Marvel práve ohlásil perfektnú náhradu za Spider-Mana v MCU!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Spider-Man v MCU potrebuje náhradu

Spider-Man je naozaj jedinečným hrdinom. Nie je milionársky génius, vojak trénovaný armádou, vedec s problémom ovládania hnevu a dokonca nepochádza ani z inej planéty. Ide o obyčajného chlapca, ktorého pohryzol pavúk. Je to priateľský sused Spider-Man, ktorý keď práve nezachraňuje svet, tak rieši bežné tínedžerské problémy.

Práve túto víziu mali Stan Lee a Steve Ditko, keď túto postavu vytvárali. Potrebovali vytvoriť hrdinu, s ktorým sa môže stotožniť každý tínedžer. Túto ideu sa podarilo naplniť aj štúdiu Marvel Studios, keď do Marvel Cinematic Universe obsadili mladého herca Toma Hollanda. Každý si ho obľúbil a všetko išlo ako po masle… Teda až doteraz.

O nezhodách medzi štúdiami Disney a Sony ste už určite počuli. Pokiaľ si chcete celý príbeh zopakovať, tak klikajte na tento článok. Všetko vyústilo k odchodu Spider-Mana z MCU, pričom nad ním plnú kontrolu opäť získalo Sony. V tomto bode to vyzerá tak, že ide o uzavretú vec. To samozrejme znamená, že svet Marvel Cinematic Universe stráca svojho najznámejšieho hrdinu.

Kto by teda mohol nahradiť jeho post každodenného tínedžerského hrdinu? Nuž, odpoveď nám leží priamo pod nosom. Marvel predsa ešte len pred pár dňami oznámil na akcii D23 príchod mladej hrdinky, Ms. Marvel. Pakistánsko-americká tínedžerka Kamala Khan dostane svoj vlastný seriál na platforme Disney+. Skôr či neskôr môže postava Ms. Marvel prejsť do filmového sveta, kde by presne nahradila dieru v srdci po Spider-Manovi.

ms. marvel
Zdroj: instagram.com

Kto je Kamala Khan a.k.a. Ms. Marvel?

Kamala Khan je obyčajná, dospievajúca, pakistanská Američanka z Jersey City (New Jersey). Jedného dňa získa schopnosť tvarovať svoje telo skoro na čokoľvek. To jej dosť pomôže utajiť svoju identitu, keďže je bacuľka.

Tieto schopnosti získala po výbuchu Inhuman bomby, ktorá vyvolala mutáciu veľkej časti zemskej populácie. Kamala je obrovskou fanúšičkou pôvodnej Captain Marvel, preto jej prispôsobila svoj oblek či samotné meno. So svojimi superschopnosťami bojuje nielen proti superzloduchom, ale zároveň so svojou rodinou, moslimskou identitou a pubertou.

Zdroj: sciencefiction.com

Komiksová Kamala sa stala obrovským hitom. Jej príbehy sú veľmi príjemné, zároveň vtipné, a čitateľ sa aj vďaka hrdinskému príbehu dozvie čo-to o moslimskej kultúre a vierovyznaní. Samotní tvorcovia komiksov zapracovali do príbehov svoje zážitky a prekážky v živote imigranta. Už len vtipné rozhovory s rodičmi stoja za to. Kamala je zábavná. Marvel opäť dokazuje, že je tu pre všetkých.

Myslíte, že Ms. Marvel dokáže nahradiť Spider-Mana? V celej ideológii sú si totižto veľmi podobní! Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -