Spoločnosť Electronic Arts dosahuje šialené zárobky, z ktorých sa ti zatočí hlava

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Herný gigant Electronic Arts uverejnil zinkasované zárobky za sviatočné obdobie, a z takéhoto čísla sa vám zatočí hlava. Najviac tržieb bolo získaných z mikrotransakcií, ktorých obnos dosiahol takmer 1 miliardu dolárov. Veľkým úspech zaznamenala aj hra Star Wars Jedi: Fallen Order, ktorá prevýšila všetky očakávania.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako si budete môcť všimnúť nižšie na obrázku nižšie, EA zarobilo 993 miliónov dolárov za nákupy hráčov priamo v hre v poslednom štvrťroku 2019. V období jedného kalendárneho roka spoločnosť Electronic Arts vyprodukovala celkovo 2,835 miliardy dolárov z mikrotransakcií.

Spoločnosť Electronic Arts zárobky
Zdroj: gamespot.com

Electronic Arts vďačí za vysoké zárobky hlavne hráčom ich športových titulov

Za posledného štvrťroka si na svoje konto pripísali čistý zisk vo výške 361 miliónov dolárov, čo značí, že mikrotransakcie sú pre EA stále veľmi dôležitou záležitosťou. Hlavná časť výnosov z mikrotransakcií pochádza z herných módov v športových hrách ako je FIFA, Madden a NHL.

Nezaostáva ani herný titul Star Wars Jedi: Fallen Order, ktorý si zakúpilo už skoro 8 miliónov ľudí po celom svete. Spoločnosť EA však očakáva, že počet predaných kusov by sa do 31. marca mohol vyšplhať nad hranicu 10 miliónov. Na svoje si prišla aj hra Star Wars: Battlefront II, ktorej popularita po vypustení filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera rapídne stúpla.

EA hra Star Wars Jedi: Fallen Order; Zdroj: digitaltrends.com

Aké herné plány má EA do budúcna?

Spoločnosť Electronic Arts taktiež potvrdila, že hra Apex Legends sa od druhej sezóny zlepšila, čo potvrdzuje aj zvýšená angažovanosť hráčov. Teraz si pre nás pripravujú už štvrtú sezónu, ktorá by mala byť ešte lepšia. Taktiež nám bolo potvrdené, že hra by sa mala objaviť najmenej na jednej novej platforme. Mobilná verzia hry Apex Legends bola už potvrdená, ale ktorá platforma sa k nej ešte pridá známe nie je.

A to nie je zďaleka všetko. EA si stanovilo plány do budúcna, medzi ktorými sa nachádza aj pripravovaný titul Battlefield na PlayStation 5 a Xbox series X. Generálny riaditeľ spoločnosti okrem iného potvrdil, že máme byť pripravení na uvedenie niektorých z ich zatiaľ najlepších herných titulov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Hrali ste niektorú z vyššie uvedených hier? Zárobky spoločnosti Electronic Arts sa vyšplhali veľmi vysoko, čo hráčom prinesie ďalšie herné novinky. Vaše názory na túto tému nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -