Prekoná ruský horor Sputnik ikonického Votrelca? Posledný trailer odhalil príchod novej vesmírnej príšery

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Štúdio IFC Films vydalo nový trailer k celovečernému debutu režiséra Egora Abramenka, ktorý nesie názov Sputnik. Nadchádzajúci ruský horor má za sebou už niekoľko premiér na filmových festivaloch a recenzie od kritikov sa zhodujú, že máme čo dočinenia s veľmi napínavým a desivým sci-fi filmom.

Režisér sa tak pridá do kategórie tvorcov ako Ridley Scott alebo John Carpenter, ktorí nám taktiež priniesli svoje vlastné, dnes už ikonické, záporné postavy.

Nový trailer k filmu Sputnik je pútavý a mrazivý

Trailer začína správou o incidente vo vesmíre. Informácie sú však prísne tajné a prvá polovica záznamu je zahalená desivou záhadou. Z ukážky ruského hororu sa stáva kvalitné sci-fi, v ktorom nechýba ani nádielka mimozemského života.

Tvorcovia nám sľubujú rozsiahli príbeh a brutálne krviprelievanie. A ak si pozriete vyššie priložený trailer, zistíte, že neklamali.

Okrem traileru sa objavilo aj niekoľko fotografií a plagát

Aby toho nebolo málo, na svetlo sveta sa dostala aj hŕstka fotografií priamo z filmu, na ktorých vidieť všetko potrebné – vesmírne dobrodružstvo, mŕtvych ľudí a veľa sľúbenej krvi.

Nechýba ani plagát, ktorý divákovi ponúkol pohľad na zahmlené stvorenie. Slogan filmu je: „Jediný, kto prežil, sa nevrátil sám.“ Scenár k tomuto vesmírnemu hororu napísali Oleg Malovichko a Andrei Zolotarev. Pokiaľ ide o Abramenka, pred týmto režijným debutom natočil krátkometrážne filmy ako Polaroid a The Passenger. Režisér dokonca prezradil, odkiaľ čerpal inšpiráciu na film:

„Milujem príšery a vždy som si chcel vytvoriť jednu vlastnú. Keď sa táto myšlienka pôvodne objavila pred 5 rokmi, predstava o vesmírnom parazitovi, ktorí ničí ľudí, bola pre mňa fascinujúca. A uvedomil som si, že sovietská vesmírna éra môže byť skvelým prostredím pre vytvorenie mojej príšery.“

Sputnik sa odohráva v roku 1983 a hlavnou postavou je mladá lekárka Tatiana Yurievna. Jej kariéra síce nevyzerá sľubne, ale všetko sa zmení v momente, kedy je priradená do vedeckého výskumného zariadenia, aby vyvodila záver vo veľmi jedinečnom prípade týkajúceho sa kozmonauta Konstatina Sergejeviča. Ten ako jediný prežil záhadnú nehodu, po ktorej sa však na planétu Zem nevrátil sám.

Sputnik plagát
Zdroj: ifcfilms.com

Premiéra je naplánovaná na 14. augusta a filmu sa dočkáme len v digitálnej podobe. U nás na Slovensku ste si už mohli film Sputnik dokonca pozrieť, a to na niektorých platformách streamujúcich filmy.

Čo hovoríte na horor Sputnik, ktorého trailer vyzerá sľubne? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: ifcfilms.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -