Spider-Man: Miles Morales pobeží na PlayStation 5 v 4K a 60 FPS

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Remake a súčasne nová hra?

Pokračovanie jedného z najúspešnejších superhrdinských titulov posledných rokov je zahalené dymom neznáma. Spočiatku malo ísť o plnohodnotnú novú hru, následne bola ďalšia pavúčia iterácia remasterom s pridaným obsahom, až nakoniec zástupcovia Insomniac Games prehlásili, že ide o menšie dobrodružstvo. To nadväzuje na udalosti predchodcu. Aktuálne sme sa však dozvedeli informáciu z technického súdka. Vieme, že Spider-Man: Miles Morales má ísť v 4K režime na žiadaných 60 FPS.

Marvel’s Spider-Man aj dva roky po jeho vydaní patrí medzi najkrajšie hry, ktoré sa na konzolách PlayStation 4 objavili. Súčasne sa mnohí zhodujú v tom, že vývojári výborne skryli obmedzujúcich 30 FPS a celý počin pôsobí až prekvapivo plynulo a svižne.

V tomto prípade nešlo iba o krásne vystavané a vizuálne podmanivé mesto. Vzhľadom k tomu, že ste pavúčí muž, rýchlosť pohybu a hráčska odozva boli kľúčové pre príjemný i bezproblémový gameplay. V oboch vtedajšia novinka od Insomniac Games excelovala, pričom pokračovanie s podtitulom Miles Morales pôjde ešte ďalej.

Vďaka špeciálnemu režimu si zahráte Spider-Man: Miles Morales na 60 FPS

Správa prišla prostredníctvom oficiálneho Twitter účtu vývojárskej spoločnosti Insomniac Games. Sprevádzal ju obrázok gif a krátky oznam, že Spider-Man: Miles Morales pobeží vo voliteľnom režime v 4K a na 60 snímok za sekundu.

Z toho vyvstáva jedna základná a pochopiteľná otázka. Prečo je takýto režim dobrovoľný? Dôvodov môže byť hneď niekoľko, avšak ani jeden v spomínanom príspevku zmienený nie je.

Spider-Man Miles Morales 4K 60 FPS
Zdroj: notebookcheck.net

Zníži sa kvalita dostupných detailov, prípadne bude konzola vydávajúca obrovský výkon príliš hlučná? Momentálne netušíme, ale je zrejmé, že podobná záležitosť a nádherný vizuál si bude musieť vyžiadať nejakú dať.

Na odpoveď si ešte počkáme, takže musíme dúfať, že to nepotrvá príliš dlho. Každopádne, Spider-Man: Miles Morales má byť launch titulom konzol PlayStation 5, takže si ho budete môcť na vlastnej koži vyskúšať už túto zimu. Presný dátum vydania, žiaľ, nepoznáme.

Tešíte sa na next-gen vizuál a hry, ktoré PlayStation 5 prinesie? Čo si myslíte o oznámenom 4K režime v 60 FPS? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -