Spojenie filmu Rozpoltený a Vyvolený? Režisér Shyamalan v tom má konečne jasno!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po niekoľkých mesiacoch čakania sme sa konečne dočkali! Režisér M. Night Shyamalan nás potešil obrovskou novinkou. Tou nie je nič iné, ako dokončený scenár pre jeho nadchádzajúci film. Dlho sa šeptalo o tom, ako sa rozhodne. Bude to film Rozpoltený (2016), ktorý dokázal z malého rozpočtu 9 miliónov zarobiť krásnych 275 miliónov a zaujať veľké publikum? Alebo to bude úplne niečo iné? Pre tých, ktorý film nevideli, pozor. Článok môže obsahovať SPOILERY a zbytočným nedorozumeniam by som rád predišiel.

Režisér v tom má konečne jasno!

Taktiež sa už dlhú dobu špekuluje nad návratom filmu Vyvolený. Ten sa predstavil v roku 2000 a od jeho príchodu ubehlo už dlhých 17 rokov. No ak vaše oko zhliadlo Rozpolteného, určite vám došlo, že sa chystá niečo veľké. Tieto dva filmy vo svojom vnútri skrývajú „tajomné“ prepojenie. Takže bude to Rozpoltený alebo Vyvolený? Správna odpoveď je oboje! Režisér totižto na svojom Twitter účte oznámil, že jeho nový film nesie názov Glass a do kín sa dostane 18. januára 2019. Vyjadril sa k tomu následovne:

„Dokončil som nový scenár, ktorého tvorba trvala viac ako 17 rokov. Ale konečne vám viem odpovedať na otázku č. 1, s ktorou sa stretávam každý jeden deň, „Robíš pokračovanie filmu Vyvolený alebo čo?“. Áno, môj nový film je pokračovanie filmu Vyvolený a Rozpoltený. Vždy bolo mojim snom urobiť film, ktorý bude obsahovať dva predošlé.“

Chystá sa veľký návrat? Zdroj: pluggedin.com

A máme to potvrdené! Glass prepojí dva filmové svety. Ak ste videli záver Rozpolteného, neušiel vám jeden fakt. Na konci sa ukáže Bruce Willis a dnes už konečne vieme, akú postavu si na tých pár sekúnd zahral. David Dunn sa vráti, ale kde je Mr. Glass? Toho si v pôvodnom filme Vyvolený zahral Samuel L. Jackson. Môžeme rátať aj s jeho návratom? V rozhovore pre Collider padla otázka aj na túto tému a herec sa k tomu vyjadril veľmi jasne a zreteľne:

„Niekto mi volal a povedal, „Zavolaj mi, potrebujem s tebou hovoriť.“ Zavolal som mu, pretože to vždy robím, keď od neho dostanem správu a dúfam, že volá ohľadom pokračovania filmu Vyvolený, a on mi povedal, „Práve som vydal film s názvom Rozpoltený a chcem aby si si ho pozrel.“ A ja mu nato, „OK, nemám s tým problém.“ Nemal som šajnu o tom, čo je Rozpoltený a dohodli sme sa, že sa mu ozvem po pozretí filmu. Nečakal som, pozrel som si to a volal som mu so slovami, „Dobre, znamená to to, čo si myslím, že to znamená?.“ Ideme do toho a spojíme to dokopy!“

Spojitosť dvoch celkov do jedného filmu? Nech sa páči! Zdroj: yahoo.com

Vráti sa aj James McAvoy?

Myslím, že jeho odpoveď je jasná. Samuel L. Jackson sa vráti. Ale kde ostal James McAvoy? Nezúfajte. Tešiť sa môžeme aj na jeho majstrovský výkon! Zaujímavosťou je, že Rozpoltený sa vždy nachádzal v scenári filmu Vyvolený a postava Kevina Wendella Crumba (James McAvoy) vznikla už vtedy. Dokonca režisér prezradil, že niektoré pasáže v scenári boli vytvorené už pred 15 rokmi.

O čom bude dej sa určite dozvieme postupom času. Zatiaľ je isté, že štúdio Universal a režisér Shyamalan si pre nás pripravili niečo, čo tu ešte nebolo. Film Glass by mal podľa všetkého uspieť, ale to sa dozvieme až v roku 2019. Do tej doby si určite nezabudnite pozrieť dva vyššie uvedené filmy a sami zhodnotíte, či nás čaká poriadne napínavé pokračovanie!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -