Nový Spider-Man valcuje slovenské kiná! Diváci trhajú sledovanosť v rekordne krátkom čase

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Marvelovka Spider-Man: Bez domova valcuje slovenské kiná aj napriek tomu, že celosvetová premiéra prebehla už pred mesiacom. Diváci na Slovensku si museli mesiac počkať, kým kinosály opäť otvorili svoje brány. Klasická premiéra prebehne tento štvrtok 20. januára, no rýchla reakcia slovenskej distribúcie Itafilm a slovenských kinárov priniesla predpremiérové premietania už počas uplynulého víkendu. Filmový megahit tak stihol trhnúť rekord ešte pred oficiálnym otváracím víkendom.

Spider-Man: Bez domova valcuje slovenské kiná

Ako informuje distribútor, vo vypredaných sálach sa ozývali nadšené výkriky fanúšikov, pretože napätie a nostalgia vo filme by sa dali krájať. K rekordnému úspechu sa vyjadril marketingový manažér Itafilmu, Juraj Brocko:

„Len minulú stredu sme sa definitívne dozvedeli, že sa kiná opäť otvárajú, a len za 3 dni sa nám podarilo v spolupráci s kinármi dostať na slovenské plátna Spider-Mana v rekordne krátkom čase. Záujem divákov bol obrovský. Za dva dni si Spider-Mana pozrelo na predpremiérach 28 tisíc divákov. To nemal historicky doposiaľ žiadny film na Slovensku a prihliadnuc na kapacitné obmedzenia v kinách je to v rovine zázraku.“

Stačil jediný predpremiérový víkend na to, aby nový Spider-Man trhal rekordy. V priebehu 15. a 16. januára sa premietaní zúčastnilo 28 764 divákov. Tomu odpovedajú aj slovenské tržby 207 018 eur, čo je počas pandemického víkendu naozaj neuveriteľné. Pavúčiemu mužovi sa rovnako darí po celom svete. Dodnes zaznamenal zárobok 1,6 miliardy amerických dolárov, čím sa zaradil na 8. miesto v rámci najzárobkovejších filmov v histórii podľa Box Office Mojo.

Úspešný divácky i kriticky

Spider-Man: Bez domova sa teší aj kritickému úspechu. Na serveri Rotten Tomatoes sa stal najlepšie hodnoteným filmom roku 2021 s diváckym skóre 98 % a hodnotením 93 % po 378 recenziách od kritikov. Vyššie hodnotenia v rámci Marvel Cinematic Universe dosiahli len Black Panther (96 %) a Avengers: Endgame (94 %).

„Myslím, že Vás nemusím veľmi presviedčať o tom, že Spider-Man: Bez domova je veľkým hitom a významným míľnikom v rámci návštevnosti kín počas stále prebiehajúcej pandémie, ale aj mimo nej. Verím, že sa s Vami aj ďalšími fanúšikmi uvidíme čoskoro v kine!“

PR manažér Itafilmu Lukáš Kadlec

Úspešná púť tretieho Spider-Mana na Slovensku bude pokračovať už 20. januára s celoslovenskou premiérou v originálnom znení i slovenskom dabingu.

Prispeli ste k úspechu nového Spider-Mana počas predpremiérového víkendu aj vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: Itafilm, Box Office Mojo, Rotten Tomatoes

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -