Otváracia scéna hororu ‚Špirála: Saw pokračuje‘ je tak brutálna, ako by ste očakávali

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Horor Saw: Hra o prežitie režiséra Jamesa Wana odštartoval v roku 2004 sériu, ktorá funguje dodnes. Franšíza dnes pozostáva z ôsmych častí, ktorých kvalita šla priamou úmerou smerom dole. Preto nastal čas na doposiaľ najtvrdší reštart série, ktorý by jej mal vdýchnuť druhý dych. Toho sa chytil americký komik Chris Rock, ktorého skok od komédií k hororu prekvapil nejedného fanúšika.

Tak vznikol deviaty vstup do série, Špirála: Saw pokračuje. O námet sa teda postaral Chris Rock, no režíruje Darren Lynn Bousman. Ako režisér figuroval pri filmoch Hra o prežitie 2, Saw III a Saw IV, takže nepochybne je v dobrých rukách. Čo sa hereckého ansámblu týka, hlavnej úlohy sa zhostil sám Chris Rock. Sekundovať mu bude Samuel L. Jackson a Max Minghella.

Otváracia scéna filmu Špirála: Saw pokračuje

Vyššie nájdete priloženú otváraciu scénu filmu, ktorá je tak brutálna, ako by ste od série Saw očakávali. Hneď na začiatku to schytá detektív Marv Boswick (Dan Petronijevic), ktorého v podzemnom tuneli metra očakáva prekvapenie s prasacou maskou. Vyzerá to na ďalšieho antagonistu, ktorý ide v šľapajach legendárneho Jigsawa. Jeho pasca doslova… nevie udržať jazyk za zubami.

Oficiálna synopsa:

„Zločinecký génius rozpúta vo filme Spiral novú formu spravodlivosti, ktorá otvorí dvere ďalšej desivej kapitole z knihy Saw. Pracujúci v tieni svojho otca, uznávaného policajného veterána (Samuel L. Jackson), zvedavý detektív Ezekiel “Zeke” Banks (Chris Rock) a jeho nováčikovský kolega (Max Minghella) sa musia postarať o sériu hrozivých vrážd, ktoré pripomínajú strašidelnú minulosť mesta. Zeke, ktorý ostal uväznený v tejto záhade, sa ocitol v centre chorobnej hry vraha a vyhrať nad nepriateľom nebude vôbec jednoduché.“

Špirála: Saw pokračuje nepochybne vzdá hold originálnym častiam prostredníctvom brutality a šialených pascí. Zároveň pôjde o mysteriózny horor, ktorý viac staví na detektívnu stránku. Tvorcovia dokonca prezradili, že sa chcú priblížiť kriminálnej klasike Sedem od režiséra Davida Finchera. Nuž, držíme im palce.

Film dorazí do otvorených kín už tento piatok, 14. mája. Slovenská premiéra je naplánovaná na 24. júna 2021, pokiaľ budú dovtedy kinosály otvorené.

Nabažila vás otváracia scéna na návštevu kina? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -