Filmy

Marvel odhaľuje tajné schopnosti Spider-Mana, ktoré mu daroval Iron Man

Kniha vydaná k najnovšiemu MCU filmu odhaľuje Spider-Man oblek Iron Spider zblízka. Fanúšikovia sa konečne dozvedajú, aké má skryté funkcie.

Spider-Man oblek Iron Spider

Spolu s ďalšími veľkými zmenami v dizajne postáv sa v Infinity War ukázal aj oblek Iron Spider. Ako sme zistili v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Homecoming, ten pre mladého Petera Parkera vytvoril samotný Tony Stark. Prvky dizajnu si prepožičal zo všetkých strán, hlavne z predchádzajúceho dizajnu “obyčajného” obleku, ktorý Peter nosil predtým.

Zaujímavé však je, že sa pritom skoro vôbec nepodobá na originálnu verziu z komiksov. Ryan Meindering, šéf oddelenia vizuálneho vývoja pre Marvel Studios, dávnejšie odhalil, že dizajnéri sa chceli vyhnúť príliš veľkým zmenám oproti predchádzajúcemu filmovému obleku, aby sme ho ľahšie prijali ako novú súčasť Spider-Mana. A očividne to fungovalo.

spider-man filmy

Zdroj: moviehole.net

V Avengers filmoch Infinity War a Endgame sme videli zopár vecí, ktoré oblek Iron Spider dokáže. Avšak, v poslednej marvelovke (Spider-Man: Ďaleko od domova) si ho Peter nevzal so sebou na dovolenku, takže sme sa nič nové nedozvedeli. Teda aspoň počas filmu. Zo zákulisia totižto predsa len prišli nové odhalenia.

Tajné funkcie obleku

Zahraničný portál Screenrant píše o predbežných skicách a nákresoch Iron Spidera v akcii, ktoré umelci z Marvel Studios pripravili pre artbook (kniha obsahujúca prevažne obrázky, maľby a kresby, pozn. redaktora)The Art of Spider-Man: Far From Home“.

Väčšina z obrázkov údajne zobrazuje Spideyho mechanické pavúčie nohy, ktoré oblek inteligentne používa, keď je v nebezpečí. Videli sme ich napríklad pri záchrane Doctora Strangea (Infinity War) či vo finálnej bitke proti Thanosovi (Endgame). Vďaka artbooku sa dozvedáme, že nohy sú praktické nielen na pohyb a zabíjanie nepriateľov. Peterovi pomáhajú aj s špionážnou prácou, keďže obsahujú vibračné senzory. Keď ich oprie o stenu, dokážu detegovať vibrácie spôsobené zvukom a preniesť mu ich do masky. Sú v nich tiež zabudované svetlomety.

tv spot na spider-man: ďaleko od domova

Dokáže si Peter sám spraviť ešte vyspelejší oblek?; Zdroj: youtube.com

Z umeleckých náčrtov sme sa tiež dozvedeli, že oblek Iron Spider sa skladá do kompaktného kufríka, ktorý môže byť umiestnený do nabíjacieho docku. Môžeme len hádať, koľko elektrickej energie konzumuje. Keby si ho však mal Peter nabíjať doma, jeho teta May by určite šokovali obrovské účty za energie.

Toto o samotnom obleku povedal Rodney Fuentebella (Senior Visual Development Artist):

“Iron Spider sa dostane ďalej a možno je aj rýchlejší než jeho akékoľvek iné obleky.”

Páči sa vám Spider-Man oblek Iron Spider z hľadiska dizajnu a funkcionality? Kedy ho podľa vás najbližšie uvidíme? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Neo a Trinity jazdia na motorke a skáču z budovy na nových videách z natáčania filmu Matrix 4

  Filmy

  V dielni Disney sa vraj vyvíja hraný film Na vlásku. Uvidíme princeznú Rapunzel a Flynna v novom rozprávkovom príbehu?

  Filmy

  Film zo sveta Call of Duty sa odkladá. Vývojári z Activision majú vraj nové priority

  Filmy

  Uvidíme vo filme Suicide Squad 2 záporáka menom Bane? Dôkazy hovoria jasne

  2 komentáre

  Pridaj komentár