Spoilerová diskusia ku filmu Avengers: Endgame – Teórie, koniec, dojmy…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako hovorí už samotný nadpis, tento článok obsahuje väčšinu SPOILEROV z filmu Avengers: Endgame. Pokiaľ ste teda film ešte nevideli, vráťte sa k článku neskôr.

Spoilerová diskusia ku filmu Avengers: Endgame

Dámy a Páni, je to za nami. Teda, aspoň niektorí z nás ho už videli. Film Avengers: Endgame uzatvoril kapitolu, ktorá trvala dlhých 11 rokov a 22 filmov. Pokiaľ ste však film ešte nevideli, zvážte návštevu tejto diskusie – bude to drsné. Pre všetkých zasvätených sme ale chceli vytvoriť spoilerovú diskusiu.

V nej sa môžete voľne rozprávať o konci filmu, vašich dojmoch a taktiež teóriach o budúcnosti Marvel Cinematic Universe a jeho Štvrtej fáze. Tento článok zároveň neslúži ako recenzia alebo ako naše osobné dojmy a teórie. Tých sa dočkáte počas najbližšieho týždňa v samostatných článkoch!

Chceme, aby ste pod článok do komentárov písali akékoľvek možné postrehy, otázky či nejasnosti a spolu tak môžeme prísť na ešte lepšie teórie. Film síce skončil pomerne uzavreto, no počas neho sa stalo neuveriteľne veľa vecí, ktoré stoja za zamyslenie. Už len samotná časová línia je veľmi nejasná a možno otvorila dvere alternatívnym realitám.

Prvé reakcie na Avengers: Endgame
Zdroj: cuongphim.com

Ktoré otázky nás zaujímajú?

Ako funguje celá časová línia so starým Captainom Americom a je Loki v tejto realite nažive? Je teraz polovica vesmíru o 5 rokov staršia ako tá, ktorá sa vrátila po zvrátení lusknutia? Toto všetko sú otázky, na ktoré môžeme spolu hľadať odpovede.

Zároveň môžeme teoretizovať aj o budúcich filmoch a seriáloch, ktoré nám Marvel Cinematic Universe predstaví. Súčasťou Štvrtej fázy by mal byť sólový film Black Widow, no Natasha nás v Endgame opustila. Znamená to, že bude jej sólovka prequelom? Podobne je na tom aj seriál WandaVision, ktorý uvidíme na streamovacej službe Disney+.

Vision sa počas filmu Endgame nevrátil, čo nám taktiež naznačuje ďalší prequelový seriál. Alebo sa bude Wanda snažiť o jeho oživenie? So seriálom Loki je to rovnako, avšak aktuálne nedokážeme potvrdiť, či je vôbec mŕtvy. Zároveň sa po tomto filme neuveriteľne tešíme na seriál Falcon and Winter Soldier!

trailer na avengers: endgame
Zdroj: YouTube/Marvel Entertainment

Ako bude pokračovať Marvel Cinematic Universe?

Ako sme sa dozvedeli pár dní dozadu, film Avengers: Endgame neukončil Tretiu fázu Marvel Cinematic Universe. Týmto filmom bude naopak Spider-Man: Far From Home, ktorý by mal začať iba pár minút po konci Endgame. Potom bude nasledovať Štvrtá fáza, ktorú zatiaľ vôbec nepoznáme. Podľa všetkého sa však dočkáme filmu Strážcovia Galaxie Vol. 3, v ktorom sa objaví aj Thor.

Je možné, že s pomocou Adama Warlocka pôjdu hľadať Gamoru do Soul Worldu? Predsa len, potitulková scéna filmu Strážcovia Galaxie Vol. 2 naznačila jeho príchod a zároveň ide o jedinú postavu, ktorá dokáže voľne cestovať do a preč zo Soul Worldu. Môžu tam okrem Gamory nájsť aj Black Widow?

Toto všetko sú otázky, ktoré spolu môžeme rozoberať dole v komentároch. Zdieľajte s nami vaše emócie, teórie či všetky zaujímavé postrehy!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -