Spoilerová diskusia ku filmu Avengers: Infinity War – Teórie, koniec, dojmy…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako hovorí už samotný nadpis, tento článok obsahuje väčšinu SPOILEROV z filmu Avengers: Infinity War. Pokiaľ ste teda film ešte nevideli, vráťte sa ku článku neskôr. 

Tak, Dámy a Páni, desať rokov čakania a neuveriteľných 18 filmov viedlo k tomuto momentu. Avengers: Infinity War je konečne v kinách a dúfame, že všetci tí, ktorí tieto slová práve čítajú, už film videli. Pokiaľ nie, všetky naše pocity a dojmy bez spoilerov nájdete v našej recenzii. Pre všetkých zasvätených sme však chceli vytvoriť spoilerovú diskusiu, v ktorej sa spolu môžeme porozprávať o konci filmu, vašich dojmoch ale aj o teóriach o budúcnosti Marvel Cinematic Universe a filmu Avengers 4.

Chceme, aby ste pod článok do komentárov písali akékoľvek možné postrehy, otázky či nejasnosti, a spolu tak môžeme prísť na ešte lepšie teórie. Ja začnem už tu v článku a vyjadrím sa k tomu, ako som pochopil koniec a čo očakávam od filmu Avengers 4. Neskôr budeme radi odpovedať na akékoľvek komentáre, ktoré pod článkom zanecháte. Poďme teda na to!

Zdroj: moviepilot.de

Postavy, ktoré nás opustili (Mimo konca filmu)

Ku každej téme sa vyjadrím iba okrajovo, viac by sme sa spolu mohli rozpísať až v komentároch. Prvý film opustil Heimdall, ktorého smrť zamrzela, no už asi musela prísť. Jeho úlohou predsa bolo strážiť Bifrost, ktorý už v Asgarde fyzicky neexistuje. Tesne pred jeho smrťou však poslal Hulka na Zem, aby pred Thanosom varoval ostatných Avengerov. S hercom Idrisom Elbom a jeho postavou sme sa tak asi navždy rozlúčili…

Druhý bol na rade Loki, ktorý skonal kvôli svojej vlastnej neopatrnosti. Ja osobne som to očakával, a bohužiaľ sa to aj vyplnilo. Ako povedal samotný Thanos alebo Thor, tentokrát už žiadne oživenie nebude. Určite ho však uvidíme vo filme Avengers 4, kde sa základná partia stretne opäť pri udalostiach prvého Avengers filmu (Ku cestovaniu časom sa vyjadrím nižšie). V ďalšej fáze MCU ho však asi už neuvidíme.

loki tesseract
Zdroj: dailydot.com

Prekvapením bolo, že sa svojej smrti dočkala aj Gamora, ktorú Thanos obetoval pre získanie Soul Stone-u. Určite išlo o najemotívnejšiu smrť vo filme, a poplakal si aj samotný Thanos. Práve preto dávam nádeje tomu, že Gamoru ešte uvidíme. Čo ak bude Šialeného Titána spovedať svedomie, a vráti tak kvôli Gamore čas? Áno, aj to je podľa mňa jednou z možností, ako niektorí z mŕtvych hrdinov ožijú. Vedeli by ste si predstaviť film Strážcovia Galaxie Vol. 3 bez Gamory? Myslíte, že by ju mohla nahradiť Nebula?

Nakoniec odišiel „naturálnou“ cestou aj Vision, ktorému vo filme nikto nedokázal pomôcť. Shuri mu nestihla vybrať Mind Stone z čela, zatiaľ čo ho Wanda stihla aspoň zničiť. Samozrejme, Thanos pretočil čas o pár sekúnd naspäť a vytrhol mu kameň z čela. To znamenalo Visionovu okamžitú smrť. Aj tu však dávam malú nádej, že ho ešte uvidíme. Doteraz sme ho totižto videli iba v dvoch filmov (okrem IW), a to je na pomery Marvelu celkom málo. Tak čo myslíte, bude Vision medzi novými Avengermi?

Vision prichádza o Mind Stone z jeho hlavy
Zdroj: Collider.com

Black Order odišiel tak rýchlo, ako aj prišiel

Thanosove deti, Ebony Maw, Proxima Midnight, Corvus Glave a Cull Obsidian. Každý z nich mal niečo do seba, no na moje pomery odišli moc rýchlo. Teda aspoň v komiksoch disponujú oveľa väčšou silou. Najviac ma sklamal samotný Ebony Maw, ktorý sa ani nepokúsil o ovládnutie Doctora Strangea. Jeho smrť bola naozaj slabá a bol nevyužitý jeho potenciál. Od Corvusa som čakal bližšiu interakciu s Thanosom, pretože práve on má byť jeho „pravou rukou“. Svoje pravé ja neukázala ani jeho manželka Proxima Midnight, ktorá sa radí medzi najsilnejšie bojovníčky vo vesmíre. Nevyzeralo to tak. Cull Obsidiana mám na háku, no chcel som vidieť jeho súboj s Hulkom (A nie Hulkbusterom). Ich scény vo filme sa mi náramne páčili, ale nečakal som, že všetci tak rýchlo skončia…

Thanosove získanie Soul Stone-u

Nebol to Heimdall, Iron Man, Ant-Man a dokonca ani Hawkeye. Taktiež sa kameň nenachádzal ani vo Wakande. Po celý ten čas sa posledný Infinity Stone skrýval na planéte, ktorej meno mi teraz neprichádza na rozum [UPDATE: Je to Vormir]. Ako jediná vedela jeho polohu Gamora, ktorá na to nakoniec doplatila. Všetkých však prekvapilo to, kto kameň strážil. Konečne sme sa tak po rokoch dozvedeli, kam Tesseract poslal Red Skulla. Jeho prítomnosť mi vyrazila dych aj keď si myslím, že ho už viac neuvidíme. Inak, iba mne sa zdalo, že ho tentokrát hral iný herec?

Zdroj: inverse.com

Koniec filmu prekvapil nejedno očko

Rozpísal som sa trochu viac, než som mal v pláne. Poďme sa tak pozrieť na samotný koniec filmu, ktorý nás teraz nenechá ďalší rok spávať. Pokiaľ by ste to chceli vedieť presne –

Rozplynuli sa: Bucky, Scarlet Witch, Star-Lord, Drax, Mantis, Groot, Falcon, Black Panther, Doctor Strange, Spider-Man, Maria Hill a Nick Fury.

Ostali teda: Iron Man, Captain America, Thor, Bruce Banner, Black Widow, War Machine, Rocket, Nebula, Okoye a M’Baku.

Pre tých, ktorí sa boja: Všetci tí, ktorí sa rozplynuli, nakoniec aj tak ostanú (a musia ostať) žiť. Predsa len, Spider-Man dostane pokračovanie, Doctor Strange potrebuje druhý film rovnako ako Black Panther a Strážcovia Galaxie majú potvrdenú trojku. Žiť tak ostal úplne základný tím Avengers (+ niektoré menej podstatné postavy). Moja teória je teda taká, že väčšinu filmu Avengers 4 bude ťahať práve základný tím, ktorý zachráni väčšinu mŕtvych postáv. Z nich sa neskôr stanú noví Avengers (S nimi sa môže spájať aj názov filmu Avengers 4).

Avengers: Infinity War a Avengers 4
Zdroj: justjared.com

Cestovanie v čase?

Ako povedal samotný Doctor Strange, videl neuveriteľne veľa možností a vyhrali iba v jednej. Čo ak teda robil všetko tak, aby sa práve táto možnosť odohrala? On dobre vedel, do čoho išiel, a prečo Thanosovi zveril Time Stone. Doctor teda určite vie, že základní Avengers túto skazu koniec koncov napravia. Otázkou však je, ako to chcú spraviť, kedže nemajú Time Stone. Možností je viac. Najviac staviam na Ant-Mana alebo Captain Marvel, ktorí budú nejakým spôsobom cestovať v čase alebo medzi realitami. Určite už vo filme Ant-Man and The Wasp uvidíme nejaké objasnenie, a cesta môže viesť práve cez Quantum Realm, do ktorého pocestujú.

Ďalšou možnosťou je samotný Thanos, ktorý by mohol z ľútosti vrátiť čas späť kvôli Gamore, aj keď táto možnosť nie je veľmi pravdepodobná. Ako odhalili fotky z natáčania, Avengers pocestujú späť v čase do udalostí Bitky v New Yorku. Práve tam by mohli prejsť cez otvorenú červiu dieru, a ísť zabiť Thanosa, ktorý zatiaľ nevlastní žiaden z kameňov. Neskôr tak oživia mŕtvych hrdinov, ktorí sa na čele so Spider-Manom stanú novými Pomstiteľmi. Verím, že z pôvodného tímu ostane žiť možno tak Thor, Black Widow a Hawkeye. S ostatnými sa podľa mňa rozlúčime.

avengers: infinity war trailer
Zdroj: youtube.com

Marvel dokáže naozaj dobre klamať

Nakoniec už iba spomeniem, že Marvel naozaj dobre klame. Vyslovene nám povedali, že film nebude rozdelený na dve časti a Infinity War bude mať vlastný a uzavretý koniec. Neviem ako vám, no mne prišiel koniec ako obrovský cliffhanger. IW bol predsa len predjedlom, dokým nepríde naozajstný koniec – Avengers 4. Ďalším zavádzaním bola prítomnosť Hawkeyea a Ant-Mana, ktorá jednoducho nebola. Už konečne chápeme, prečo sa neukázali ani na jednom plagáte… Som naozaj zvedavý, čo tí dvaja medzitým vystrájali. Nakoniec ma zarazila neprítomnosť Hulka, ktorý bol iba pár sekúnd na začiatku filmu. V traileri sme však mohli jasne vidieť, ako Hulk bojuje vo Wakande. Nič také sa však nestalo. Uvidíme teda, ako sa jeho „vlastná trilógia“ (Ragnarok, Infinity War, Avengers 4) nakoniec vyvinie.

A tu prichádza rad na vás. Do komentárov pod článkov nám napíšte vaše reakcie, teórie, dojmy a podobne. Taktiež môžete podľa seba opraviť moje reakcie, a budeme o nich diskutovať. Poďme teda do toho!

Mohlo by sa ti páčiť

119 COMMENTS

 1. Spomente si na posledne slova Stranga „inak to nešlo“ muselo sa to tak stať keď chcu zvítaziť Strange neni hlupak a určite by chcel aby zvítazili a určite sa všetky postavy vratia ked si date do vychladavača marvel filmy tal tam najdete untiled avenger pozrite si herecke opsadenie a uvidite že sa vratia miluj svet MARVELu??

 2. Osobne si myslim, ze zberatel vytvoril fiktivnu realitu pre Thanosa aby sa Avangers mohli pouzit z neuspechu a dostanu este jednu sancu spravit vsetko inak. Takze cely film sa nestal, nieco ako cela seria v Dalase :-)

 3. ja si skromne myslím, že sa naozaj vrátia v čase, do invázie v NY a tú atomovku, ktorú Tony vyniesol do vesmíru, tak mu ju odnesú až priamo ku trónu a tam sa odpáli aj so Starkom. Tým pádom zvrátia všetky udalosti, ktoré sa stali v Infinity War a tým pádom nikto z rozprašených nebude mŕtvy (dokonca ani tí, ktorí naozaj umreli).. taktiež tie náramky, ktoré majú na rukách na fotkách z natáčania, sú podľa mňa nejaké náhrady prsteňa, ktoré im dovolia teleportovať sa, alebo cestovať v čase.

  ad2.: prípadne mohol Dc. Strange počas jeho preskúmavania možností zmeniť niektorú, aby sa to všetko udialo úplne inak. Už v jeho vlastnom filme, keď skúšal Time Stone na jablku, mu bolo povedané, že takýmto manipulovaním s časom, môže spraviť veľa zmien, ktoré sa môžu odzrkadliť na skutočnej realite.

  a posledná teória je o AntManovi, že naozaj navštívi ten Quantumn Realm, kde bude musieť nájsť tú správnu realitu, ktorá zaistí prežitie ostatných Avengerov.

  Najviac čo ma mrzí, že Dc. Strange nevyužili ten Time Stone, minimálne tak, ako to spravil s Dormammu. Aj keď, v skutočnosti ho naozaj mohol použiť už vtedy, ako sa objavil Hulk v svätyni, len o tom my nevieme. A všetko čo sa udialo, nebola skutočná realita

 4. Mne prekazalo niekolko veci asi azda najviac ma rozhodilo, ze vlastne v tom filme infinity neznamena infinity. Ako nemoze kamen nekonecnej sily zastavit hodenu thorovu pucku? Ak je raz nieco nekonecne, tak vsetko od toho je zakonite menej a ta sekera sa k nemu nemala ani len priblizit. Dalej sa mi nepaci, ze Vision bol odzaciatku absolutne slaba postava na to, ze mal v ksichte kamen. Dalej sa mi nepaci, ze Black Order vobec nebola taka OP ako mala byt podla toho hype a deja, co vysvetlili. Tato crew si podmanovala planety, ale nakoniec jedneho z nich zlozili traja avengers, dalsieho vysalo do vesmiru (trochu trapne na jeho skusenosti) a Banner vystreli tipka s rukavicou proti stitu a to ho rozmixuje? Takisto z mojho pohladu nie dobre zvladnute. Takychto veci bolo viac a aj napriek tomu vsetkemu by som tomu dal 9/10

  Mozno tomu len zle rozumiem, na komix sa nespolieham, kedze marvel si robi co chce. Vedel by mi to niekto vysvetlit, prosim? Mimochodom na film sa chystam aj druhy raz, takze to urcite nehejtujem.

  • na tu jeho sekeru by som povedal ze je to tym ze aj rukavica ktora dovolila thanosovi ovladat kamene bola vyrobena tiez z rovnakeho matieralu ( hviezda) ak thanos nepouzil kamene nevidim dôvod preco by sekera nemohla preniknut. kamene boli sice nekonecnej moci ale rukavica ktora ich mala osadene nie.

 5. Wow .. od kedy som mal 9 rokov som čakal na tento film vždy som túžil po filme kde budú všetci moji hrdinovia pomole bojovat proti niekomu zlému .. a stalo sa :D red skull by sa mohol ešte objaviť bolo by to mega .. a neviete prečo na Slovensku nie je Avengers IW v CZ dabingu ?

 6. dalsia vec v spiderman:homecoming nakladaju do lietadla hulkbustera, prototyp nove stitu pre kapitana a Megingjord – Thorov magic belt (neviem odkial by to mal mat Stark), tieto posledne 2 veci sme nevideli v IW

 7. Zrovnal som si to tak všetko a síce sme smrť týchto postáv nevideli, ale je dosť možné že zomrela aj Valkyrie, Korg a Collector. A samozrejme aj celý Asgardský ľud a Xandar. Takže to o čo sa snažil Thor v Ragnaroku nakoniec bolo úplne zbytočné :D. Cameo Stana Lea ma trochu sklamalo – je to IW, zaslúžil si podľa mňa viac :D A čo sa týka Hawkeyea a Antmana, tak tí boli spomenutí. Keď sa Steve stretol s Bennerom, tak došlo k otázke, že kde sú Scott Lang a Clint Barton a bolo povedané, že tí sú so svojimi rodinami – to isté vieme aj z komixového Prelude na IW

 8. co tie vizie z age of ultron? ze stark ich mohol zachranit? vsetky otazky z AoU akoby uplne zanikli, nic z toho nedava zmysel, dokonca ani cely Vision, uz ultron ich mal chranit a vision mal byt este silnejsi, nakoniec bol len kotva

 9. Podla mna sa nam snazil Marvel ukazat ze Thanos nieje ciste zlo a cely film nas nejako pripravovali na to co sa stane na konci.Myslim ze keby nemal v pokracovani prejavit olutovanie a vratit to spät ,neukazovali by nam tak vela z jeho hlavy a pocitov.No som urcite zvedavy ale radsej by som bol keby to spravili premyslenejsie. Cap.Marvel ma byt podla prehlaseni jedna z najviac OP postav v celom universe.

 10. Ja si tiez myslim ze lokiho este uvidime..a bez gamory strazcovia proste byt nemozu…a ty zmiznuty avengery..tak to ma uz uplne dosralo..ze wtf…podla mna strange zmenil nejako cast minulosti a preto su ti avengeri inde nez vo wakande alebo ja nwm…som zvedavy na nazov 4…ale trocha nelogickosti prosim vysvetlite ze preco potreboval thor zbran ked v ragnaroku mu odin vysvetlil ze sila je v nom a potom ju aj tak pouzival a bol ovela silnejsi…a ked captain marvel zacala uz v 80. Rokoch tak kde dpc bola pocas invazie v avengers 1 a 2 a fury ju vola az teraz..a ked je aj ta najsilnejsia z hrdinov…wtf?? Myslite ze tiez ju nejako zamrazili alebo co?

  • Práveže Red Skull bol tak dlho fanúšikmi žiadaný, chceli vedieť že kam sa vyparil, takže tvorcovia im to takto pekne ponúkli. No a Soul Stone bola fantasticky urobený. Myslím, že celá pasáž bola jedna z najsilnejších vo filme, predsa len, museli z neho urobiť niečo poriadne a každý na to odhalenie čakal, nemohol sa len tak objaviť. Navyše sa tam ukázali práve city Thanosa ku Gamore, čo bolo veľmi krásne!

 11. Hulk sa podľa mňa bál Thanosa po tej úvodnej bitke s nima preto sa nepremenil a Vision sám povedal tá zbraň ktorou ho prebodol bola špeciálne lebo sa nemohol obnovoo.

  • uz ten prvy kontakt s vision bol slaby, ved on je android ci co, nie je clovek ze ho moze niekto prekvapit, cakal som ze on bude eso v rukave pocas filmu, ale nakoniec bol na obtiaz, ved co tie vizie v ultronovi? visiona vyrobili prave nato nie? nejak to nedava cele zmysel

   • Vision bol dosť na obtiaž kvôli tomu že ho hneď zranili a ešte aj mal kamen.. s tým súhlasím. Ale T’Challova sestra (Shuri) ktorá sa snazila ho odstrániť bez toho aby zomrel, môže vedieť niečo.. Vravim si… vliekli sa do Wakandy aby odstránili a zničili kamen z visionoveho čela – tak aby nezomrel a nakoniec nič s toho? Shuri ani neukázali nakoniec, takže pravdepodobne zostala. Je dost mudra v tomto, takze teoreticky by možno dokazala nejako obnoviť tie jeho „spojenia“

 12. zaujimave ze niektore postavy boli na moj vkus prisilne, napr ironman akoze vela vydrzal a ta technologia na oblek mala byt z wakandy co ocividne nebola, dalej black widow, moze byt akakolvek dobra bojovnicka ale proste hrubu silu „mimozemstana“ nemoze vydrzat obycajny clovek, na druhej strane hulk, vision, slaby ako caj, thor mohol tiez aspon nieco skusit na lodi, ten koniec moze byt ako tu niekto spominal, ako vo filme Next, inak nie je nahodou infinity stone neznicitelny?uz thor v dark world sa o to pokusal

  • Čo mohol prosím ťa Thor na lodi bez kladiva/sekery skúsiť proti Thanosovi a jeho poskokom ?? A vraveli že kameň môže zničiť len entita jemu podobná a Wanda bola vytvorená z kameňa takže jej sily sú podobné sile iného kameňa nekonečna takže ona toho bola schopná.

 13. No neviem zmiešané pocity Vision v CW preletel cez Antmana a nechal Hawkow šip preletiet cez seba , teraz to jednoducho nespravil a nechal sa bodnúť viacej krát. Tak isto Banner sa musel premáhať a presviečať aby sa premenil? Veď v Incredible Hulk povedal sám že sa snažil zastrelit a spáchať samovraždu ale nejde to lebo Hulk to proste zastaví, nechapem prečo nevyskočil z Hulkbustera nenechal si pár streliť a nepremenil sa. Tak isto bolo spomínané že či viac dostáva, tým viac je agresívnejši a silnejší a Thanos ho upratal ako keby bol random človek. Chápem že v CW keď bojovali proti sebe nechceli používať schopnosti proti sebe predsa neboli znepriatelení ale toto bola až fraška akí boli všetci zrazu slabí. Tešil som sa nato, určite si to pozriem ešte raz, dva krát, ale príde mi to z pohladu toho akí boli vacsina hrdinov v solo filmoch silní ako paródia. pretože čím ich je viacej vo filme tým sú slabší, mimo Thora a Kapitana. Inak v komixoch by mal zabiť Drax Thanosa lebo bol preto stvorený, samozrejme uvidíme niečo iné vo filme.

  • Vision bodnutia neočakával, neplánoval sa rozpházovať a keďže ich chcel poraziť, pochopiteľne musel ostať v normálne forme. No a Hulk? Ten sa proste bál! Takú silu ešte nezažil, bál sa a pochopiteľne, aj Bruce to vie, preto sa nebude zbytočne zabíjať, keď je dosť možné, že by ani Hulk neprišiel! Niektorí hrdinovia práveže boli vo filme omnoho silnejší ako v ich vlastných filmoch, čo bolo naozaj úžasné sledovať! Hlavne teda Iron Man, Doctor Strange a Thor!

   • Možno sa Hulk nebál, možno vedel že on by skončil ako hrdinovia co sa rozpadli na prach a práve Banner nie, preto sa nemenil… HULK sa nebojí … Otázka znie odkiaľ by to vedel, čo sa stane ??

 14. Nechápem, prečo Hulk nebojoval od začiatku na tej lodi, ale sa ukázal len v samom závere, keď už bola celá posádka mŕtva. Ale ako povedal Thor, Thanos zabil polovicu jeho ľudí, tak možno práve Hulk pomáhal tej druhej polovici utiecť, neviem :)
  Inému ale nerozumiem, čo sa to udialo u toho Zberateľa? Thanos tam nejako rozkúskoval strážcov galaxie, vytvoril nejakú inú realitu a potom zrazu odišiel a všetko sa vrátilo do normálu? Vie mi to niekto vysvetliť?

  • Ja to chápem takto – Thanos pomocou reality stonu vytvoril svoj vlastný obraz, ktorý Gamora zabila, tj. keď prišli Strážcovia – Thanos ho už mal. Myslím si, že keď odišiel, sa všetko vrátilo do normálu pretože ak by bol reality stone taký silný, Thanos by vlastne nepotreboval tie ostatné. Dokázal by urobiť čokoľvek. Preto Marvel nedal zrejme reality stone taký silný – ale to je len môj odhad. Je zbytočné sa držať komiksov, lebo Marvel si vo filmoch robí čo sa mu zachce :D

 15. A bol bo filme ten fight ako bol v tv spote? Vobec sa nepamatam taky som bol zaraty do filmu alebo tam len tak pobehoval?
  Tv spppt sa vila tusim vision vs thanos

 16. Myslíte si že je možné keď Dr. Strange povedal ze videl 14000065 možnosti že jedna sa odohrávala cely film ako to bolo vo filme Next s Nicolasom Cageom a ma konci sa to úplne zmení? Dúfam že som sa dobre vyjadril

  • No ja osobne si myslím, že dôvod prečo dal Thanosovi Time Stone je ten, že to bola jediná cesta ako zvíťaziť nad ním. Možno bude mať výčitky kvôli Gamore a vráti sa v čase..

   • Určite jedna zo skvelých teórií! Na toto všetko si však musíme počakť, jedno je ale jasné, niekto s časom v štyrke určite točiť bude!

  • Iron Man sa tipuje, že ak bude v Avengers 4 jediná smrť, bude to práve on… predsa len, zmluva mu končí a on poťahal celých 22 filmov, za čo ide klobúk dole, no a ako lepšie skončiť, ako hrdinksou smrťou z jeho najhoršej nočnej mory?

  • čomu si na tom nepochopil? thanos na záver lusknul prstami čo znamenalo začiatok genocídy v celom vesmíre, to bol jeho cieľ zredukovať život vo vesmíre aby sa mohol reprodukovať

  • Thanosovi islo cely cas o to aby vytvoril rovnovahu vo vesmire tym ze vyhubi pol vesmiru ked ziskal vsetky kamene nekonecna luskol a nahodna polovica ludstva zomrela. Preto to ,rozprasenie’

  • tak to si riadne zabrzdený s veľkým prepáčením :D to bolo to Thanosove lusknutie prstami a polovica bytostí vo vesmíre zmizla… veď tomu chceli celý čas zabrániť :D

   • Ale nie, ono to malo byť akože random, Thanos to tam vysvetloval, že je mu jedno aké má kto postavenie, či je bohatý alebo chudobný, proste keď je v nesprávnej polovici, tak má smolu, lebo musi zomrieť pre vyšší účel. Len chudák Tony zo všetkých na Titane nezomrel jediný, asi aby trpel. Inak nevrátil sa Thanos na konci práve tam?

     • on si nikoho nevybral proste zober to ako náhodných 50% dúší v celom vesmíre. Jedine koho si asi vybral bol stark že ho nechá prežiť, pretože to urobil z dovodu že ho poprosil dr. strange za výmenu time stone

  • Možností je viacero. Buď išlo naozaj iba o náhodu, ako to hovoril Thanos vo filme, no nakoniec aj tak ostali základní hrdinovia. V tom určite niečo bude.

  • Ale nie, náhodná polovica všetkých sa vyparila. Aj civilisti (ako v potitulkovej scéne)…ibaže tí nás nezaujímajú a natiahlo by to film o 10 hodín :D …tak ukázali ako z tých bojísk polovica ľudí zmizla, aby sme vedeli ako dopadli hrdinovia….

  • Nick Fury a Maria Hillová išli v aute, rozprávali sa o tom, že hľadajú Starka po celej Zemi a nevedia ho nájsť. V tom pred nich nabúralo auto, ktoré nemalo vodiča, neskôr spadla helikoptéra a Nick Fury vyhlásil „červený kód“. V tom sa Hillová rozplynula, Fury tak hneď bežal po nejaké komunikačné zariadenie. Potom sa rozplynul aj on, ale stihol privolať tým zariadením Captain Marvel (Bolo tam vidieť jej logo).

  • Power Stone sa nachádzal na planéte Xandar a chránila ho polícia Nova Corps. Bolo aj vo filme spomenuté. Pravdepodobne ich všetkých pozabíjal a proste si ho zobral :)

 17. Prečo vo filme nebol Xandar? Zberateľ sa tam objavil aspoň v alternatívnej realite, ale ich vynechali úplne. Ja viem, že by sa to natiahlo, ale prišlo mi zvláštne, že tam nedali aspoň kratku pasáž ako Thanos získal prvý kameň. Ďalej ma udivuje, prečo Thor pri prvom strete nepoužil blesky, ale musel si ísť vyrábať zbraň

  • Ten Xandar mne osobne nechýbal, každý asi predsa dobre vie, ako dopadli (Prečo ale nepomohol Nova?). A to s tým Thorom mi príde tiež zvláštne, asi mal k tomu nejaké osobné dôvody. Možno by ani s bleskami neporazil Thanosa a Black Order :D

 18. Neviem …Thanos má veľkú slabosť pre Smrť … ktorá bude opovrhovať jeho rovnováhou vo vesmíre… Tiež viem že Gamoru v komikse oživil späť k životu Warlock …a pamätáte sa ako v Strážcoch 2 asi druhá podtitulná scéna kde bola ukázaná tá zo zlatej armády, kde vytvorila Adama Warlocka, bolo by super keby sa ukáže a ak sa budú riadiť podľa komiksov Thanosa premožu Avengers a Kapitán Marvel, pre mňa koniec bol veľmi otázny, obzvlášť keď Fury zavolal a objavil sa tam ten signál

  • Adam Warlock sa asi ukáže až vo Fáze 4 (Strážcovia Galaxie vol. 3), čo až po Avengers 4. A určite bude veľmi dôležitá postava Captain Marvel v Avengers 4. Som rád, že uvidíme jej vlastný film ešte pred Avengers 4!

 19. Myslíte si, že Lokinko nezomrel? Boha lebo ja to nerozchodím :-(
  A btw… čo myslíte, že tí ktorý sa rozprášili, tak zomreli alebo prežili?
  Lebo počul som aj teóriu, že tí čo umreli prachom, tak tí prežili.. Aj keď si myslím, že to je strašná hlúposť..

   • Zaujimalo by ma, ako mohla umriet iba polovica Asgardskeho ludu ked Thanos nakoniec znicil celu ich lod pomocou Power Stone-u… Tazko mohli prezit ked aj Thor skoro umrel.

     • teleportoval iba hulka aby varoval ľudí. a nie pomocou tesseractu ale temnej energie tak isto ako v avengers 1 keď teleportoval thora na zem.
      ďalšia vec mi sme videli v podstate koniec bitky na lodi tzv. nevieme čo sa dialo na začiatku naprv. mohli uniknúť neakým člnom alebo ich sám thanos pustil ako polovicu ľudu dobrovolne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -