Spoločnosť Samsung oznamuje veľký úspech v rebríčku Najlepších globálnych značiek roku 2019

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Spoločnosť Samsung Electronics rastie ďalej

Bratislava, 18. októbra 2019 Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že sa v rebríčku Best Global Brands 2019, ktorý zostavuje spoločnosť Interbrand, opäť umiestila na šiestom mieste, pričom celková hodnota značky Samsung dosiahla 61,1 miliardy dolárov a vykázala dvojpercentný nárast.

K rastu spoločnosti Samsung prispeli rozhodujúcim podielom tieto hlavné faktory:

  • Sústavné uvádzanie inovatívnych produktov, ktoré vyhovujú novému životnému štýlu, trendom a potrebám spotrebiteľov, medzi ktoré patrí napr. chladnička BESPOKE, televízor Sero či telefón Galaxy Fold
  • Silný rastový potenciál založený na budúcich inovačných technológiách vrátane 5G, AI, IoT a automobilového priemyslu
  • Globálna jednotka na trhu polovodičových pamätí a celkovo vedúce postavenie v tomto sektore

Divízia spoločnosti Samsung zameraná na mobilné technológie dokázala udržať krok s vývojom trhu úspešným uvedením radu Galaxy. Spoločnosť Samsung uviedla aj zariadenie Galaxy Fold, čím sa stala priekopníkom kategórie skladacích smartfónov, a aj naďalej pokračuje vo svojom úsilí v duchu motta značky SamsungUrob nemožné“.

spoločnosť samsung electronics
Zdroj: 1000logos.net

Divízia zobrazovacích zariadení si už celých 13 rokov udržiava vedúce postavenie na trhu a vďaka produktom, ako sú televízory QLED 8K či displeje mikro LED, poskytuje zákazníkom nielen kvalitatívne nové zážitky pri sledovaní obsahu, ale venuje pozornosť aj ich životnému štýlu a ponúka produkty, ako sú The Sero, The Frame či The Serif. V oblasti digitálnych spotrebičov si spoločnosť Samsung udržala popredné postavenie na trhu v oblasti chladničiek a práčok a predstavila inovatívne nové produkty s jedinečnými výhodami pre spotrebiteľov, ako je BESPOKE.

Inovácie a blízka budúcnosť

Spoločnosť Samsung razí cestu vyspelej technológii 5G a uviedla na trh svoj prvý smartfón, ktorý ju využíva. Jej technológia 5G hrá taktiež významnú úlohu pri praktickom zavádzaní a uplatňovaní AI a IoT. Významnou mierou rovnako prispieva k zrýchleniu vývoja autonómnych vozidiel.

Divízia polovodičových pamätí spoločnosti Samsung tento rok posilnila svoju prítomnosť na trhu spustením hromadnej výroby prvého 12gigabitového (Gb) mobilného DRAM modulu LPDDR5 v tomto odvetví a pamätí V-NAND šiestej generácie, ktoré predstavujú prvé čipy s viac než 100 vrstvami v jedinom stacku. Spoločnosť Samsung okrem toho neustále investuje do výskumu a vývoja a rozširuje výrobné kapacity v oblasti polovodičových systémov.

K tohtoročnému úspešnému umiestneniu prispelo aj vedúce postavenie spoločnosti Samsung na trhu a investície do inovácií. Investície spoločnosti sa neobmedzovali len na vlastný výskum a vývoj, ale zahŕňali aj úsilie o rozšírenie produktového ekosystému prostredníctvom strategických partnerstiev, ako aj investície do začínajúcich podnikov, ktoré sa zameriavajú na nové obchodné príležitosti v rôznych oblastiach vrátane automobilového priemyslu.

nový samsung galaxy note10
Zdroj: fntalk.com

„Sme veľmi radi, že naše trvalé úsilie o poskytovanie zmysluplných inovácií, ktoré potešia spotrebiteľov a pomôžu im žiť lepšie životy, má tak priaznivú odozvu,“
uviedol YH Lee, marketingový riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics.

„V záujme ďalšieho posilnenia našej značky budeme aj naďalej načúvať zákazníkom, a učiť sa od nich a prostredníctvom inovácií budeme prispievať k zmenám v spoločnosti, ktoré povedú k našej spoločnej prosperite.“

Po zverejnení tohtoročného rebríčka najlepších svetových značiek, ktorý zostavuje spoločnosť Interbrand, sa 23. októbra uskutoční v New Yorku summit Best Global Brands.

Rast hodnoty značky Samsung Electronics

Rok 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
Hodnota značky
(v miliónoch USD)
39 610 45 462 45 297 51 808 56 249 59 890 61 098
Poradie značky 8 7 7 7 6 6 6

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com

Zdroj: TS OMNIPUBLIC

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -