Peter Parker je mŕtvy a masku za neho v animáku Spider-Man: Paralelné svety preberá Miles Morales!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Brazílsky Comic-Con nám odhalil prvý pohľad na najcoolovejšieho pavúčieho muža vôbec, ktorý nosí Jordany, počúva rap a nehanbí sa za sfarbenie svojej pleti.  Samozrejme, nehovoríme o nikom inom, ako o Milesovi Moralesovi, čiernom Spider-Manovi! Štúdio Sony a Marvel sa totižto spojili, aby túto postavu vôbec po prvýkrát priniesli na strieborné plátna. Totižto už o rok, v decembri roku 2018 sa dočkáme celovečerného animáku s názvom Spider-Man: Into the Spider-Verse. Peter Parker je mŕtvy a jeho štafetu preberá tínedžer menom Miles Morales. Ako však napovedá názov samotný – Vo filme sa v obleku Spider-Mana nedočkáme iba jeho.

Spider-Man: Paralelné svety
Spider-Man: Paralelné svety, Zdroj: Variety.com

Teaser trailer na Spider-Man: Paralelné svety!

Pokiaľ nepoznáte pojem „Spider-Verse„, ide o vec známu z komiksov alebo animákov. V nekonečne veľa dimenziách a alternatívnych svetoch sa totižto nachádza aj nespočetne veľa verzií Spider-Manov. SilkSpider-GwenSpider-GirlScarlet SpiderSuperior Spider-Man; to všetko je len zlomok postáv zo Spider-Verse. A práve tento animák spojí niekoľko z nich, zavedie nás do univerza, „kde viac ako jeden môže nosiť masku„. Príbeh sa však bude prevažne točiť práve okolo Milesa, ktorému svoj hlas prepožičal Shameik Moore (The Get Down, Dope). Okrem neho budeme vo filme počuť aj Mahershala Ali (Moonlight), Liev Schreibera (Spotlight) alebo Brian Tyree Henryho.

Neónové mesto a netradične pojatá animácia. Nebudeme si klamať, zatiaľ to vyzerá úžasne. Sme však zvedaví, či sa na film bude dať pozerať 2 hodiny. O scenár sa postaralo legendárne duo Phil Lord a Christopher Miller, ktorí majú na konte snímky ako LEGO Batman a 21 Jump Street. Slovenský preklad si vyslúžil meno Spider-Man: Paralelné svety a pod článkom nájdete ako originálny trailer, tak aj náš s dabingom. Ako ste si mohli všimnúť, v ukážke môžeme vidieť náhrobný kameň Petera Parkera a takisto aj iného Spider-Mana, ktorého Miles stretne v metre. Tak čo, dáte celovečernému animáku od Sony šancu?

„Kreatívne duo Phil Lord a Chris Miller ukáže Spider-Mana ukázať v novom svetle, s použitím jedinečnej technológie animácie. Spider-Man: Paralelné svety predstavuje ako Spider-Mana brooklynskeho tínedžera Milesa Moralesa, ktorý žije v multiverze, v ktorom sa však pod modro-červenou maskou neukrýva len on sám…“

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -