wattpad.com

Dodal, že Cameron prišiel aj s jedným zaujímavým nápadom pre Spider-Mana, ktorý sa líšil od komiksovej verzie superhrdinu. Išlo o organické vystreľovače pavučín. V komiksoch si Peter Parker totižto vytvoril vlastnú pavučinu a prístroje, z ktorých ju vystreľoval. Tvorcovia teda postavu trochu zmenili a Spider-Man vo filme potom strieľal pavučinu priamo z rúk.

Organické vystreľovače pavučín boli asi najviac rozoberaná zmena v porovnaní s komiksami. Fanúšikovia ju nakoniec prijali a vlastne sa im to celkom páčilo. Neskôr sa filmom inšpirovali aj komiksy, v ktorých sa Petrovi s pribúdajúcim vekom menilo telo a schopnosti, a vďaka týmto zmenám získal organickú pavučinu aj v komiksoch.

režisér James Cameron
Zdroj: deadline.com

Ako by vyzeral film Spider-Man, ak by na ňom pracoval James Cameron?

Cameron mal o filme úplne inú predstavu, než akú mal potom Sam Rami. V prvom rade bol rozdiel v záporákovi, ktorým nemal byť Green Goblin, ale dvojica Electro a Sandman. Na konci filmu mali obaja umrieť, čo malo urobiť film viac intenzívnym. Film mal byť teda aj celkovo viac temnejší. Cameron sa ale neskôr vzdal projektu pre prácu na filme Titanic.

Urobil zrejme aj dobre, pretože oba filmy sú a boli aj vtedy veľmi úspešné a možno by sa tak nestalo, keby na nich pracovali iní režiséri. Cameronovi treba uznať, že nápad s organickými vystreľovačmi pavučín nebol vôbec zlý a že dodal Spider-Manovi predsa len trošku iný nádych. Aj keď už máme 3 filmových Spider-Manov, pre mnohých bude ten od Sama Ramiho navždy ten prvý a jediný Spider-Man.

Vedeli ste, že James Cameron prišiel s návrhom na organické vystreľovače pavučín? Ktorý filmový Spider-Man je váš najobľúbenejší? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -