Marvel odhaľuje tajné schopnosti Spider-Mana, ktoré mu daroval Iron Man

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kniha vydaná k najnovšiemu MCU filmu odhaľuje Spider-Man oblek Iron Spider zblízka. Fanúšikovia sa konečne dozvedajú, aké má skryté funkcie.

Spider-Man oblek Iron Spider

Spolu s ďalšími veľkými zmenami v dizajne postáv sa v Infinity War ukázal aj oblek Iron Spider. Ako sme zistili v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Homecoming, ten pre mladého Petera Parkera vytvoril samotný Tony Stark. Prvky dizajnu si prepožičal zo všetkých strán, hlavne z predchádzajúceho dizajnu „obyčajného“ obleku, ktorý Peter nosil predtým.

Zaujímavé však je, že sa pritom skoro vôbec nepodobá na originálnu verziu z komiksov. Ryan Meindering, šéf oddelenia vizuálneho vývoja pre Marvel Studios, dávnejšie odhalil, že dizajnéri sa chceli vyhnúť príliš veľkým zmenám oproti predchádzajúcemu filmovému obleku, aby sme ho ľahšie prijali ako novú súčasť Spider-Mana. A očividne to fungovalo.

spider-man filmy
Zdroj: moviehole.net

V Avengers filmoch Infinity War a Endgame sme videli zopár vecí, ktoré oblek Iron Spider dokáže. Avšak, v poslednej marvelovke (Spider-Man: Ďaleko od domova) si ho Peter nevzal so sebou na dovolenku, takže sme sa nič nové nedozvedeli. Teda aspoň počas filmu. Zo zákulisia totižto predsa len prišli nové odhalenia.

Tajné funkcie obleku

Zahraničný portál Screenrant píše o predbežných skicách a nákresoch Iron Spidera v akcii, ktoré umelci z Marvel Studios pripravili pre artbook (kniha obsahujúca prevažne obrázky, maľby a kresby, pozn. redaktora)The Art of Spider-Man: Far From Home„.

Väčšina z obrázkov údajne zobrazuje Spideyho mechanické pavúčie nohy, ktoré oblek inteligentne používa, keď je v nebezpečí. Videli sme ich napríklad pri záchrane Doctora Strangea (Infinity War) či vo finálnej bitke proti Thanosovi (Endgame). Vďaka artbooku sa dozvedáme, že nohy sú praktické nielen na pohyb a zabíjanie nepriateľov. Peterovi pomáhajú aj s špionážnou prácou, keďže obsahujú vibračné senzory. Keď ich oprie o stenu, dokážu detegovať vibrácie spôsobené zvukom a preniesť mu ich do masky. Sú v nich tiež zabudované svetlomety.

tv spot na spider-man: ďaleko od domova
Dokáže si Peter sám spraviť ešte vyspelejší oblek?; Zdroj: youtube.com

Z umeleckých náčrtov sme sa tiež dozvedeli, že oblek Iron Spider sa skladá do kompaktného kufríka, ktorý môže byť umiestnený do nabíjacieho docku. Môžeme len hádať, koľko elektrickej energie konzumuje. Keby si ho však mal Peter nabíjať doma, jeho teta May by určite šokovali obrovské účty za energie.

Toto o samotnom obleku povedal Rodney Fuentebella (Senior Visual Development Artist):

„Iron Spider sa dostane ďalej a možno je aj rýchlejší než jeho akékoľvek iné obleky.“

Páči sa vám Spider-Man oblek Iron Spider z hľadiska dizajnu a funkcionality? Kedy ho podľa vás najbližšie uvidíme? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -