Dostal sa k vám zákerný spoiler z Guardians of the Galaxy vol. 2? Nebojte, režisér odkazuje, že o nič nejde!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dostal sa k vám spoiler z Guardians of the Galaxy vol. 2?

S týmto problémom sa musel stretnúť už asi každý. Spoiler. Jedno slovo, ktoré vám dokáže pokaziť celý deň, alebo zážitok z filmu. Spoilery sú všade. Na internete, u kamarátov, pomaly aj u vás doma v chladničke… S kolegom sme si naozaj povedali, že týždeň pred Spider-Man: Homecoming vypneme internet a nebudeme chodiť von. Iba tak sa dá naozaj zákerným spoilerom vyhnúť. Je to priam nemožné, hlavne keď na nejaký narazíte v komentároch na FB. Ako veľa ľudí tento týždeň zistilo, po internete kolujú spoilery z filmu Guardians of the Galaxy vol. 2, ktorý si v kinách môžete užiť už od stredy. Nebojte, my vám ho nevyzradíme. Pre tých, ktorý ho už ale počuli, máme menšie upokojenie od samotného režiséra snímky, Jamesa Gunna!

„Existujú štúdie ktoré ukazujú, že spoilery vlastne nič neprezrádzajú. Pokiaľ ide o dobrý príbeh, naše mozgy pociťujú rovnaké potešenie, aj keď poznáme alebo nepoznáme zápletku skôr pred filmom – a nový druh potešenie prichádza, keď spolu skladáme príbeh, ktorý poznáme a vedie k „už to poznám“ elementu.“

Guardians of the Galaxy 2 KCA klip
Zdroj: anoncraft.com

Z postu Jamesa Gunna sme sa teda dozvedeli, že keď dopredu vieme čo sa stane, pozeráme sa na film inak. Ale to neznamená nič zlé! Pokiaľ nič nevieme, rozmýšľame nad tým čo sa stane, a kam príbeh vedie. Pokiaľ to však dopredu vieme, rozmýšľame nad tým ako sa tam ten príbeh dostane, a aj tak si to užívame. Taktiež vysvetlil, že pokiaľ má film dobrý príbeh, humor a dialógy, spoilery vôbec nevadia. A presne taký je podľa jeho slov GotG vol. 2.

„Takže, ak ste počuli o prekvapení v Vol. 2, nič si z toho nerobte – stále si budete môcť naplno užiť film. Nie len preto, že spoilery sa vôbec nerátajú, ale preto lebo sme vytvorili film, kde príbeh, humor, vizuál, hudba a emócie niesu založené na prekvapeniach…“

Toto je ďalší kúsok vyjadrenia Jamesa, ktorý vás uisťuje, že spoilery naozaj nevadia. Buď sa teda len snaží zachrániť zárobky filmu, alebo tie spoilery naozaj tak nevadia. Aj ja osobne som sa ho dozvedel a som zvedavý, ako moc mi to bude prekážať pri filme.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -