Spider-Man: Návrat Domov prekonal Wonder Woman a my tak vieme, ktorá komiksovka si tento rok zarobila najviac!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nebudeme si klamať – rok 2017 nám zatiaľ priniesol jedny z najlepších komiksových filmov. Dočkali sme sa úžasného Logana, pokračovania Strážcov Galaxie, fenomenálnej Wonder Woman a úspešného Spider-Mana. Stále nás však ešte čaká výborne vyzerajúci Thor: Ragnarok a tímovka roku 2017 – Justice League! Či už po finančnej, alebo kritickej stránke doposiaľ viedol prvý „ženský“ komiksový film, Wonder Woman s Gal Gadot. Zárukou kvality tohto filmu bol aj nečakaný fakt, že Warner Bros. poslali na Oscary práve tento film, zatiaľ čo mali v kádri aj Nolanov vojnový epos Dunkirk. Karty v pokladnici sa však trocha premiešali a Wonder Woman bola zhodená z trónu inou snímkou.

spider-man boxoffice
Zdroj: anoncraft.com

Spider-Man: Návrat Domov prekonal Wonder Woman

Týmto filmom bol samozrejme nový Spider-Man od Jona Wattsa. Tejto zmene vďačí práve Číne, kde mal Spidey nedávno premiéru (8. septembra). Homecoming sa tak stáva najzárobkovejším komiksovým filmu roku 2017! Odhadovaný zárobok je približne 874,4 miliónov dolárov. Snímka si však doma zarobila „iba“ 331,8 miliónov, zatiaľ čo ostatný zárobok prišiel z iných kútov sveta. V Amerike sa tak v zárobkoch stáva štvrtým najzárobkovejším Spider-Man filmom (hneď po trilógií Sama Raimiho) a celosvetovo dokonca druhým (prvým je Spider-Man 3)! Žiadne iné Spider-Man filmy (okrem The Amazing Spider-Man 2) sa v Číne nikdy takto úspešne neuchytili.

Stále však treba brať ohľad na to, že Spidey môže byť z trónu zhodený. Taika Waititi prinesie svojského Thora 3 a Zack Snyder/Joss Whedon zas očakávaný Justice League. Nieje ale vôbec vylúčené, že práve jeden z týchto filmov predbehne Spider-Mana a dostane sa tak na trón zárobkov. Je však otázne, koľko ľudí si po Suicide Squad a kino-verzii Batman v Superman pozrie aj Justice League. Do komentárov nám môžete napísať, ktorý film by si to podľa vás zaslúžil najviac a prečo práve ten. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -