Spider-Man: Homecoming našiel svojho skladateľa!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Spider-Man sa stane sériou s najlepšími skladateľmi

Je to tak a aj to tak bude! Doteraz mal každý film so Spider-Manom skvelého skladateľa a ani najnovší film nebude výnimka. Michael Giacchino, sa po Doctorovi Strangeovi opäť vracia do Marvelu, no tentoraz bude skladať pre ich najpopulárnejšieho hrdinu, Spider-Mana. Prezradil to včera prezident Marvelu, Kevin Feige, ktorý sa následne po jeho odpovedi, že sa Giacchino vráti v Spider-Man: Homecoming, zarazil a povedal: „Oznámili sme to už, však? Dúfam, že sme to už oznámili.“. Giacchino sa teda zaradí za troch legendárnych skladateľov, ktorý tiež dostali šancu tvoriť pre nášho obľúbeného „pavúka“.

Prvý z nich bol Danny Elfman, ten vytvoril legendárnu spidey-theme v prvých troch filmoch o Spider-Manovi z produkcie Columbia Pictures. Stačí si vypočuť 10 sekúnd a hneď viete, čo sledujete. Druhá legenda bol James Horner, ktorý svoje „anjelské hlasy“ z Titanicu a Avatara využil aj v The Amazing Spider-Man, no a vytvoril tak ďalší klenot v jeho zbierke. Doteraz posledný z nich, bol Hans Zimmer, ktorý svoj talent priniesol do pokračovania The Amazing Spider-Man 2. Ten vo svojej hudbe využíval krátke momenty zahrané na trúbkach, a potom dubstep kombinoval s elektrickými gitarami. Prekvapivé kombinácie, ktoré uspeli, aj keď nie všetci jeho hudbu ocenili.

Všetko ale nasvedčuje tomu, že každá originalita každého skladateľa sa nakoniec vyplatila, a osobne, každý soundtrack hodnotím medzi najlepšie. Čo teda Giacchino vymyslí, musíme sa nechať len prekvapiť, no po jeho brilantnom úspechu s Doctorom Strangeom, určite nie som jediný, ktorý bude čakať veľa!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6qcJS_e2_hY]

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=utUDVyGfLDc]

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bxygfeNo1mI]

Čo teda hovoríte na výber skladateľa? Ktorý z predošlých troch bol podľa vás ten najlepší? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -