FilmyOdporúčame

AKTUÁLNE: Spider-Man sa vracia do MCU, oznamuje Marvel a Sony

Spider-Man sa vracia do MCU

Z portálu Screenrant sa k nám dostáva informácia, že Spider-Man sa vracia do MCU. Štúdiá Disney a Sony totižto práve oznámili tretí film z príbehu “Homecoming“, ktorý bol prvou sólovkou Petera Parkera vo vesmíre Marvel Studios.

vymazané scény z filmu Spider-Man: Ďaleko od domova

Zdroj: hiclipart.com, awn.com

Ešte predtým, ako sa dostaneme k novinke, by sme vás radi uviedli do centra diania. Ako už možno viete, štúdio Marvel Studios nevlastní práva na postavu Spider-Mana. To v preklade znamená, že sa Peter Parker nemohol objaviť v žiadnom filme, ktorý sa odohráva v Marvel Cinematic Universe.

Práva na celý pavúčí svet totiž vlastní štúdio Sony Pictures, ktoré v minulosti vytvorilo filmové série Spider-Man a The Amazing Spider-Man. Po finančných neúspechoch však prišlo na dohodu medzi Marvel Studios a Sony Pictures, ktorá funguje na jednoduchej báze. Spider-Man môže byť súčasťou MCU a mať svoje sólové filmy, pokiaľ sú dodržané určité pravidlá.

spider-man v mcu
Zdroj: wallpapercave.com

Ako funguje dohoda medzi Disney a Sony?

Rovnica je jednoduchá – Marvel Studios produkuje všetky Spider-Man filmy, zatiaľ čo sa štúdio Sony Pictures stará o ich distribúciu. Problém nastáva pri rozdelení zárobkov, keďže Marvel Studios dostáva z profitu iba 5% a berie si všetok profit z propagačného tovaru (merchandise). Ostatných 95% zárobkov z filmu si na účet pripisuje štúdio Sony Pictures.

Jednoduchým príkladom je neuveriteľne úspešný film Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý nedávno prekonal aj Skyfall a stal sa tak najlepšie zarábajúcim filmom od Sony. Zároveň v zárobkoch prekonal všetky ostatné Spider-Man filmy, ktoré kedy vznikli. Bavíme sa tu o celosvetovom zárobku enormných 1,109,905,159 amerických dolárov.

Približne to teda vychádza tak, že Marvel Studios z tohto filmu dostalo iba $55 miliónov, čo je naozaj iba omrvinka z celkového zárobku. Treba si uvedomiť, že práve Marvel Studios vybudoval pre Sony Pictures miliardový biznis a dokázal to iba za pomoci dvoch filmov. Na druhú stranu je pravda, že tieto sólové filmy financuje Sony.

trailer na spider-man

Zdroj: cnet.com

Produkcia snímky Spider-Man: Ďaleko od Domova stála 160 miliónov amerických dolárov, pričom ďalších (rekordných) $288 miliónov bolo použitých na propagáciu a marketing. Štúdio si teda stanovilo ďalšiu podmienku – pokiaľ Ďaleko od domova nezarobí 1 miliardu, tak sa Peter Parker môže rozlúčiť s Marvel Cinematic Universe.

Spider-Man je späť

Po tom, čo nás prekvapila správa, že Peter Parker odišiel z MCU, prichádza opäť dobrá správa. Práve bola oznámená informácia, že Kevin Feige, prezident Marvel Studios, bude opäť spolupracovať so Sony Pictures a spoločne prinesú tretí Spider-Man film. Americká premiéra je nastavená na 16. júla 2021, čo znamená, že v tomto roku 4. fázy uvidíme až štyri marvelovky.

Zdroj: screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár